61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

BÜYÜKŞEHİRDE ENCÜMEN VE KOMİSYON SEÇİMLERİ YAPILDI

BÜYÜKŞEHİRDE ENCÜMEN VE KOMİSYON SEÇİMLERİ YAPILDI

Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nde seçimler yapıldı. Encümen üyeliklerine Meclis üyeleri Seyfullah Kaya, Erol Nural, Mustafa Sekban, Hasan Bahçekapılı, Ersin Akyol seçildi. İhtisas komisyonlarının üye sayısının belirlenmesi ve üye seçimleri de tamamlandı. Buna göre 1 yıl süre ile görev yapacak ihtisas komisyonlarının 5’er üyeden oluşması kararlaştırılırken, komisyonlar şu isimlerden oluştu: İmar ve Bayındırlık Komisyonu: Hüsnü Akkan, Mustafa Yaylalı, Hüseyin Özderya, Oktay Ulusoy, Murat Güney. Plan ve Bütçe Komisyonu: Ali Osman Çoban, Mustafa Bayındır, Mehmet Tayar, Ahmet Seyit Alışkan, Ömer Çakıroğlu. Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu: Ahmet Salih Birincioğlu, Ersin Akyol, Murat Güney, Ömer Faruk Adıgüzel, Murat Üçüncü. Çevre ve Sağlık Komisyonu: Erhan Nadir, Ali Osman Çoban, Ömer Hacıbektaşoğlu, Enver İskenderoğlu, Adnan Aydın. Ulaşım Komisyonu: Şaban Bülbül, Mustafa Yaylalı, Hasan Çebi, Ali Bayram Tanrıverdi, Necmettin Özkul. Kent Ekonomisi ve Meslek Odaları Komisyonu: Enver İskenderoğlu, Şaban Bülbül, Murat Üçüncü, Ömer Köroğlu, Tahsin Bayrak. Yerel Eşitlik Komisyonu: Seda Beşir, Mehmet Öztürk,  Mustafa Yaylalı, Mehmet Tayar, Ahmet Seyit Alışkan. Engelliler Komisyonu: Erhan Nadir, Kenan Bağçiçek, Seyfullah Kaya, Seda Beşir, Emre Akgün. Meclis toplantısı, diğer gündem maddelerinin müzakere edilerek ilgili komisyonlara havale edilmesinin ardından sona erdi.

UND KARADENİZ BÖLGE YÖNETİM KURULU ÜYESİ ÖZER ÜS BÖLGESİNDE İFTAR AÇIP SAHUR YAPTI

UND Bölge

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Karadeniz Bölge Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Özer, Tunceli’nin Ovacık ilçesi Mercan Jandarma Karakolu’ndaki kahramanları ziyaret ederek orucunu kahramanlarla açtı, sahurunu üs bölgede yaptı. Pandemi döneminde 2 yıl ara verdiği üs bölge ziyaretlerine yeniden başlayan Özer, ilk ziyaretini Ovacık ilçesindeki Mercan Dağı’ndaki üs bölgeye gerçekleştirdi. Orucunu üs bölgede açan Özer, iftardan sonra askerlerle bol bol sohbet etti. Sahurunu da üs bölgede yaptıktan sonra Trabzon’a döndü. Özer, “Bizlerin bu vatan topraklarında rahat yaşaması için bir saniye bile sonrasını düşünmeden kahramanca görev yapan kahramanlarımıza moral vermek için ziyaretlerimize başladık. Pandemi döneminde 2 yıl gibi uzun bir süre kahramanlarımızdan ayrı kalmıştık. Pandemi dönemi etkisini azaltınca kahramanlarımızın yanında olmaya başladık. İlk ziyaretimizi de Ovacık Mercan Dağlarındaki üs bölgeye gerçekleştirdik. Burada kahramanlarımızla orucumuzu açtık, sohbet ettik. Bizim için de güzel bir sohbet oldu.” dedi.

MECLİS ÜYESİ ÇAKIROĞLU, BÜYÜKŞEHİRE NEDEN TEPKİ GÖSTERDİ?

Meclis Üyesi Çakıroğlu

Erdoğdu Mahallesi’nde 1.5 yıl önce işlenen cinayet için Cumhuriyet Savcısı mütalaasını açıkladı Erdoğdu Mahallesi’nde 1.5 yıl önce işlenen cinayet için Cumhuriyet Savcısı mütalaasını açıkladı

Trabzon, Trabzonspor’un şampiyonluğunu ilan etmesi için adeta gün sayıyor. Şehrin birçok noktası Bordo-Mavi bayraklarla süslenirken, şampiyonluk kutlamaları için fikirler de şehirlerde tartışılıyor. Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisine de şampiyonluk heyecanını taşıyan Bağımsız Meclis Üyesi Çakıroğlu, takımın şampiyonluk yolculuğunun Meydan’da halka izletilmesini önerdi. Meclise konuyu taşıdığını ifade eden Çakıroğlu, “Trabzonspor şampiyonluğa gidiyor. Meydan’da bunu gösterelim dedim. ‘Büyük paralara mal oluyor’ dediler. Ama uçurtma şenliklerine 150 bin lira.” eleştirilerinde bulundu.

 ÖRS, yine pahalılık konusunu gündem yaptı

channels4_profile

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, namı değer Trabzon’un hocası. 3 Nisan günü bir insanın yaşayabileceği en büyük acılardan birisiyle sarsıldı. Annesini kaybetti. Bu acı kaybın üzerinden 10 gün geçmeden TBMM kürsüsüne çıkarak milletin yaşadığı ekonomik buhranı haykırdı. TBMM Genel Kurulunda konuşan Milletvekili Örs, “Ülkemiz, enflasyonun, işsizliğin, geçim sıkıntısının yaşandığı, vatandaşlarımızın ucuz akaryakıt, ucuz ekmek, ucuz patates, ucuz soğan, ucuz yağ kuyruklarında beklediği ağır bir ekonomik buhrandan geçiyor. Yoksulluk fakir ve fukaralık toplumun büyük bir kesimini esir almış vaziyette. Ekonomiyi yönetemeyen AK Parti hükümetinin akıldan, bilimden ve öngörüden uzak politikaları ortadadır. Ramazan ayını idrak ettiğimiz bugünlerde vatandaşlarımız temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamaz hale gelmiştir. Zamlardan canı yanan vatandaşlarımız bugün mutfaktaki tencereyi nasıl kaynatırım derdindedir. Meyve, sebze, temel ihtiyaç maddeleri fiyatları almış başını gidiyor. Vatandaş çarşıya pazara çıkamaz hale gelmiş. AK Parti, ‘Bugün evine ekmek götüremeyen var mı? İnanıyor musunuz buna?’ diyerek hamasi nutuklar atsa da gözlerindeki ışıltıyla ‘Enflasyonu alaşağı edeceğiz.’ diyerek masallar anlatsa da gerçekler açık ve net ortadadır. AK Parti iktidarı, ‘Yoksullukla mücadele edeceğiz’ diye iktidara geldi ancak yokluk ve yoksulluğu yönetmeyi tercih etti.” ifadelerini kullandı. Her zaman milletin derdiyle dertlenen bir isim Hüseyin Örs. O yüzden iyi ki var. İyi ki Trabzon’un Hüseyin Örs gibi bir hocası ve milletvekili var.