61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

KTÜ, TÜBİTAK LİSTESİNDE KAÇINCI SIRADA YER ALDI?

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ), TÜBİTAK "1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı”na 51 proje ile başvuruda bulundu. Projelerden 7’si bu dönem desteklenmeye hak kazandı. KTÜ’den konuya ilişkin yapılan açıklamada, “TÜBİTAK "1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı” kapsamında 2022 yılı 1. Dönemi’nde KTÜ’den 51 proje başvurusunda bulunulmuş ve desteklenmeye hak kazanan 7 projeyle KTÜ; projeleri desteklenen 96 üniversite arasında 12. sırada yer almıştır. Üniversiteden yapılan 3 proje önerisinin ise bir sonraki dönemi beklemeden başvuru yapılabilmesine karar verilmiştir.” denildi.Desteklemeye hak kazanan akademisyenler Prof. Dr. Ertuğrul Bilgili, Prof. Dr. İbrahim Alp, Prof. Dr. Muhammet Vefa Akpınar, Prof. Dr. Ömer Kara, Doç. Dr. Temel Varol, Dr. Öğr. Üyesi Samiye Çilem Bilginer ve  Öğr. Gör. Dr. İhsan Erdinçli oldu.

DURAKLARINDAN HABERİ OLMAYAN BAŞKAN!

Trabzon’da kısa bir süre önce dolmuş ücretlerine gelen zamlarla birlikte yeni duraklar da açıklanmıştı. Açıklanan duraklar arasında da 7.5 TL’den hizmet verecek olan Batpazarı-Özkaymaklı durağı da vardı. Durağın fiyat tarifesi çıksa da seferleri henüz başlamadı. Bayramdan birkaç gün sonra 2 dolmuş ile başlayacak olan Batpazarı-Özkaymaklı seferleri için zamanla 10 dolmuşla gerçekleştirilecek. Köprü altında bırakılacak 5 dolmuş ile de Meydan-Özkaymaklı seferleri devam edecek. Batpazarı-Özkaymaklı seferfleri henüz başlamamışken, Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ömer Hakan seferlerin 10-15 gündür 10 dolmuşla ile gerçekleştirilmeye başladığını ileri sürdü. Batpazarfı tarafından Özkaymaklı dolmuşu bulunmazken, Balkan Usta’nın seferlerin 10-15 gündür devam ettiğini kaydetmesi duraklarından haberi olmadığı düşüncesine yol açtı. Dileriz Başkan Usta, en kısa sürede tüm duraklara yönelik bilgilerini günceller…

DEVA Partili Prof. Dr. İhsan Günaydın ile siyaseti ve Trabzon'un gündemini konuştuk DEVA Partili Prof. Dr. İhsan Günaydın ile siyaseti ve Trabzon'un gündemini konuştuk

TARAFTAR GRUPLARINDAN SÜPER KUPA MAÇI İÇİN MESAJLAR GELMEYE BAŞLADI

Spor Toto Süper Lig şampiyonu Trabzonspor ile Ziraat Türkiye Kupası kazananı Demir Grup Sivasspor'un karşı karşıya geleceği Süper Kupa maçı karşılaşmasına sayılı zaman kaldı. Maçın detayları futbolseverler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Şampiyonlar Ligi finalinin provası niteliğindeki karşılaşma Temmuz sonu yapılacak. Spor Toto Süper Lig Şampiyonu Trabzonspor ile Ziraat Türkiye Kupası Şampiyonu Demir Grup Sivasspor'un karşı karşıya geleceği Turkcell Süper Kupa Final Maçı, 30 Temmuz 2022 Cumartesi, 20:45'te Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanacak. Süper kupa maçının biletleri bugünden itibaren satışa çıkarken, taraftar gruplarından da açıklamalar gelmeye başladı. Trabzonlu Gençler taraftar grubundan yapılan açıklamada, “Yine, yeni, yeniden doğu üst!  Sivasspor ile karşılaşacağımız Kupa finali mücadelesi için grup olarak Doğu Üst 713 numaralı blokta toplanıyoruz. Bizimle hareket etmek isteyen grup üyelerimiz ve taraftarlarımız Doğu Üst’ten bilet alabilir.” ifadelerine yer verildi.