61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

YIRTILAN BAYRAKLARI ATIK KALDIRSAK MI!..

Trabzonspor, 11 yıl üstüne 8. şampiyonluğunu kutladı. Süper Lig’de rakiplerle aramızdaki puan farkının fazla olması sebebiyle şehir aslında ikinci yarının başından itibaren, özellikle Galatasaray galibiyetinin ardından Bordo-Mavili bayraklarla süslenmişti. Karadeniz’in yağışlı ve rüzgarlı havası yüzünden birçok noktada şampiyonluk için asılan Trabzonspor bayrakları deforme oldu. Trabzonspor’un şanını göstermek için astığımız bayraklardan yırtılanların ve deforme olanların kaldırılmasının zamanı çoktan geldi ve geçiyor bile…

TRABZONSPOR’UN ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARI BU KEZ AMERİKA’DA

Trabzonspor'un şampiyonluk kutlamaları bu kez Amerika'da

Trabzonspor Amerika Derneği tarafından New York’ta Trabzonspor’un 8. şampiyonluğu kutlandı. Kutlamaya Trabzonspor yönetiminden isimler katılırken, Karadenizli sanatçılar da sahne aldı. Karadenizli sanatçılar Selçuk Balcı, Selim Bölükbaşı, Gülşah ve Adem Kodalak sahne aldı. Amerika’da yaşayan Trabzonsporlular Derneği TATFA da geceye katıldı. Şampiyonluk kutlaması için düzenlenen programa katılım yoğun olurken, sosyal medyada da “Gurbette, 400 Trabzonspor sevdalısını ülkenin dört bir yanından, San Francisco'dan, Winconsin'den, Phillyden bir araya getiren, Malatyalısına, Sivaslısına, Aksaraylısına New York'un göbeğinde horon teptiren kulübe ve derneğe selam olsun.

Trabzonspor'un şampiyonluk kutlamaları bu kez Amerika'da 2

TrabzonsporUSA ve Trabzonspor var olun.” paylaşımları yapıldı. TATFA’dan yapılan açıklamada da, “Trabzonspor'un Lig şampiyonluğunu kutlamak üzere TrabzonsporUSA tarafından New York'ta düzenlenen programa derneğimizle birlikte katılmaktan memnuniyet duyduk.” denildi. Gecede yöresel şarkılar seslendirilirken, şampiyonluk kutlamalarına damga vuran Demet Akalın’ın Kulüp şarkısıyla da doyasıya eğlence yaşandı. 

AFAD’IN UYARISI SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Trabzon Havalimanı’na sadece 1 ayda 1.5 milyon yolcu indi Trabzon Havalimanı’na sadece 1 ayda 1.5 milyon yolcu indi

AFAD’IN UYARISI SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

AFAD, hava muhalefeti nedeniyle Trabzon ve ülke genelinde sel, heyelan gibi acil durumlara karşın vatandaşların cep telefonlarına hayatı uyarı bildirimi gönderdi. Gönderilen uyarıda telefonlardan alarm sesi ve titreşim geldi. Vatandaşa bir hayli ilginç gelen bildirim sosyal medyada trend oldu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), hava muhalefetleri nedeniyle vatandaşların cep telefonlarına uyarı bildirimleri gönderdi. Türkiye genelinden devam eden sağanak yağışlar nedeniyle gönderilen bildirimde, "Ülkemizde devam eden meteorolojik şartlar nedeniyle karşılaştığınız taşkın, sel, heyelan gibi acil durumlarda tek numara 112 Acil Çağrı Merkezlerini arayınız" ifadelerine yer verildi. Trabzon ve Rize çevreleri için gök gürültülü sağanak yağış, Ağrı ve Iğdır bölgeleri için şiddetli yağış uyarısı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Trabzon ve Rize civarında, özellikle iç kesimlerde öğle saatlerinden itibaren kısa süreli ve yerel sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.  Dört il içinde ve çevresinde oluşabilecek yağış anından itibaren sel, yıldırım, heyelan, dolu, kuvvetli rüzgar ve kasırga oluşumu gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmak gerekiyor.

SAADET PARTİSİ’NDEN ÇOCUK İŞÇİLİĞİ DUYARLILIĞI

SAADET PARTİSİNDEN ÇOCUK İŞÇİLİĞİ DUYARLILIĞI (2)

Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt, Türkiye’de çocuk işçiliğine karşı farkındalık uyandırmayı amaçlayan Saadet Partisi afişlerini paylaştı.  En son verilere göre Türkiye’de 720 bin çocuk işçi çalışıyor. Çocuk işçilerinin hemen hepsi sigortasız ve ağır işlerde çalışıyor. Saadet Partisi İl Başkanı Kurt, çocuk işçiliğe hayır diyerek sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Başkan Kurt, “Gayemiz; çocukların omuzlarındaki iş yükünü almak ve gönüllerince çocukluklarını yaşayacakları bir düzeni kurmaktır” ifadelerini kullandı.