61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

Milletvekili Ayvazoğlu, gençlerle buluşma programını nasıl değerlendirdi?

Milletvekili Ayvazoğlu-2

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Genel Merkez Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri ile gençlerle bir araya geldikleri programa ilişkin açıklamalarda bulundu. Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Milletvekili Ayvazoğlu, “Gençlerle net konuştuk. Genel Merkez Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanımız Sn. Ömer İleri ve Ankara Milletvekilimiz Zeynep Yıldız'ın katılımlarıyla gençlerle güzel bir sohbet oldu… Görüyoruz ki yerli ve milli teknoloji hamlemiz hedefine doğru ilerliyor. 2053 ve 2071 vizyonumuzla özellikle bilim, sanayi ve teknoloji alanında gençlerimizle birlikte büyümeye ve gelişmeye kararlıyız…” ifadelerini kullandı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu'nun teklifine Vakfıkebir ESOB'den ret cevabı! Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu'nun teklifine Vakfıkebir ESOB'den ret cevabı!

Giresun’da gösterilen duruş, Trabzon’da da ortaya konulamaz mı?

Giresun'da gösterilen duruş

Giresun'da, Fikirde Birlik ve Mücadele Platformu öncülüğünde sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla "Karadenizliler sapkınlığa dur diyor" sloganı altında basın açıklaması yapıldı. Platformun Başkanı Kürşat Mican, Atatürk Meydanı'nda toplanan grup adına yaptığı açıklamada, toplumsal bir farkındalık ortaya koymak istediklerini söyledi. Karşılarında küresel, sinsi bir örgüt olduğuna işaret eden Mican, "Sinsice gençlerimizi ağına düşürüyor. Maalesef millet tarafından bu örgütsel faaliyetlerin daha yeni farkına varılmaya başlandı." ifadelerini kullandı. Giresun’un LGBT sapkınlığına karşı gösterdiği duruş, büyük ilgi gördü. Benzer bir duruşun Trabzon’da ne zaman ortaya koyulacağı ise merak konusu oldu.

Yomra’da zabıta denetim için sahaya indi

Yomra'da zabıta denetim için sahaya indi

Trabzon’un Yomra ilçesinde zabıta ekipleri denetime çıktı. Ekipler birçok noktada, etiket, gramaj, sağlığa uygunluk ve fiyat kontrolü gerçekleştirdi. Yomra Belediyesinden yapılan açıklamada, “Yomra Belediyesi Zabıta Ekiplerimiz, ilçemiz genelinde rutin kontrollerine devam ediyor. İlçemizin muhtelif yerlerinde kontroller gerçekleştiren Zabıta Ekiplerimiz; ilçedeki yemek şirketleri, market, fırın ve kırtasiye gibi yoğunluğun belirgin olduğu noktalarda; etiket, gramaj, sağlığa uygunluk ve fiyat kontrolleri yaptı.” denildi.

Hangi mahallenin yol sorunu çözülüyor

Hangi mahallenin yol sorunu çözülüyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Yeşilova-Yeşilhisar-Ayvalı-Gündoğdu grup yoluna 2 bin ton asfalt serildi. Çalışmaları yerinde inceleyen Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanı Murat Zorluoğlu, Gündoğdu Mahallesi sakinleri ve beraberindeki muhtarlarla bir süre sohbet etti. Talepleri ve sıkıntıları dikkatlice dinleyen Başkan Zorluoğlu, ulaşım sorunu için de harekete geçildiğini açıkladı. Mahallelilerin otobüs isteği üzerine  Başkan Zorluoğlu, “Büyükşehir Belediye Meclisimizde karar aldık. Mahallenize özel halk otobüsleri hizmet verecek ve biz de onlara destek sağlayacağız. 65 yaş üstü vatandaşlarımızı da ücretsiz taşıyacaklar. Bu konudaki mağduriyetinizi gidereceğiz.” ifadelerini kulandı.

Haberal ve MHP Heyeti Başkan Balta’yı ziyaret etti!

