61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

Trabzon'da yaşanan kazada ölü sayısı 4'e yükseldi! Trabzon'da yaşanan kazada ölü sayısı 4'e yükseldi!

CHP’Lİ HACISALİHOĞLU, “KAMU DA TASARRRUF GENELGESİ GÜME GİTTİ”

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın araç kiralamak için yaptığı afaki rakamları göstererek kamuda tasarruf tedbirlerinin güme gittiğini söyledi.

Başkan Hacısalihoğlu, Kamu da tasarrruf genelgesi güme gitmiş. Gençlik ve Spor Bakanlığı son iki yılda 209 milyon TL’yi araç kiralamak için kullanmış. Aynı bakanlığa Kredi Yurtlar Kurumu da bağlı.Ülkenin geldiği şartlarda gerek yurt fiyatları gerekse ev kiraları tavan yapmışken, yurt ihtiyacı her il için zaruretken, bakanlığın kocaman bir bütçeyi yurt yapmak için değil de araç kiralaması için kullanması akıl tutulmasıdır. Şirin gözükmek için gençleri araçla gezdirmek için kiraladık derler mi?” ifadelerini kullanarak kamuda yapılan israfı eleştirdi.

ÇEBİ, TEMEL TÜKETİM ÜRÜNLERİNDE UYGULANACAK İNDİRİMİN HAYIRLI OLMASINI DİLEDİ

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Tarım Kredi Marketlerinde 30'un üzerinde temel tüketim ürününde 15 Ağustos Pazartesi günü itibarıyla indirimli fiyat uygulamasına geçilecek talimatının hayırlı olmasını diledi.

Çebi,  “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan talimat vermişti. Tarım Kredi marketlerinde 30'un üzerinde temel tüketim ürününde 15 Ağustos Pazartesi günü itibarıyla indirimli fiyat uygulamasına geçilecek. Makarna, un, salça, pirinç, bulgur, mercimek, nohut, fasulye, şeker, ayçiçek yağı, zeytin yağı, tavuk ürünleri, tam yağlı süt, yarım yağlı süt, yumurta, peynir, tereyağı, bal, zeytin, çay, Türk kahvesi, patates, kuru soğan, karpuz, kavun, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, sıvı sabun, peçete, rulo havlu, kolonya, bebek bezi indirimli satışa sunulacak. Et ürünlerinde ise Et ve Süt Kurumu tarafından temin edilecek ürünler, kasap reyonu bulunan Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinde, kasap reyonu bulunmayan marketlerde ise gerekli hazırlık çalışmalarının yapılmasının ardından paketli olarak en kısa sürede indirimli şekilde satışa sunulacak. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

CHP’Lİ ŞAHİN’DEN FESTİVALLER ÜZERİNDEN İKTİDARA ELEŞTİRİ

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinin CHP Grubu Başkanvekili Turgay Şahin, kent esnafıyla yaptığı bir sohbeti anlatarak festivalleri üzerinden iktidara tepki gösterdi. Esnafın büyük bir dar boğazdan geçtiğine işaret eden CHP’li Şahin, “Bugün alışveriş için Trabzon'un çok eski bir mini marketine gittim ve sohbet ederken iş yeri sahibi bu ay 8.500 lira elektrik faturası geldiğini, bir ayda elde ettiği kârını Çoruh AŞ’ye yatıracağını söyledi. Küçük esnaf kan ağlarken, iktidar mensupları festivallerde ve yayla şenliklerinde bol bol fotoğraf çektirip paylaşıyorlar.” eleştirilerinde bulundu.