61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

CHP’Lİ ŞAHİN KUYUMCUMLARIN KUYUMCU KENTTEN VAZGEÇTİKLERİNİ SÖYLEDİ

Erdoğdu Mahallesi’nde 1.5 yıl önce işlenen cinayet için Cumhuriyet Savcısı mütalaasını açıkladı Erdoğdu Mahallesi’nde 1.5 yıl önce işlenen cinayet için Cumhuriyet Savcısı mütalaasını açıkladı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı belediye meclisi toplantılarında söz alan CHP Grup Başkanvekili Turgay Şahin, Kuyumcukent projesinden kuyumcuların vazgeçtikleri yönünde görüşler olduğunu söyledi. Şahin Başkan Zorluoğlu'na, “Caminin yanında Kuyumcukent projesi başladı. Kuyumcu arkadaşlarımızla görüştüğümüzde bu işe çok rağbet olmadığını, fiyatların çok yüksek olduğunu onun için vazgeçeceklerini beyan ettiler. Bu konu doğru mudur?” sorusunu yöneltti.

Başkan Zorluoğlu, Kuyumcukent ile ilgili kuyumcuların bir şikayeti olmadığını söyleyerek, “Kuyumcu kent konusunda en son Kuyumcular Odası Başkanı Ali Bey ile yaptığımız görüşmede biraz boyutunu küçülterek orada aynı şekilde devam etmek istediklerini söylediler. Geçen gün görüştüğümüzde daha da genişletelim dediler. Benim son bilgim o şekilde. Biliyorsunuz ki onu biz yapmıyoruz. Oranın sadece yerini kiralıyoruz. Kuyumcularımızın böyle güzel bir projeye destek vereceklerini tahmin ediyorum. Bundan vazgeçmeleri kendi adlarına da şehir adına da kayıp olur. Ama böyle bir bilgi bende yok. Biz aynı şekilde devam ediyoruz” sözleriyle Şahin’in sorusuna cevap verdi. 

Başkan Tarım’ın hedefinde bu kez Yavaş var!

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının uluslararası aktörler tarafından belirleneceğini ileri sürdü, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı hedef aldı. Türkiye’de uluslararası aktörlerin acımasız projeler üreteceğini dile getiren Başkan Tarım, “Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaşın fiili olarak iki devlet arasında geçtiğini düşünsek de aslında Amerika ve Rusya arasında olduğu açıktır. Her devlet gelecek kaygıları üzerinden pozisyon almaya çalışmakla meşguldür. Dünyada siyaseti tanzim eden devletler ve iş tuttukları para baronları sayesinde bütün ülkelerin siyasetini de dizayn etmek gayretinde olduklarını bilen ülkücüleri, ortaya koydukları siyaset tercihi ve ülke menfaatlerinin önüne bedenlerini koyduklarında hiç kimsenin mağlup etmesi mümkün olamayacaktır. Macaristan'da müdahil oldukları ve başarısız oldukları seçim sonuçları sebebiyle bundan sonraki zamanlarda aynı şeyi yapmak istedikleri Türkiye'mizde, daha etkili ve daha acımasız projeler üretecekleri düşüncesindeyiz.” ifadelerini kullandı. Millet İttifakı’nı da eleştiren Başkan Tarım, “ Bizi üzen bunların yapmak istediklerinden ziyade, bunların aklıyla ve fikriyle Türk hükümetini yıkıp, kendilerine ait olmayanlarla menfaat ilişkisine girmiş olan Millet ittifakıdır. Cumhurbaşkanı adaylarının bile bunlar tarafından belirleneceğinin sinyalini hep beraber almamış mıydık? Mansur Yavaş Ankara'ya nasıl bir hizmet yapmıştır ki kendisine Avrupa’nın en iyi belediye başkanı ödülü verilmiştir. Zamanında MHP CHP'lileşiyor diyerek partisinden ayrılan Mansur Yavaş'ı tıpış tıpış CHP'ye getiren güçle, Avrupa'nın en iyi belediye başkanı seçtiren güç tıpatıp aynıdır. Beypazarı kasabasında bir şeyler yaptı diye tez zamanda cilalanıp MHP'ye Genel Başkanlıkta ismini geçiren güçte aynısıdır.  Gerçi herkes Genel Başkan oluyor da; lider herkes olamaz.” açıklamalarında bulundu. 

 

METEOROLOJİ MÜDÜRLÜĞÜ SEL VE SU BASKINLARINA KARŞI UYARDI

Hava sıcaklıklarının bugün itibariyle 10 derece birden düşmesi ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü Doğu Karadeniz için uyarıda bulundu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ulaşımda aksama, sel ve heyelan riskine karşı tedbirli olunması istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Bu akşam saatlerinden sonra Doğu Karadeniz’de (Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Bayburt ve Gümüşhane) kuvvetli yağışlar bekleniyor.  Yağışın kıyı kesimlerinde yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Kuvvetli yağışlarla birlikte ulaşımda aksamalar, su baskını, sel, heyelan, yükseklerde buzlanma ve tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadelerine yer verildi.