61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

MİLLETVEKİLİ CORA, SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN YAPILAN KANUN TELKİNİNİN İÇERİĞİNİ AÇIKLADI

MİLLETVEKİLİ CORA, SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN YAPILAN KANUN TELKİNİNİN İÇERİĞİNİ AÇIKLADI

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda sağlık çalışanlarının özlük ve mali haklarını iyileştiren kanun teklifinin görüşmelerinin tamamlandığını söyleyerek görüşmeden çıkan sonuçları paylaştı.

Milletvekili Cora, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bugün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonumuzda Sağlık çalışanlarının özlük ve mali haklarını iyileştiren kanun teklifimizin görüşmelerini tamamladık. Aile hekimlerimizin uzmanlık eğitimi uygulamasının süresi 2029 yılına kadar uzatıyoruz. SGK güvencesi olmayan vatandaşlarımızın borçlarının 5 bin lira altında olması halinde borçlarını siliyoruz. Doktor ve diş hekimlerimizin sabit ek ödemelerini, merkezi yönetim bütçesinden yapmanın yanında ek ödeme tavan oranları artırıyoruz. Üniversite personellerimizin ve Adli Tıp Kurumu personellerimizin ek ödeme tutarı merkezi yönetim bütçesinden karşılıyoruz. Tabip ve diş hekimlerine 375 KHK ile belirlenen tutar kadar sabit ek ödeme yapılabilmesi için yüzde 180 oranı yüzde 265 olarak artırıyoruz. Yaparsa AK Parti yapar” ifadelerini kullandı.

MHP’den Akçaabat’a çıkarma

MHP’den Akçaabat’a çıkarma1

Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon İl Yönetimi Akçaabat’ta bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım ve yönetim kurulu üyelerinin yer aldığı ziyaretlerde Akçaabat İlçe Başkanı Adem Çelik ve yönetimi de yer aldı.

Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe, Akçaabat Esnaf ve Sanatkarlar Esnaf Odası başkanı Yaşar Sivrikaya, Akçaabat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi kefalet Kooperatifi başkanı İsmail Bulut, Akçaabat Şoförler ve otomobilciler Odası başkanı Ali Şentürk’ü ziyaret eden partililer, Akçaabat’tan kendilerine gösterilen ilgiden memnun olduklarını ifade ettiler.

Akçaabat Belediye Meclis Üyelerinin de yer aldığı Akçaabat ziyaretleri ile ilgili açıklama yapan MHP Akçaabat İlçe Başkanı Adem Çelik, ziyaretlerin birlik ve beraberlik için önemli olduğunu vurguladı. Başkan Çelik, “İl Başkanımız Bekir Sıtkı Tarım ve yönetim kurulu üyelerimiz ile Akçaabat’ta Kamu kurumları, STK ve Cumhur ittifakımızın ortağı AK Parti Akçaabat İlçe Başkanlığını ziyaret ettik. Ziyaretlerde bize gösterilen ilgi alaka için teşekkür ediyorum. Bu ziyaretlerin milli birlik ve beraberlik için önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

BAŞKAN ÇEBİ, HANGİ RESTORASYON ÇALIŞMASINA TEPKİ GÖSTERDİ?

Başkan Çebi hangi restorasyon çalışmalarını eleştirdi 2

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, tarihi Çeşmeköy Camii'ni restorasyon etti. Restorasyonun ardından bitmiş halini paylaşan Gürün tepki topladı. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda caminin restorasyondan önceki ve sonraki haline yer veren Gürün, şu ifadeleri kullandı: "Neydi?/Ne Oldu? Datça-Cumalı Mahallesi Çeşmeköy Mevkii'nde bulunan tarihi Çeşmeköy Camii'nin restorasyon çalışmalarını tamamladık. Kültürel mirasımızı koruyup, gelecek nesillere aktarmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. Birçok vatandaş, "Aslıyla alakası yok, bu nasıl bir restorasyon?" sözleriyle tepki yağdı. Muğla’daki restorasyona tepki gösteren AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, “Tarihe bu kadar felaket imza atmak. Datça-Cumalı Mahallesi Çeşmeköy Mevkii’nde bulunan tarihi Çeşmeköy Camii’nin restorasyon çalışmaları. Kültürel mirasımız  bu kadar acımasız bir şekilde yok etmek heykel alışkanlığından olsa gerek.” eleştirilerinde bulundu.

