61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

BAKAN DANIŞMANI YILDIRIMHAN,  MUHALEFETE HANGİ SORULARLA YÜKLENDİ?

Sarp Sınır Kapısı'ndan gelen görüntüler gündeme oturdu! Sarp Sınır Kapısı'ndan gelen görüntüler gündeme oturdu!

İçişleri Bakanlığı Danışmanı Mazhar Yıldırımhan, muhalefete bir dizi sorularla yüklendi. Bakan Danışmanı Yıldırımhan, “Siyasi mülahazadan bağımsız, sadece bu ülkenin bekası için dertli olan milyonlardan biri olarak, Türkiye’deki muhalefet blokuna bazı sorularım var. Muhalefetinizin temel motivasyonu Tayyip Erdoğan’ı yıkmak mı, ülkenin ve milletin sorunlarına çözüm bulmak mı? Velhasıl Türkiye’deki muhalefet hizasını Türk milletinden mi ABD ve Avrupa’dan mı almaktadır? ABD'nin Türkiye’yi parçalama planları konusunda açık ve anlaşılır karşı planlarınız nelerdir? Federasyon konusunda gizli ajandası olan var mıdır? Bunlar beka sorularıdır!.. Masum insanları zalim ve katil birinin kucağına atıp ölüme mahkum etmek hangi zalimlerin planıdır? Bu zalimliğe meyletmek bile zalimlik değil midir? Esas plan Siyonizm’in, bakın masumları ölüme gönderdiler propagandası üzerinden Tayyip Erdoğan’a tuzak kurmak mıdır? Türkiye'nin bölünmez bütünlüğü konusunda teminatınız nedir? PKK terör örgütünü rahatsız etmekten neden kaçınıyorsunuz? Sığınmacılara açtığınız savaşın ABD ve etki ajanları ile ilgisi var mıdır? Suriye’de topyekûn milletini imha eden Esad’e ‘Savaşı bitir, halkını öldürme çağrısını neden yapma gereği duymuyorsunuz? Bu meseleyi başlatan ve işin iç yüzünü en iyi bilen Sn. Davutoğlu, bloğunuzu bu konuda bilgilendirdiniz mi? Mültecilerin bu ülkeye girişini başlatan biri olarak o masumların hakkını neden savunmuyorsunuz?” sorularını yöneltti.

TİM BAŞKANI SEÇİLEN GÜLTEPE’YE MİLLETVEKİLİ CORA’DAN TEBRİK

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 29’uncu Genel Kurulu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Kongrede İstanbul Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Mustafa Gültepe, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanlığına seçildi.   Gültepe’yi ilk tebrik eden isimlerden biri de AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora oldu. Milletvekili Cora, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleştirilen Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 29. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Törenine katıldık. TİM Başkanı seçilen hemşehrimiz Mustafa Gültepe’yi tebrik eder, görevinde başarılar dileriz. Hayırlı olsun.” dedi.

BAŞKAN GÜLLE’DEN GÜLTEPE İÇİN SAMİMİ AÇIKLAMALAR

TİM Başkanı İsmail Gülle, TİM başkanlığına tek aday olarak Mustafa Gültepe’nin çıkarılması için Genel Kurulda samimi açıklamalarda bulundu. Başkan Gülle, “Bizden sonrasını da planladık, istişare ile bu göreve layık arkadaşlarımız arasından Mustafa Gültepe’yi tek aday olarak belirledik. İnanıyorum ki adaletli, karakterli, doğru, verdiği sözlerin arkasında duran bir yönetim sergileyecektir. Bu göreve seçilmeden önce, görevdeyken ve bugün yanımda olan, bu uzun yürüyüşte sevgisini sadakatini eksik etmeyen arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

MİLLİ FUTBOLCU YUSUF YAZICI TRÜ REKTÖRÜNÜ ZİYARET ETTİ

Trabzonspor’un eski futbolcusu, A Milli Futbol Takımı futbolcusu Yusuf Yazıcı, öğrencisi olduğu Trabzon Üniversitesini ziyaret etti. Yazıcı, Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkutlu ile bir araya geldi

Rektör Prof. Dr. Aşıkkutlu, ziyaretin görüntülerini paylaşarak Yazıcıya eğitim ve futbol kariyerinde başarı dileyerek, “Millî futbolcumuz, Spor Bilimleri Fakültesi öğrencimiz, şehrimizin kıymetli evladı Yusuf Yazıcı’ya nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyor, derslerinde ve futbol kariyerinde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.