61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

KTÜ’DE ÇALIŞMA BAŞLATILDI,  BİRİMLERE UYARI YAPILDI

KTÜ'de çalışma başlatıldı

Başkent'te Trabzon Zirvesi! Başkent'te Trabzon Zirvesi!

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) yıllık trafo bakımı nedeniyle çeşitli birimlerde yapılacak elektrik kesintisinin gün ve saatlerini duyurdu. KTÜ’den yapılan açıklamada, “Yıllık trafo bakım çalışması sebebiyle 13.08.2022 Cumartesi günü saat 07.00-12.00 saatleri arasında Eczacılık Fakültesi, Temel Tıp Birimleri, Koru Tesisleri, OKM, A Kapısı ve Rektörlük Konutu, 14.08.2022 Pazar günü saat 07.00-12.00 saatleri arası Mühendislik Dekanlığı, Orman Fakültesi, Leoloji, Jeodeji, Jeofizik, Harita Mühendislikleri, C Kapısı, Mimarlık Fakültesi, İnşaat Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Maden-Metalurji Mühendisliği, Marangozhane, İnşaat Hidrolik, Hocalar Yemekhanesi, AKM, Rektörlük, Rektörlük Ek Bina, Kütüphane, Isı Santrali, Çarşı Binası, Eski Koru Tesisleri, Bekarlar Lojmanı, Yemekhane, Sağlık Kültür, Fen Edebiyat Fakültesi, Fizik, Kimya, 1-26 Lojmanlar, 14.08.2022 Pazar günü saat 13.00-05.00 saatleri arası Orman Endüstri, Garaj İşletme, Merkezi Laboratuvar, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Peyzaj Mimarlığı elektrik kesintisi olacaktır.” denildi.

YORGUN MERMİYE KARŞI MÜCADELE ÇAĞRISI

YORGUN MERMİ İLE ÖLEN EMİR MEYDAN’DA ANILACAK

Doğu Karadeniz’de her yaz sezonunda yorgun mermi hayat karartıyor. Trabzon’da “Mutluluğa Kurşun Sıkma” kampanyasının sonuç vermesi üzerine olumsuz olaylar da ciddi bir azalma yaşanırken, bölge illerinden yorgun mermiye karşı tepki sesleri yükselmeye devam ediyor. MHP Rize İl Başkan Yardımcısı Remzi Kutanoğlu, “Son zamanlarda Rize’de meydana gelen "yorgun mermi" olayları gerçekten can sıkmaya başladı. Daha ağır sonuçlara meydan vermeden bir an önce ciddi tedbirler alınmalıdır. Genelde Rize'ye tatile gelenlerin yaylalarda ve yayla yollarında bilinçsizce etrafa silah sıkmaları çoğu zaman ise düğünlerin başında veya bitiminde havaya sıkılan mermiler ya cana yada mala zararlar vermeye devam ediyor. Son zamanlar neredeyse Rize’de moda haline gelen bu bilinçsiz olayların önlenmesi için tedbirler alınması zorunluluğu artık elzem olmuştur. Bence: gerek düğün salonları işletmecileri ve düğün sahipleri, gerek yaylalarda veya köylerde muhtarlarımız, önlem ve tedbir almaları ve bilgilendirme yapmaları hususu önem arz etmektedir.” açıklamalarında bulundu.

MUHALEFET ORTAHİSAR’DAN SÖZÜN YERİNE GETİRİLMESİNİ BEKLİYOR

MUHALEFET ORTAHİSAR’DAN SÖZÜN YERİNE GETİRİLMESİNİ BEKLİYOR (2)

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Hizmet-İş Sendikasıyla geçtiğimiz günlerde görüşme gerçekleştirdi. Sahadan yani işçilerden gelen talep üzerine artık yeniden zam yapmak kaçınılmaz oldu.  Başkan Genç de çalışmaya başlattıklarını, eylül ayı maaşlarına yansıtılacak şeklinde zam yapılacağını açıkladı. Ancak henüz oran belli değil. Şubat ayında verilen yüzde 48 zam oranına ilave olarak ek protokol yapılarak zam konusu masada. Bu sırada şirket çalışanlarından şartları tutan personelin de kadroya alınma ön hazırlığı başladı.  Haberimizin ardından Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, işçilerin maaşlarında iyileştirme olması ve kadroya alınması durumunda ilk alkışlayanın kendisinin olacağının sözünü verdi. Zorlu, “Sn. Genç Orbel işçilerine kadro ve Eylül ayında maaş iyileştirme sözü vermiş. Yaparsa ilk alkışlayan ben olacağım. Bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

