61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

CHP’Lİ BALCI’DAN İKTİDARA ELEŞTİRİ BOMBARDIMANI

 CHP Çarşıbaşı İlçe Başkanı Hacı Sultan Balcı, hükümete yönelik bir dizi eleştirilerde bulundu. Ekonomiden sağlığa, basına baskıdan ülke gençliğine kadar birçok eleştiri gerçekleştiren Başkan Balcı, “2023’te dünyanın ilk ekonomisi arasına girmeyi vaat ederken, şimdi G20 sıralamasından düşmüş bir ülke yarattılar.  Yüksek enflasyon ve hayat pahalılığının önüne geçemediler. Gençlerin umutlarını tüketirken, üniversitelerdeki eğitim seviyesini lise düzeyine düşürdüler.  Şehir Hastaneleri ile sağlık sistemini çökerttiler. Türk lirasını değersizleştirdiler. Baskı, korku ve yasaklarla ülkenin soluğunu kestiler.  Anayasada ‘Basın hürdür sansür edilemez’ hükmüne rağmen basın ve internet yasalarında 15 yılda 18 kez değişiklik yaparak, sansürü-baskıyı yaygınlaştırdılar. Yolsuzlukların artmasına, yoksulluğun gizlenemez hale gelmesine, kadın cinayetlerine-çocuk tacizcilerine seyirci kaldılar. İşsiz-mutsuz insanların arttığı bir Türkiye yarattılar.” ifadelerini kullandı.

MURAT ÇAVGA VE EKİBİ, ADAYLIĞINI TGC’DE DUYURACAK

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), 24. Meslek Komitesi adaylığı hakkında açıklama yapmak isteyen Murat Çavga ve ekibine salon vermemişti. Bunu üzerine Başkan Çavga ve komite üyeleri 12 Ekim 2022 Çarşamba günü saat 12:30’da Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde basın toplantısı düzenleme kararı aldı. Toplantı öncesinde mavi liste ile yarışacak 24. Meslek Komitesinde (Yolcu Taşıma Seyahat Acenteleri) yer alan isimlerin Murat Çavga, Cavit Başocak, Yunus Erdoğan, Süleyman Çalışkan, İlhan Tahan, Hakkı Korkmaz ve Alkan Hacıhamzaoğlu olduğu öğrenildi. 

BAKAN DANIŞMANI YILDIRIMHAN’DAN UYUŞTURUCU SATICILARINA KARŞI ÖNERİ

 İçişleri Bakanlığı Danışmanı Mazhar Yıldırımhan, uyuşturucu tehlikesine dikkat çekti. Uyuşturucuya karşı sürdürülen çetin mücadelenin yanı sıra yeni tedbirlerin de alınması için öneri sundu. Gıda ürünlerinde sahtecilik yapanların teşhir edildiği gibi uyuşturucu tacirlerinin de teşhir edilmesini isteyen Bakan Danışmanı Yıldırımhan, “Uyuşturucu toplumların başında terör kadar büyük bir bela. Nesillerimiz bu bataklıkta heder olup gidiyor. Her türlü suça bulaşıyor, aileler çöküyor. Bu beladan en az hasarla çıkmak lazım. Uyuşturucu satanları bütün topluma teşhir etmek lazım. Bu zehir tacirleri insan içine çıkmamalı.” ifadelerini kullandı. Gıda ürünlerinde sahtecilik yapanların teşhir edilmesi gibi uyuşturucu satanların teşhir edilmesi yönünde düzenleme yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu.

TRABZON’DA GÜNDÜZ VAKTİ DÜNYAMIZI AYDINLATTILAR!

 Trabzon’un Ortahisar ilçesine bağlı Değirmendere Mahallesi'nde sokak lambaları gündüz vakti cadde ve sokakları aydınlattı. Dün öğle saatlerinde sokak aydınlatmalarının açık olması ise bölgedeki vatandaşları şaşırttı. Öğle saatlerinde Meydan civarındaki aydınlatmalar kapalı iken Değirmendere'de açık olması sorumsuzluk olarak nitelendirildi. Elektrik tüketiminin pahalı olduğu günümüzde yetkililerin sokak lambalarına da daha fazla özen göstermesi bekleniyor.