BAŞKAN OYMAN EKONOMİYİ NASIL ELEŞTİRDİ

Başkan oyman ekonomiyi nasıl eleştirdi (2)

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, zamları eleştirdi. Her yeni güne yeni bir zamla uyanıldığına dikkati çeken Başkan Oyman, “‘Günaydın’ yerini zam haberlerine bırakan dönemde dün aldıklarımıza bugün yaklaşamıyoruz. Her işin bir sıkıntısı vardır ama esnaf her gün ayrı bir raf fiyatına kepenk açıyor. Bugün yanan ev ekonomisinin sorumlusu sadece dış mihraklar değil, sadece küçük bir grup aileyi besleyenler ve milletin emeğine, sofrasına göz dikenlerdir. Sorun bilim dışı ekonomik söylemler ve sorunu kabul etmeyen hükümet, çözüm ise en yakın sandık.” ifadelerini kullandı.

Başkan Genç’ten AK Parti’nin 21. kuruluş yıl dönümü mesajı! Başkan Genç’ten AK Parti’nin 21. kuruluş yıl dönümü mesajı!

ARAKLI’DA SOKAK HAYVANLARI KISIRLAŞTIRILACAK

Araklı'da sokak hayvanları kısırlaştırılacak

Trabzon Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (TRAHAYKO), sokak hayvanları için çağrı yaptı. Kısırlaştırmanın önemine vurgu yapan TRAHAYKO, “20 Haziran - 24 Haziran arası Araklı ilçemizde Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘yerinde kısırlaştırma’ projesi gerçekleştirilecektir. Tüm köyler ve merkezdeki kedi/ köpekler kısırlaştırılabilecek. Sizlerden ricamız, hayvanlar ile ilgilenen gönüllülerin bir araya gelip ekip halinde hareket etmesi. Bir sokak hayvanına yapabileceğimiz en büyük iyiliğin ‘kısırlaştırmak’ olduğunu hepimiz biliyoruz artık.” ifadelerine yer verdi.

TRABZON’A ZORUNLU İNİŞ YAPMIŞTI

TRABZON’A ZORUNLU İNİŞ YAPMIŞTI

Trabzon Havalimanına 25 Mayıs tarihi akşam saatlerinde Özbekistan hava yollarına ait uçak zorunlu iniş yapmıştı. Uçak 18 gündür Trabzon Havalimanı pistinde. Yolcular aktarmalı olarak İstanbul’a taşındı.

Özbekistan- İstanbul seferini yapan ancak motor motor arızası nedeniyle Trabzon'a iniş yapmak zorunda kalan Özbekistan Havayolları'na ait B787-9 tipi Dreamliner uçağı için bakım çalışmaları sürüyor. Uçağın arızası giderildikten sonra ülkesine döneceği kaydedildi.

Trabzon Üniversitesine 25 sözleşmeli personel alınacak

Trabzon Üniversitesine 25 sözleşmeli personel alınacak

Trabzon Üniversitesine 25 sözleşmeli personel alınacağı bildirildi.

Rektörlükten yapılan açıklamaya göre, üniversiteye 8 koruma ve güvenlik görevlisi, 7 temizlik çalışanı, 6 büro elemanı, 2 tekniker, birer de diyetisyen ile ısıtma işinde çalışacak destek personeli alınacak.

Belirtilen unvanlarda, yazılı veya sözlü mülakat yapılmaksızın, Ortaöğretim 2020 KPSS (B) grubu sınavı (P94), Ön lisans 2020 KPSS (B) grubu sınavı (P93), Lisans 2020 KPSS (B) grubu sınavı (P3) ile puan türü esas alınarak sıralamayla alım yapılacak.

4/B sözleşmeli personel alımına ilişkin başvurular, 24 Haziran'a kadar Trabzon Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığına yapılabilecek.