61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

BAŞKAN ZORLUOĞLU 10 GÜNLÜK GÜNEY KORE GEZİSİNDE

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Belediyeler Birliği üzerinden Güney Kore’ye gitmiş. Bu seferki gezi 10 günlük bir gezi. Güney Kore hakikaten ve farklılıkları olan bir ülke. Bakalım Başkan Zorluoğlu dönüşünde neler anlatacak. Biri AK Parti mensubu, diğeri Belediye çalışanı iki arkadaşın konuştuğu gezi olayı farklı mecralara taşındı. Birisi gezinin ailece yapıldığını, diğeri ise yalnız olduğunu savundu. Biri gerekli ve ‘hakkıydı’ derken, diğeri ‘bu dönemde hiç gerek yoktu’ fikrini dile getirdi. Söz daha sonra geldi Belediye Başkanı iken dünyayı gezen başkanlara. Biri Volkan Canalioğlu’nun rekorunu hatırlattı. “Onu kimse geçemez. En az 15 ülkeye gitti” dedi. Diğeri, “Bizimkini de süresi henüz bitmedi. Belki 10’u bulur” dedi. En az gezen Başkan ise O. Fevzi Gümrükçüoğlu’ymuş. Gezmeyi hiç sevmezmiş.

BAŞKAN ÇELEBİ TSİAD’I ZİYARET ETTİ

Trabzon Arsin OSB Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, TSİAD tarafından düzenlenen programa katıldı. Güncel konuların konuşulduğu toplantıda Çelebi’yi, Trabzon Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Seçkin Kanca, TSİAD yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyeleri karşıladı. Ziyarette konuşan Trabzon Arsin OSB Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi “TSİAD üyeleri ile şehrimizin ekonomisine üretimine ve istihdamına katkıda bulunan bir dernek. Yıllardır varlığıyla önemli bir güç. Üye profiline baktığımızda Trabzon ekonomisine yön veren birçok ismi görebiliyoruz. Bu da TSİAD’ın gücünü ortaya koyuyor. Bu tür sohbet toplantılarının istişare açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. TSİAD üyelerini ve Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kanca’yı çalışmalarından ötürü tebrik ediyor, başarılar diliyorum.” dedi. Ziyaret TSİAD Başkanı Seçkin Kanca tarafından Trabzon Arsin OSB Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi’ye ziyaretin anısına plaket takdim edilmesiyle son buldu.

Trabzon'da hamsi bereketi! Fiyatlar ise... Trabzon'da hamsi bereketi! Fiyatlar ise...

BAŞKAN TARIM, 2023 SEÇİMLERİNE “ÖLÜM KALIM MESELESİ” DEDİ BAKAN SOYLU’YA DİKKAT ÇEKTİ

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, Cumhur İttifakı’nın sakıncalı bulunmasına tepki gösterdi.  2023 seçimlerini ölüm kalım meselesi olarak değerlendiren Başkan Tarım, “Yönetilemez bir Türkiye özlemi taşıyanlar iş başındadır. Kimseden icazet almadan Karabağ’ı Azerbaycan topraklarına katanlar, Suriye'de, Irak'ta ve Libya'daki bütün dış siyasetini Türk milletinin menfaatlerine göre şekillendirenler, Amerika ve Avrupa'ya rağmen bağımsız savunma sanayisini geliştirenler, en önemlisi de coğrafyamızın güney kısmında bağımsız kukla bir Kürt devleti kurmak isteyenlere göre; bugün Türkiye Cumhuriyeti’ni yöneten hükümet ve bu hükümetin gücünü aldığı Cumhur İttifakı sakıncalıdır. Birde terörle müthiş bir mücadele örneği veren İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun bu mücadeleyle sınırlı kalmayıp esrar ve eroin trafiğini tarihimizde görülmemiş bir azim ve kararlılıkla sekteye uğratması da bu işin en önemli kısmıdır. 2023 seçimleri ölüm kalım meselesi, Türkiye'nin bağımsız ve coğrafyasında en güçlü devlet olabilmesi adına girilmiş olan yoldan geriye dönüp dönmeme meselesidir. Mensubu oldukları siyasi oluşumlara gönül bağlılığı duyarak bu söylediklerimizi partilerine yakıştıramayan vatansever hiçbir partinin taban mensubuyla sıkıntımız yoktur. Aksine olanı biteni anlatabilmek için tamamen halisane, adaletli ve insanca yaklaşımlarda sorun yaşıyorsak buda bizim eksikliğimizdir.” ifadelerini kullandı.