YORGUN MERMİ İLE ÖLEN  EMİR MEYDAN’DA ANILACAK

Trabzon’da bahçede yorgun mermi isabet etmesiyle hayatını kaybeden Emir Yuşa Atıcı, vefatının birinci yıldönümünde anılacak. Bu anma ile Emir yad edilirken, magandaya da dikkat çekilecek elbette.  Trabzon Barosu yaptığı açıklamada “11.08.2021 tarihinde Trabzon İli Ortahisar İlçesi Yeşilbük Mahallesinde yorgun mermi yaralanmam neticesinde hayatını kaybeden Emir Yuşa Atıcı’nın vefatının 1. yıldönümünde bugün Trabzon Meydan Parkında saat 12.30’da müteveffa için bir anma töreni düzenlenecektir. Halen faili bulunamayan olay m failinin bulunmasına yardımcı olunması konusunda kamuoyun? Çağrıda bulunulacak olup, ayrıca aynı törende, Trabzon Barosu Başkam Av. Duygu Keleş Aydın taralından “Yorgun Mermi” ile ölümlerin önlenmesi ve bireysel silahlanma konusunda basın açıklaması yapacak!” ifadeleri kullanıldı.

BAŞKAN HACISALİHOĞLU: "HALKIN İKTİDARI YAKIN"

BAŞKAN HACISALİHOĞLU HALKIN İKTİDARI YAKIN

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Ortahisar ilçesinin Bahçecik Mahallesi'ni ziyaret ederek, burada esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.  Esnaf, ekonomi başta olmak üzere iktidarın yanlış uygulamalarından şikayet ederken, başkan Hacısalihoğlu ise Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile herkesin kazandığı, herkesin huzurlu olduğu bir Türkiye inşa edeceklerinin sözünü verdi. Başkan Hacısalihoğlu konuşmasının devamında şunları söyledi: "Bunun için bize katılın. Huzur istiyorsanız bize katılın, adalet istiyorsanız bize katılın, hukuk istiyorsanız bize katılın. Bu ülkede huzur olsun, bu ülkede barış olsun, bu ülkede insanlar barış içinde yaşasın istiyorsanız bize katılın.  Geliyor gelmekte olan, halkın iktidarı yakın."

İbrahim Usta’ya YAZAN BİR SEVENİ BAKIN SEVGİSİNİ NASIL DİLE GETİRDİ

ibrahim_ustaya_destek_h161541_185d9

Trabzon’un yetiştirdiği güzel insanlardan biri olan İbrahim Usta ile mini bir sopbet yaptık. Usta hayli moralli ve sağlıklı. Kendisine iletilen dost mesajları moralini dahada yükseltiyor. İnsan sevdikleriyle ve sevildiğini bildikçe hayata dahada gülümsüyor. Usta mısralara dökülen o güzel sözleri bizimle paylaştı. Tahir Seçkin isimli bir dostu Usta’ya şu mısraları yazdı.  Adın gibi Usta’sın, hem de gönül ustası. Seninle dost olanların yoktur tasası. Sen, ben, bizlerde oluştu dostluk yasası,  Sohbetini, gülüşünü özledik USTA’M. Sen kendini koyma teraziye bizler tartarız.  Görmeyince dostlar nerde diye sorarız.  Elini çabuk tut, biz dostlar hep buradayız. Sohbetini, gülüşünü özledik USTA’M. Hastalığına çok üzüldük seni duyunca,  Evlatlar yetiştirdin kendi boyunca.  Her birisi bahçende açılmış gonca,  Sohbetini, gülüşünü özledik USTA’M. Çabuk iyileş dön de gel aramıza,  Sohbetler yapalım tamburla, sazla  Çabuk iyileşirsin inşallah dost duamızla, Sohbetini, gülüşünü özledik USTA’M. Usta Sitesi diye bir site kurdun burada,  Gönül dostlarını seçtin sanki bulduk orada. Çok özledik seni artık dön eski yurda, Sohbetini, gülüşünü özledik USTA’M.