61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

TTSO’NUN SEÇİMLERİYLE İLGİLİ YAPILAN HANGİ İTİRAZ REDDEDİLDİ

Ortahisar İlçe Seçim Kurulu Başkan adaylarından Erkut Çelebi’nin haklı itirazını reddetti. Üstelik Çelebi’nin itiraz mahalline sorarak.

Çelebi, TTSO’nun 29.09.2022 tarih ve 2022/144 sayılı kararıyla TTSO seçimlerinin odanın hizmet binasında yapılmasına karar verildiğini belirterek; alanın yetersizliğini dile getirdi. Daha önceki yıllarda yapılan seçimlerde yaşanan aksaklıkları ve sıkışıklıkları hatırlatan Çelebi, seçimin daha geniş bir alanda yapılmasını talep etti. Ancak Ortahisar Birinci İlçe Seçim Kurulu Hakimi, Çelebi’nin itirazını TTSO’nun Genel Sekreterine sorarak Genel Sekreterin görüşünü uygun gördü ve bu çerçevede seçimlerin TTSO’nun giriş katında yapılmasına karar verdi. Halbuki Hakim Bey, odanın üye sayısını, bir önceki seçimde seçime katılım oranını ve mekanın büyüklüğünü gözlemleyerek bir karar verebilirdi. Bunun yerine itiraz eden tarafın karşısında yer alan mevcut yönetimin yetkililerine sorarak karar vermemeliydi. Hele hele TTSO’nun bu seçimi şimdiye kadar yapılan seçimlerden çok farklı olacağı besbelli. Gerçekten Trabzon TTSO’ya yakışan bir salonda yapılabilirdi.

NUHOĞLU, hangi Belediyeyi suçladı?

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin Ekim ayı ilk oturumu Başkanvekili Atilla Ataman’ın başkanlığında yapıldı. Başkanvekili Ataman, eylül ayına ilişkin yaptığı bilgilendirmelerin ardından Meclis üyelerine de söz hakkı verdi. Söz alan Çarşıbaşı Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu, bazı ilçe belediyelerinin sokak hayvanlarını kendi ilçelerine bıraktığını öne sürdü. Bunun üzerine Ataman, Başkan Nuhoğlu’ndan isim vermesini istedi. İsim vermek istemediğini kaydeden Başkan Nuhoğlu ise, "Hayvanları başka ilçelere bırakmasınlar. İlçemize bırakmasınlar. Barınakları bıraksınlar. Küpelerinden hangi ilçelerin bıraktığı da anlaşılıyor. Bundan sonra bırakanları açıklayabiliriz." ifadelerini kullandı.

Kira fiyatları Trabzon'da tavan yaptı! Kira fiyatları Trabzon'da tavan yaptı!

CHP’Lİ DAYI O ÇALIŞMAYI ELEŞTİRDİ, MECLİSTE KONUYA AÇIKLIK GETİRİLDİ

Ortahisar Belediye Meclisinin CHP’li Üyesi Ömer Dayı, Büyükşehir Belediyesinin Maaş Caddesi üzerindeki üstyapı çalışmasını eleştirdi. CHP’li Dayı sosyal medya hesabından, “Maraş Caddesi üzerinde geçici olarak konuşlandırılan dükkanların önündeki kaldırım taşlarını 6 ay önce yenileyen Büyükşehir Belediyesi yeniden taşları değiştiriyor. Vatandaşın parasını heba ediyorsunuz, yazık günah değil mi? Yarın bu dükkanlar kaldırılırken buralar kırılır bir daha yaptırırsınız. Vatandaşın paralarıyla birilerinin cebini mi dolduracaksınız?  Bu yaptıklarınız ne Allah katında ne de insanlık nezdinde yeri vardır.” Eleştirilerinde bulundu. Konu Belediye Meclisinde de gündeme geldi. Başkanvekili Ataman, orda yapılan çalışmanın kalıcı bir çalışma olduğunu kaydetti.