61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

Başkan Genç’ten meclis toplantısında Egemen için yardım çağrısı!

NABIZ 1

Ortahisar Belediye Meclisinin nisan ayının ilk meclis toplantısı Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç başkanlığında gerçekleştirildi.

Oturumu yöneten Başkan Genç, toplantı öncesinde SMA tip 1 hastası Egemen Öztürk’ün tedavisi için yardım çağrısında bulundu. Egemen Öztürk’ün ailesine yardım kampanyası için destek sözü verdiğini ifade eden Başkan Genç şöyle konuştu: “Ailesi bize başvurdu ve kendilerine de katkı ve duyuru taleplerini burada ileteceğime dair söz verdim. Haftaya da inşallah Büyükşehir Belediye meclisimize getireceğim. Trabzonspor kulübümüzle, futbolcularımızla ve hocamızla da paylaşacağım. Onların ve bizim de desteğimizle birlikte inşallah, Egemen’imiz hayata bağlanır, hayata tutunur. Hepimizin katkısıyla iyileşir.”

Trabzon Kaşüstü'nde şok intihar! Trabzon Kaşüstü'nde şok intihar!

Başkan Genç, 2000 yılında da Ordu’da SMA hastalığından tedavi gören 18 aylık Demir Ali’nin tedavisinin yapılmasıyla ilgili yardım kampanyasına öncülük etmiş ve toplanan paralar neticesinde Demir Ali’nin tedavisi yapılmıştı.

Öz Sağlık-İş Sendikası Heyeti’nden Rektör Çuvalcı’ya ziyaret

NABIZ 2 (1)

Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert ve Trabzon Şube Başkanı Engin Erbaşaran, Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’yı makamında ziyaret etti.

Sağlık ve Sosyal Hizmet çalışanlarının iş ve sosyal hayatının gereği olan haklarının korunması için öncü olma rolünü üstlenen, yenilikçi ve dinamik bir sendika olmayı hedefleyen Öz Sağlık-İş Sendikası’nın yürüttüğü bölgesel çalışmalar ve eğitim faaliyetleri hakkında görüş alışverişinde bulunulan ziyaret, karşılıklı hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

CHP’Lİ HACISALİHOĞLU, VİYADÜKLERE HORON FİGÜRÜ KOYULMASINI ELEŞTİRDİ

CHP’Lİ HACISALİHOĞLU, VİYADÜKLERE HORON FİGÜRÜ KOYULMASINI ELEŞTİRDİ (1)

CHP Trabzon İlçe Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Boztepe viyadüklerindeki çirkin görüntüyü kamufle etmek için devasa horon oynayan insan figürlerinin koyulması fikrinin ardından tepkisini dile getirdi. Başkan Hacısalihoğlu, Boztepe’deki ucubenin sempatik gösterilmeye çalışıldığını söyleyerek bunun da ek bir maliyeti olacağını hatırlattı. Başkan  Hacısalihoğlu, “Boztepe'deki ucubeyi sempatik hale getirmek için proje hazırlanıyormuş neymiş horon figürü olacakmış. Her ne yaparsanız yapın o ucubenin kentin böğrüne saplanan bir hançer olduğu gerçeğini değiştiremezsiniz. Ucubeniz bir maliyetti, sempatik gösterme çabanız da ayrı bir maliyet olacak” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

YAVRU KÖPEK AÇIKLAMASI

Gümüşhane belediyesi hayvan barınağında yavru köpeklerin açlıktan öldüğü iddiası  Trabzon’da da tepkiyle karışılandı. TRAHAYKO Başkanı Lütfiye Tüzün Kurban, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’e seslenerek açıklama istedi. Gümüşhane Belediyesi’nden alınan bilgiye göre olayın fotoğrafa yansıyan sadece iki yavru köpek ölümünden ibaret olduğu bu iki yavru köpeğin denetimden kaçırılarak barınağa hasta biçimde bırakıldığı kaydedildi.