TRABZONLU GENÇLERDEN TRABZONSPOR HAMLESİ

Trabzonspor taraftar gruplarından Trabzonlu Gençler, Trabzonspor-Kasımpaşa maçında takıma taraftarların daha güçlü bir şekilde destek vermesi için harekete geçti. Tribünlerin doluluk oranlarını artırmak isteyen Trabzonlu Gençler taraftar grubu bilet bulamayanlar için, “Yarın doksan dakika takımımıza destek olmak isteyen tüm taraftarlarımıza grup olarak yardımcı olmaya devam ediyoruz.  Takıma itici güç olmak isteyen tüm taraftarlarımız link üzerinden bilgilerini girerek bilet organizasyonumuza katılabilir.” paylaşımında bulundu.  Maça gitmek isteyen tüm taraftarlar Trabzonlu Gençler’in Twitter hesabı üzerinden paylaşılan linkten taleplerini iletebilir.  

İYİ Partili Hüseyin Örs mecliste Trabzon'u gündeme getirdi İYİ Partili Hüseyin Örs mecliste Trabzon'u gündeme getirdi

Çukurçayır’ın elektrik çilesi

Ortahisar Çukurçayır Mahallesi’nde elektrik kesintileri vatandaşları bıktırdı. Vatandaşlar haftada en az 2-3 gün kesintiler olduğunu dile getirdi. Bunların birçoğunun da plansız olduğunu ifade ettiler. Sürekli yapılan çalışmalar olduğunu, bundan dolayı elektriklerin gittiğini dediler. Artık evde elektronik eşyalarını çalıştırmaya korktuklarını, bir sorun durumunda zararlarını kimin karşılayacağını bilmediklerini vurguladılar. Yetkililere seslenerek artık kesintilerin son bulmasını veya planlı şekilde yapılıp, düzgün bilgilendirme yapılmasını istediler.

TRABZON’DA CUMHURİYET BAYRAMI KONSERİ ERSAY ÜNER’DEN

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, 31 Ekim tarihine kadar 18 etkinlik düzenleyecek. Ünlü sanatçı Ersay Üner de, 29 Ekim Cumartesi günü saat 21.00’de Meydan 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı’nda Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla konser verecek. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, tüm sanatseverleri ücretsiz gerçekleştirilen etkinlikleri izlemeye davet etti. Kültür Sanat Festivali kapsamında 08-31 Ekim tarihleri arasında Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde düzenlenecek etkinlikler şu şekilde:

08 Ekim Cumartesi saat 13.00 ve 15.00’te “Ege ile Gaga” isimli çocuk tiyatro oyunu.

08 Ekim Cumartesi saat 20.00'de “Yansımalar” konseri.

09 Ekim Pazar saat 13.00 ve 15.00’te "Maysa ve Bulut” isimli çocuk tiyatro oyunu.

11 Ekim Salı saat 19.00’da “Kendine Geç Kalmak” konulu söyleşi

13 Ekim Perşembe saat 16.00’da "Spor Sohbetleri” konulu söyleşi

14 Ekim Cuma saat 20.00'de "Şair Evlenmesi” isimli yetişkin tiyatro gösterisi.

15 Ekim Cumartesi saat 13.00 ve 15.00’te “İhtiyar Kedi Garfi” isimli çocuk tiyatro oyunu.

16 Ekim Pazar saat 13.00 ve 15.00’te “Susam Sokağı” isimli çocuk tiyatro oyunu.

20 Ekim Perşembe saat 19.00’da "Hayatın İçinden Orhan Kemal” isimli söyleşi

21 Ekim Cuma saat 20.00'de "Koku” isimli yetişkin tiyatro gösterisi.

22 Ekim Cumartesi saat 13.00 ve 15.00’te “Meraklı Tilki” isimli çocuk tiyatro oyunu.

22 Ekim Cumartesi saat 20.00'de Necdet Kaya konseri.

23 Ekim Pazar saat 13.00 ve 15.00’te "Neşeli Orman” isimli çocuk tiyatro oyunu.

24 Ekim Pazartesi saat 14.00’te “Gençlerle Hayata Dair” konulu seminer

28 Ekim Cuma saat 20.00'de "Deliriyorum Ben Haberin Olsun” isimli yetişkin tiyatro gösterisi.

29 Ekim Cumartesi saat 13.00 ve 15.00’te “Ormandaki Afacanlar” isimli çocuk tiyatro oyunu.