61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

OYMAN AK PARTİ’NİN 2023 VİZYONUNU NASIL ELEŞTİRDİ?

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahattin Çebi’yi sert biçimde eleştirdi. Oyman, “2023’e dair bildiğim şey varsa o da; yaşanacak değişimle insanlar, üzerindeki baskı ve krizden kurtulmayı sevinçle kutlayacağıdır” dedi.

Oyman, “Ardı ardına gelen akaryakıt zamlarına karşılık AKP Ortahisar İlçe Başkanı petrol fiyatları neden yükseliyor diye anlatmaya başlamış; süslü klasik cümlelerle tepeden tırnağa milletin sofrasına nasıl göz diktik diye anlatacak hali yoktu.

Geçen ‘2023’de Türkiye yeniden kurulacak’ diye içi doldurulmayan bir cümle de kullanmış. 2023’e dair bildiğim şey varsa o da; yaşanacak değişimle insanlar, üzerindeki baskı ve krizden kurtulmayı sevinçle kutlayacağıdır ve sizin ise ’şimdi ne yapacağız’ diye birbirinizin yüzüne bakamayacağınızdır.” ifadelerine yer verdi.

HAFIZ MUHAMMET SAKA BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU

Vakfıkebir Merkez Yeni Camii Müezzin Kayyımı Hafız Muhammet Saka, 'Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nda bölge birincisi oldu. Daha önce Trabzon'da yapılan yarışmada il birincisi olarak bölge finali yarışmasına katılmaya hak kazanan Vakfıkebir Merkez Yeni Camii Müezzin Kayyımı Hafız Muhammet Saka, Tokat'ta düzenlenen 'Doğu Karadeniz Bölge Finali'nde de birinci seçildi. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle, din görevlileri arasında düzenlediği 'Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nda, önce Trabzon il birinciliği ve ardından da Tokat'taki bölge finalinde bölge birinciliğini elde eden Hafız Muhammet Saka, Türkiye birinciliği için Muş'ta yapılacak Türkiye finali yarışmasına katılacak.

“ÇİFTÇİ BİTİRİLMEK İSTİYOR”

TEKNOFEST Trabzon'da ödüllerle sona erdi TEKNOFEST Trabzon'da ödüllerle sona erdi

İYİ Parti Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş, İYİ Parti'nin “Çiftçilerin kullandığı akaryakıtta ÖTV’nin kaldırılması” amacıyla Meclis Başkanlığına sunduğu önergenin AK Parti ve MHP oyları ile reddedildiğini anımsatarak, “Çiftçi bitirilmek isteniyor” dedi. Başkan Ateş, yaptığı açıklamada üreticinin sorunlarına dikkat çekti. Yüksek girdi maliyetleri nedeniyle çiftçinin, sanayicinin üretemez noktaya geldiğini ifade eden Başkan Ateş, “Ülkemiz hammadde üretiminde dışa bağımlı bir ülke haline getirildi. Akaryakıta her gün gelen zamlar çiftçiyi üretimden uzaklaştırıyor. Gençlerimiz doğduğu toprakları terk etmek zorunda kalıyor. İYİ Parti, çiftçimizi yaşadığı ekonomik sıkıntıda bir nebze de olsa rahatlatmak için bir önerge verdi. Grup Başkanvekilimiz Sayın Erhan Usta ve Konya Milletvekilimiz Sayın Fahrettin Yokuş, çiftçilerin kullandığı akaryakıtta ÖTV'nin kaldırılması, girdi fiyat artışlarına karşı önlemlerin alınması amacıyla Meclis’e önerge sundu. Ancak milletvekillerimizin sunduğu önerge AKP ve MHP oyları ile reddedildi. Bu zor durumda olan, üretemez noktaya getirilen çiftçimizin bitirilmek istenmesinden başka bir şey değildir. Ancak bu günlerde bitecek, iyi günler gelecek” ifadelerini kullandı.