61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

KAFTANCIOĞLU’NUN CEZASI ONANDI, CHP’LİLER TEPKİ GÖSTERDİ

KAFTANCIOĞLU’NUN CEZASI ONANDI, CHP’LİLER TEPKİ GÖSTERDİ

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na, sosyal medya paylaşımları nedeniyle "kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret", "Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak" ve "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlarından verilen 4 yıl 11 ay 20 günlük hapis cezası Yargıtay tarafından onandı. Öte yandan Kaftancıoğlu'na siyasi yasak da getirildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kararın ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Derhal İstanbul il başkanlığı binamıza doğru yola çıkın" ifadelerini kullandı. Verilen karara Trabzon’da çok sayıda CHP’li isim de tepki gösterdi. CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, “Hukuk siyasetin sopası olmamalıdır. Canan başkanımız yalnız değildir.” ifadelerini kullandı. Trabzon Büyükşehir Belediyesinin CHP Grubu Başkanvekili Turgay Şahin, “Siyasi rakibini, baskı ile haksız ceza susturmaya çalışmak namertlik. Sultan Süleyman’a kalmayan dünya size de kalmaz.” paylaşımında bulundu. CHP Of İlçe Başkanı Fahri Kaptanoğlu da, “CHP İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu'na yapılan hukuksuz uygulamayı asla tanımıyoruz. Gün gelecek hukuk onlara da lazım olacak. Canan Kaftancıoğlu Başkanımızın yalnız değildir yanındayız. Hak, hukuk, adalete ülkemiz susamış.” değerlendirmelerinde bulundu

BAŞKAN ÇEBİ’DEN İLK BAŞÖRTÜLÜ KADIN VALİ YORUMU

Başkan Çebi'den ilk başörtülü kadın vali yorumu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu kararnameyle kimi valilerin yeri değiştirilirken, kimi şehirlere ise yeni valiler atandı. Kararname listesinde 10. sırada yer alan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Kübra Güran Yiğitbaşı’nın Afyonkarahisar Valisi olarak atandığı görüldü. Böylece Kübra Güran Yiğitbaşı Türkiye’nin ilk başörtülü valisi olarak tarihe geçti. Yaşanan bu gelişmeyi değerlendiren Ak Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, “1000 sürecek diyenler, tarihin akışını belirleyemez kukla zihniyetin Türkiye temsilcileri milletin değerleri inançlarına yön veremez .Bugün bu zihniyet temsilcileri başka bir şekilde karşımızda duruyor. Asıl Türk milleti buna asla müsaade etmez etmeyecektir. O gün milletin değerleri ile uğraşanlar bugün aynı şekilde geleceğimizin teminati gençliğimiz ile milli savunmamız ile uğraşmaktadır. İHA ve SİHA’ya karşı çıkanlar ile 28 Şubat zalimleri aynı kaynaktan beslenmektedir. Bilmelidirler ki o kaynak zehirdir. Başörtülü de başı açık olan da bizim birinci sınıf vatandaşımızdır. Türkiye'de ilk başörtülü vali olarak Afyon valiliğine atanan Sn. Kübra Güran Yiğitbaşı Hanımefendi’yi tebrik ediyor, başarılar diliyorum!..” ifadelerini kullandı.

Havalimanı açılışına varan’da davetli

Trabzon burması ve Trabzon hasırı tarihçesi Trabzon burması ve Trabzon hasırı tarihçesi

Açılışı yarın yapılacak olan Rize Havalimanı açılış programına Gümüşhane eski Milletvekili  Sabri Varan’ın da davet edildiği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın parti kurucuları arasında yer alan ve tabanın hala unutamadığı isimleri ayrı ayrı değerlendirerek programlara davet ettiği öğrenildi. Bu çerçevede Rize’deki açılış programına davet edilen eski Vekil Varan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir görüşme yapması bekleniyor. Varan’ın görüşmede daha çok Gümüşhane sorunları üzerinde görüş alışverişinde bulunacağı tahmin ediliyor. Bilindiği gibi Gümüşhene’de ismi hala ön planda olan Varan Milletvekilliğinden sonra iş dünyasıda atılmış ancak Gümüşhane ile bağını koparmamıştı.