61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

Turan’ın acı günü


Gazetemiz Spor Müdürü Rahman Turan’ın anneanne acısı. Turan’ın anneannesi İrfan Ulusoy, uzun süredir gördüğü tedavi sonrası dün hayata gözlerini yumdu. Kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden merhume Ulusoy’un cenazesi bugün öğle namazına müteakip Derecik Merkez Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından aynı yerdeki Aile Kabristanlığı’nda toprağa verilecek. Gazete olarak, Spor Müdürümüz Rahman Turan ve ailesine başsağlığı dilerken, merhumeye Allah’tan rahmet diliyoruz. 

Fransa'da yaşayan Havva Reis enflasyonu konuştu Fransa'da yaşayan Havva Reis enflasyonu konuştuKaradeniz Teknik Üniversitesi'ne 35 araştırma görevlisi alınacak


Karadeniz Teknik Üniversitesi'ne (KTÜ) 35 araştırma görevlisi alınacağı bildirildi.
KTÜ Rektörlüğünden yapılan açıklamaya göre, Mühendislik Fakültesine 9, Fen Fakültesine 7 araştırma görevlisi alınacak.
Mimarlık, Orman, Sürmene Deniz Bilimleri, Eczacılık, İktisadi ve İdari Bilimler ile Of Teknoloji fakültelerinin yanı sıra Sağlık Hizmetleri, Sürmene Abdullah Kanca ve Trabzon Meslek Yüksekokulları'na 2'şer, Edebiyat Fakültesine de 1 araştırma görevlisi atanacak.
Kadrolara başvurular, 19 Mayıs'a kadar “online.ktu.edu.tr” internet adresinden yapılabilecek.Başkan Balta’dan şampiyonluk sürprizi 


Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Trabzonspor'un şampiyonluk kutlaması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Balta, “2010-2011 yılı şampiyonuyuz ama Trabzonspor’un 8. Şampiyonluğu sevincini doya doya yaşadığımız şampiyonluğumuzu bayramla birleşmesiyle çifte mutluluk yaşadık. Daha nice şampiyonlukları inşallah hep beraber yaşamak dileğiyle. Kutlamaların olgunluk içerisinde geçmesi ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması en sevindirici tarafıydı. Kutlamalar ciddi anlamda hem Türkiye gündeminde hem de uluslararası gündemde yerini buldu. Trabzon’un ciddi manada çok güzel reklamı oldu. Bu reklamları kazanca çevirmemiz lazım. Herkesin merak ettiği kutlamaları bizler de Başakşehirspor maçı ile daha tertipli, planlı ve organize bir kutlama programı planlıyoruz” ifadelerine yer verdi.