TBMM İdare Amiri, MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, MHP MYK Üyesi Yavuz Tellioğlu, MHP MYK Üyesi Afşin Birben, MHP MYK Üyesi İdris Aydın, MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, MHP önceki dönem Milletvekili Yunus Latifoğlu, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, MHP Vakfıkebir İlçe Başkanı Orhan Burhan Baltürk ve partililerle birlikte Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta’yı makamında ziyaret ettiler.

Başkan Balta, misafirleriyle ülke gündemi üzerine bir süre sohbet ederek Osmanlı Belgelerinde Vakfıkebir isimli kitabını hediye etti.

MHP’liden çok AK Partililer ağır bastı

MHP’LİDEN ÇOK AK PARTİLİLER AĞIR BASTI

Milliyetçi Hareket Partisi, Trabzon’da hayata geçirdiği ‘”dım Adım 2023 İlçe Anlatma ve Aydınlatma” programını dün Akçaabat ilçesinde yaptı.

Genel başkan yardımcılarının katılarak gerçekleştirdiği program 18 ilçenin tamamında yapılarak programlar son olarak bugün Ortahisar ve Maçka ilçelerinde düzenlenerek son bulacak.

Ortahisar ilçesinin bir otelin konferans salonunda Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, MYK Üyesi Yavuz Tellioğlu ve Afşin Birbey’in katılımıyla program gerçekleştirilecek.

Akçaabat’taki programda katılımcıların AK Parti ağırlıklı olması dikkat çekti. Programa katılan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Cumhur ittifakımız Milliyetçi Hareket Partisi’nin gerçekleştirmiş olduğu “Adım Adım 2023 İlçe Anlatma ve Aydınlatma” programına katıldık. İnançla, güvenle ve gönlümüzdeki hizmet aşkıyla her daim daha ileriye diyerek Durmak Yok Yola devam, Hedef 2023..” ifadelerine yer verdi.

Oyman’dan 99. yıl mesajı

CHP’Lİ OYMAN SU SAYAÇLARI KONUSUNDA VATANDAŞI BİLGİLENDİRDİ (2)

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 99.yılını sosyal medyadan yaptığı bir paylaşım ile kutladı. Oyman’ın paylaşımı şu şekilde: Bu büyük ailenin bir parçası, üyesi olmaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nin 99. kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz. Kurtuluş mücadelesinin ve kuruluş iradesinin önderi olan partimizin 100. yılına bir adım kala aynı ruh ve inançla yolunda yürümeye devam ettiğimiz Geçmişten geleceğe emek veren tüm aileme selamlarımı gönderiyorum. Partimizin kurucusu, değişmez önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘benim iki önemli eserim var; biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’ sözünü benimseyerek iki büyük emanetin değerinin farkındayız; her daim korumak ve yüceltmek için çalışmaya devam edeceğiz. Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde, cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında adalete, demokrasiye ve aydınlığa susamış yarınları hep birlikte inşa etmek için, içerimizde büyük bir umut, bir büyük cesaret taşıyoruz. Nice yüz yıllar yaşasın CHP!

Meydan Parkı’ndaki akarlara ne olacak?

Meydan parkı

Geçtiğimiz günlerde Trabzon Meydan Parkı’nın ön tarafındaki akarların kapalı olduğunu ve esnafın mağdur olduğuna dair bir haber paylaşmıştık. Bu haberin ardından harekete geçildi ve akarlar söküldü. Akarların olduğu yere ise dubalar koyuldu. Ancak bunun ardından bir işlem yapılmadı. Esnaf ise burada yapılacak olan çalışmanın ne olduğunu ve ne zaman biteceğini merak ettiklerini dile getirdiler. Sonbahar mevsiminde olduklarını ve yağmur yağmasından endişe ettiklerini ifade ettiler. Bir an önce buradaki çalışmanın bitmesini ve müşterilerinin rahatsız olmamasını istediklerini söylediler.