61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

Tarım: "Putin’i bu bataklıktan ancak Erdoğan çıkarır"

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, ulusal ve uluslararası gelişmeleri yakından takip eden ve bu konular hakkında sürekli açıklamalarda bulunan, sahayı etkin kullanan bir siyasetçi. Son günlerde sürekli sahada ve çalışıyor. Bundan vakit bulduğu sıralarda ise ülke ve dünya gündemine ilişkin açıklamalarını sosyal medya üzerinden yapıyor. Tarım son olarak, Rusya-Ukrayna savaşına değindi. Rusya’nın savaşını kaybettiğini belirten Tarım, Putin’i bataklıktan kurtaracak tek kişini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vurguladı. Tarım’ın paylaşımı ise şu şekilde:

“Rusya Ukrayna’da yenilmiştir, çünkü rakibi NATO ve Amerika'dır. Putin her şeyin farkındadır ve onurlu bir mağlubiyetin peşine düşmüştür. Onu bu bataklıktan çıkaracağına inandığı tek kişi  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye’dir. Avrupa'nın gaz sorununu çözmenin yolunun Türkiye üzerinden gerçekleşebileceğini söylemesi bu düşüncelerin belirtileridir. Rusya'yı dünyada yalnızlaştırmak adına kontrolden çıkmasına gayret eden Amerika başkanının “Putin’i iyi tanıyorum nükleer silah kullanabilir blöf yapmıyor.” sözleri, Putin’i çekmek istediği en kötü alandır. Putin bu oyuna düşerse Rusya tamamen kaybedecektir. Bunların hepsinin doğru olduğunu iddia etmiyorum, sadece ben böyle düşünüyorum.”

TİCARET BORSASI’NDA DEVLERİN MÜCEDELESİ

NAB

Beşikdüzü Teleferik için yeni ihale Beşikdüzü Teleferik için yeni ihale

Trabzon’da biri bu hafta sonu diğeri önümüzdeki hafta sonu iki önemli seçim var. Bu hafta sonu Pazar günü Ticaret Borsası seçimleri yapılıyor. Çift listenin yarışacağı seçimlerin sonucu merak ediliyor. Mevcut Başkan Eyüp Ergan, tekrar adaylığını koyarken, Ergan’ın Meclis Başkanlığına kazanması halinde Mehmet Özer’in getirilmesi bekleniyor. Diğer tarafta ise borsanın ağır topları tek listede buluştu. Sabahattin Arslantürk ile Mehmet Cirav aynı listede bir araya gelerek borsada yeni bir dönem açmayı hedefliyor. Arslantürk’ün Yönetim Kurulu Başkanlığını kazanması halinde Meclis Başkanlığına Mehmet Cirav’ın getirilmesi bekleniyor.

Yıldırımhan’dan Kılıçdaroğlu ve ABD yorumu

iCBM5J7f_400x400-1

Son günlerde Kemal Kılıçdaroğlu’nun ABD’ye yapacağı gezi gündemi meşgul ediyor. Konu ile alakalı birçok yorum yapılırken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanı Mazhar Yıldırımhan da konuyla alakalı bir yorum yaptı. Yıldırımhan, bir kazanımımız olsun diyerek şu ifadeleri paylaştı:

“Bu günlerde ABD'ye gidecek olan muhterem,ABD den Fetö'yü isteyip alırsa büyük sükse yapar. Kim bilir, Biden Türkiye’deki muhalefete kıyak yapabilir, belli mi olur?!. Veya ey ABD,pyd/pkk'ya verdiğin silahları derhal geri al, demeye de gidiyor olabilir. Bir kazanımımız olsun da!..”