61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

Salih Cora durmak bilmiyor

Trabzon siyasetinin en dinamik isimlerinden birisi olan Salih Cora adeta durmak bilmiyor. Trabzon’da bütün ilçeleri gezen milletvekili Cora, ikinci turlara başladı. Özellikle halka olan yakınlığı onu daha da sevilen biri haline getirdi. Vatandaşların sorunlarını birebir dinleyerek çözmesi ile bilinen vekilin ziyaretlerinde de büyük bir kalabalık onu karşılıyor. Şu an Trabzon’un doğu ilçelerini gezen Salih Cora burada yaptığı ziyaretleri de sosyal medya aracılığıyla duyuruyor. Vatandaşlar tarafından da büyük teveccüh ile karşılanan milletvekilinin çalışkanlığı tüm Trabzon’da konuşuluyor. En son ziyaretini Sürmene’de yapan vekil buradan da bir paylaşım yaparak fotoğraf paylaştı. İşte o paylaşım:

“Sürmene Çarşı Mah Yine Sürmenedeyiz… Sokakta vatandaşımızla, işyerlerinde esnafımızla, çay ocaklarında muhtarlarımızla görüştük hasbıhal ettik. Durmak yok”

BAŞKAN TARIM’DAN DİKKAT ÇEKEN TEŞKİLAT AÇIKLAMALARI

Akçaabat Kültür Merkezi'nin temeli atıldı Akçaabat Kültür Merkezi'nin temeli atıldı

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, teşkilata dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Başkan Tarım, “Tarih kimlerle olduğumuzu değil, kimlerle olmadığımızı bir gün mutlaka yazacaktır. Hırsı olanlarla değil, heyecanı hiç kaybolmayanlarla yolumuza devam edeceğiz. 2023 seçimlerinin anlamı ve idraki içinde olmayan hiç kimseyle heba edecek zamanımız yoktur. Ülkemizin içinde bulunduğu durumun farkında olamayan tek bir ülkücünün olmadığını iddia ediyorum. Gerçekleri bile bile sadece kendi hırs ve ihtiraslarına yenik düşenler, kendileri ya da ikinci bir şahsın geleceğiyle ilgili hesap yapanların amaçları doğrultusunda yol yürüyebilmesi, mesafe kazanması, başarılı olması imkansızdır. Övünerek söylüyorum ki; Trabzon’da teşkilatımızın koordinatlarını biz bu şekilde oluşturmayı başarmış bulunmaktayız.” ifadelerini kullandı.

BARO BAŞKANI AYDIN, CMK HİZMETLERİNİ YAVAŞLATTIKLARINI AÇIKLADI

Trabzon Barosu Başkanı Duygu Keleş Aydın, bugün CMK hizmetlerini yavaşlattıklarını açıkladı. CMK tarifesinin bir an önce güncellenmesi için CMK hizmetlerini yavaşlattıklarını açıklayan Başkan Aydın, “13 Eylül 'de CMK Hizmetlerini yavaşlatıyoruz. Çünkü, Adil Yargılanma Hakkının olmazsa olmazı, savunmanın temsilci olan Avukatların emeğinin karşılığını almasını ve CMK tarifesinin bir an önce mevcut ekonomik şartlar gözetilerek güncellenmesini istiyoruz.” ifadelerini kullandı. Hukukçuların asgari ücretin altında bir CMK tarifesi istemediği ve düzenlemenin de bu talebe göre yapılması istendiği biliniyor.