61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

BAŞKAN AKSU’DAN TRABZONSPOR’A DESTEK

Başkan Aksu

Büyük Birlik Partisi Trabzon İl Başkanı Yahya Aksu, Trabzonspor’a destek açıklamasında bulundu. Türkiye Kupası için moral bozmaya gerek olmadığını kaydeden Başkan Aksu, “Bu kadar hızlı, dinamik ve doğru bir karar vererek kombine sahiplerine yapılan yanlışı düzelten ve her seferinde doğruyu bulabilen Trabzonspor yönetimini tebrik ederim. Şimdi yıllar sonra şampiyon olmuşuz ve bizi şampiyon eden takımı, hocasını, yönetimini alkışlamak yerine 3-4 yılda bir aldığımız Türkiye kupası için moral bozmaya, laf söylemeye gerek yok. Biz de biliyoruz, onlar da farkındalar hatalarının. Hepimizden daha üzgünler. Ama bu ekibin bende çokça hata kredisi var. Önümüzde daha süper kupa finali var onu da alamazsak önemli değil. En önemlisi batma seviyesindeki takımı alıp 1-2 yıl yarışa sokup sonrada şampiyon yapan yönetim ve tüm ekibi alkışlamaktır. Konu harcadığınız paraysa yılda en az 20.000 TL harcıyorum ben de bu kulübe, gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz. Fenerbahçe şikeden yatan, yalanlarla kandırıldığı halde Aziz Yıldırım ve Ali Koç’a yıllardır alkış tutarken tek mağlubiyette takımına ağıza alınmayacak küfürler sayan kesim yok olmadıkça bu güzellikler bile yakında biter. Neden bu kadar şampiyon olamadık diye sorun olursa onlara dün akşam Abdullah Avcı’nın fotoğrafının üstüne çizgi çekip git diyen, takıma sayıp sövenlerdir deyin. Bize bu mükemmel seneyi yaşatan yönetime, teknik ekibe, futbolculara ve tüm emek veren taraftarlara ve çalışan herkese teşekkür ederim.  Neyse demem o ki İyi ki varsın Trabzonspor.” ifadelerini kullandı.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ FETTAHOĞLU VAKFIKEBİR’DE SIFIR ATIK KÜTÜPHANESİ AÇILIŞINA KATILDI

Milletvekili Salih Cora Gençlere 15 Temmuz’daki hainliği anlattı Milletvekili Salih Cora Gençlere 15 Temmuz’daki hainliği anlattı

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ FETTAHOĞLU VAKFIKEBİR’DE SIFIR ATIK KÜTÜPHANESİ AÇILIŞINA KATILDI

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu, Vakfıkebir ilçesinde bir takım ziyaretlerde bulundu.

Ziyaret kapsamında MTAL uygulama otelinde değerlendirme toplantısının  ardından Kemaliye A.D. ilkokulu, MTAL ve Fen lisesi pansiyonunda yapılan Sıfır Atık Kütüphane açılışlarına katıldı. Halk Eğitimi Merkezi kurslarını ziyaret ederek kursiyerlerin el emeklerini inceledi. Müdür Fettahoğlu daha sonra Vakfıkebir  Belediye Başkanı Muhammet Balta'yı makamında ziyaret ederek ilçe hakkında bilgi aldı.

MÜDÜR FETTAHOĞLU, FUARDA HEDEFİNİ AÇIKLADI

WhatsApp Image 2022-05-11 at 15.29.14

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde Meslek Liseleri Fuarı ve Kariyer Günleri düzenlendi. Akçaabat’ta bulunan meslek liselerinin açtıkları stantlarda, okul içeriklerine uygun olarak sergiledikleri ürünler; ortaokul öğrencileri, yöneticiler, eğitimciler ve yetişkinler tarafından ilgiyle karşılandı.  Açılış töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak Fettahoğlu, “Mesleki eğitimin ülke ekonomisi açısından önemi konusunda toplumun her kesiminde farkındalık yaratmak;  kalifiye işgücünün yetiştirilmesine katkıda bulunarak gençleri, meslek eğitimine özendirmek temel hedefimizdir.” dedi. Fettahoğlu, meslek liselerinin öğrencilerin hayal ettikleri okullara dönüşmesinin, gelecekteki istihdam endişesinin ortadan kaldırılmasıyla mümkün olduğunu belirterek bakanlığın da bu konu üzerinde titizlikle durduğunu ifade etti. Okulların tanıtım stantlarını gezen Fettahoğlu, öğrencilerle birebir etkileşimde bulunarak, “Bizler sahip olduğunuz imkânları zenginleştirirken sizler geleceğin Türkiye’sini güçlendireceksiniz.” diyerek öğrencilere seslendi. Müdür Fettahoğlu, fuara katkı sunan ve katılım gösteren herkese teşekkür etti.