61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

MİLLETVEKİLİ CORA, ROMANYA HEYETİNİ AĞIRLADI

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, saha ve Meclis çalışmalarının yanı sıra parlamentolar arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi için de çalışmalarda bulunuyor. Milletvekili Cora, Türkiye Romanya Dostluk grubu olarak Romanya heyeti ile bir araya geldi. Romanya heyeti ile yaptığı temaslara ilişkin açıklama yapan Cora, “Türkiye Romanya Dostluk grubu olarak Romanya-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı mevkidaşım Nicolae Georgescu ve beraberindeki heyeti kabul ettik. İki ülke ilişkilerinin daha da güçlenmesi, iş birliğimizin artırılarak devam etmesi adına verimli bir toplantı gerçekleştirdik.” ifadelerini kullandı.

Beşikdüzü Teleferik’te ihale çıkmazı! Beşikdüzü Teleferik’te ihale çıkmazı!

İYİ PARTİ’DE KONGRE SÜRECİ BAŞLADI

İYİ Parti’de kongre süreci başladı.400 ve daha yukarı üyesi olan Ortahisar, Akçaabat ve Yomra ilçelerinde listeler askıya çıktı. Üye listelerine alınacak itirazın ardından delege seçimleri yapılacak. İl Başkanı Azmi Kuvvetli, “Muhtemelen 15 gün sonra ilçelerin seçim takvimi belirlenir.” dedi. Genel Merkezin özellikle küçük ilçelerde seçime tek listeyle gidilmesi yönünde tavsiyesi olduğunu hatırlatan Kuvvetli, “Buna gayret edeceğiz. Bu sadece bir tavsiye kararı ama önemsiyoruz.” şeklinde konuştu.

Öte yandan İYİ Parti Ortahisar İlçe Başkanlığı için Emre Katipoğlu adaylığını açıkladı. Sosyal medya hesabından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile birlikte bir fotoğrafını yayınlayan Katipoğlu, “açıklama” başlığı ile adaylığını ilan etti. Katipoğlu, “Çok Kıymetli İyi Partili Dava Arkadaşlarım, Kurucuları arasında yer aldığım ve sonrasında kurucu il yönetiminde büyük bir gayret göstererek görev yaptığım bu davanın bir ferdi olmaktan her zaman onur ve mutluluk duydum. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendinin takdiri ile GİK üyelerimizin almış olduğu karar sonucunda ilimizde de il ve ilçe kongre süreci başlamış durumdadır. Arkadaşlarımızla birlikte yapmış olduğumuz istişareler doğrultusunda Ortahisar İlçe Başkanlığına aday olduğumu açıklıyorum. Bu heyecanımı sizlerle paylaşmaktan onur duyuyorum.  Amacım bu yolda rakip olmaktan ziyade partimizi daha ileriye taşımak için rekabet ortamı yaratarak daha birleştirici, ortak akılla hareket eden kapsayıcı ve kucaklayıcı bir yönetim icra etmektir. Çıktığımız bu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun. İyi Parti ailesini sevgi ve saygı ile selamlıyorum.” ifadelerini kullandı.

TRABZON’DA SAĞLIK ALANINDA GÜZEL UYGULAMA

Trabzon’da özellikle pandemi döneminde diş hastalıklarından ötürü muayene almak, randevu bulmak zorlaşmıştı. Pandemi kısıtlamalarının kalkmasıyla birlikte vatandaşlar aksayan tedavilerini yaptırabilmek için hastanelere yoğun ilgi göstermeye başlamıştı. Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü yoğun talep nedeniyle Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde mesai dışı muayene hizmeti başlattı. İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Mesai dışı uygulaması bizde de başladı. Ağız ve Diş Sağlığı Hastanemizde Salı ve Perşembe günleri  17.00 -19.00 saatleri arasında 6 hekimimiz mesai dışı poliklinik uygulaması ile hizmet vermeye başlamıştır. Halkımıza hayırlı olmasını diliyoruz.” ifadeleri kullanıldı.