61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

KAŞÜSTÜLÜ GENÇLER İFTARDA BULUŞTU

KAŞÜSTÜLÜ GENÇLER İFTARDA BULUŞTU

Yomra’nın Kaşüstü Mahallesi gençleri geleneksel hale gelen 5. iftar buluşmasında bir araya geldi. Yaklaşık 200 kişinin katıldığı iftar programında mahalle merkezinde gençler bir araya gelerek iftarlarını açıp sohbet ettiler.

İftar programına öncülük ederek mahalle gençlerine iftar organize eden İbrahim Bülbül, Ümit Uçkun, Murat Yılmaz iftar sonrası açıklama yaptılar. İbrahim Bülbül, “Biz önce bu programa 20-30 kişi başladık. Kendi aramızda ve kendi imkânlarımızla mahalle ortalarında başladık. İlerleyen zamanlarda sayımız arttı. En son pandemiden önce yapmıştık.  Bu yıl ise mahallemizde Trabzonspor'un şampiyonluğu için aşmış olduğumuz bayrağın altında yapmak istedik. Gerekli izinlerimizi alarak kimseyi mağdur etmeden sokağı kapattık. Buradaki amacımız, birlik beraberliği ön plana çıkarmak. Bizim masamızda protokol yok. Buraya gelen herkes bizim misafirimiz, arkadaşımız, kardeşimizdir. Bu akşam programımıza yaklaşık 200 kişi katıldı. Bu organizasyonu ilerleyen zamanlarda aileleri de işin içerisine katarak daha geniş yapmak istiyoruz. Kaybolmaya yüz tutmuş komşuluk, arkadaşlık geleneğini sürdürmek istiyoruz. Mahallemizi bir arada tutmak ve insanların arasındaki ilişkileri pekiştirmek istiyoruz. Daha sonraki süreçte ileri gelenlerimizle de istişare ederek bir dernek bir platform gibi düşüncelerimiz de var. Mahallemiz adına güzel şeyler yapmak istiyoruz.” dedi.

TRABZON’DA TİYATROYA ZARAR VERMEYİN!

TRABZON’DA TİYATROYA ZARAR VERMEYİN!

Trabzon Valiliği, taşınacak olduğu eski Kültür ve Turizm Müdürlüğü binasındaki tadilatlarına devam ediyor. Trabzon’a son geldiğinde binadaki çalışmaları yerinde inceleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “1 Haziran’da vali burada otursun” diye talimat verdiği binada çalışmalar hızlanırken, binanın çevresi ve bahçesinde de çalışmalar son sürat devam ediyor.

Bu arada tiyatrocuları üzen bir durum yaşandı. Edinilen bilgilere göre Vali Ustaoğlu, tarihi yapının arkasında bulunan Hüseyin Kazaz Kültür Merkezi’ni incelemiş. Ve burayı bünyesine alabileceği konuşuluyor.

Hüseyin Kazaz Kültür Merkezi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ne ait olup Ortahisar Belediyesi'nin kullanımında. Tiyatro gibi sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan kültür merkezinin Valilik tarafından alınmak istemesi sanatseverleri kızdırdı.

Hem gazeteci hem tiyatrocu-oyuncu olan Şükrü Üçüncü, “Hüseyin Kazaz Kültür Merkezi, Trabzon tiyatrosunun en önemli okuludur. Oraya dokunmak Trabzon’da tiyatroya zarar verir…  Yavuz Selim sahası amatör futbol için bir zamanlar neyse , Hüseyin Kazaz da amatör tiyatrolar için odur… Bu vesile ile buradan ilan etmek isterim ki, dertsiz başa dert almayalım…” ifadeleriyle tepki gösterdi.

61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "07 Ekim 2022" 61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "07 Ekim 2022"

Başkan ÇEBİ, POLİS HAFTASINI KUTLADI

selahattin-cebiye-yeni-goreva807d32d0a663452b716_2

10 Nisan Polis Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, Türk Polis Teşkilatı’nın 177 yıllık şanlı geçmişinde can ve mal güvenliğimizin sağlanması, huzur ve esenliğimizin korunması, ulvi görev bilinciyle milletimizin gönlünde taht kurduğunu söyleyerek tüm emniyet teşkilatının 10 Nisan Polis Günü’nü kutladı.

Çebi, Türk Polis Teşkilatımız'ın devlet geleneğinde çok önemli bir yere sahip olduğunu söyleyerek, “Polis Teşkilatımız bundan önce olduğu gibi bundan sonra da vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü korumadaki üstün başarısının yanında, vatandaşımız lehine Anayasa ve kanun hakimiyetini, devletin otoritesini sağlamak üzere kendisine verilen görevi, her türlü şartta büyük bir özveri ile yerine getirmektedir, bundan sonra da yerine getirmeye devam edecektir.” dedi.

Türk Polis Teşkilatı’nın 177 yıllık şanlı geçmişinde hizmetleriyle milletimizin gönlünde taht kurduğunu ifade eden Çebi, “Kahraman polis teşkilatımız can ve mal güvenliğimizin temin edilmesinde huzur ve esenliğimizin sağlanmasında ulvi görev bilinci, fedakar ve cefakar görev anlayışıyla istiklal ve istikbalimizin teminatıdır.” ifadelerine yer verdi.

Başkan Çebi, vatana hizmetin mukaddes bir duygu olduğunu anımsatarak şöyle devam etti: “Zaman ve mekân farkı gözetmeksizin, dürüst ve özverili çalışma anlayışıyla üstlendiği her görevi yerine getiren kahraman emniyet mensuplarımız insan haklarına saygılı, hoşgörülü, yüksek disiplin anlayışına sahip, güler yüzlü ve yardımsever olmasıyla da aziz milletimizin en büyük destekçisi, güven kalkanıdır.”

Tüm Emniyet Teşkilatı'nın 10 Nisan Polis Günü’nü kutlayan Çebi şunları kaydetti: “Milletimiz, devletimiz, bayrağımız için şehit olan tüm şehitlerimizi rahmet minnet ve saygıyla bir kez daha anıyorum. Gazilerimize esenlikler, görev başında olan kahraman emniyet mensuplarına çalışmalarında üstün muvaffakiyetler diliyorum.”