61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

Başkent'te Trabzon Zirvesi! Başkent'te Trabzon Zirvesi!

ÇEBİ, ULAŞTIRMA BAKANI  KARAİSMAİLOĞLU İLE BİR ARAYA GELDİ

ÇEBİ, ULAŞTIRMA BAKANI KARAİSMAİLOĞLU İLE BİR ARAYA GELDİ

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile bir araya geldi. Çebi, Bakan Karaismailoğlu’na Ortahisar’a yaptığı yatırımlardan dolayı teşekkür etti.  Bakan Karaismailoğlu ile bir araya geldiği görüntüleri sosyal medya hesabından yayınlayan Çebi, “Çok kıymetli hemşehrimiz, dev projelerin mimarlarından ülkemizin her metrekaresinde izi olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’na makamında ziyarette bulunduk. Zat-ı âlilerine kabulleri, ilçemiz Ortahisar’a verdiği önem, yapmış olduğu yatırımlar için teşkilatım adına teşekkür eder, şükranlarımı sunarım” sözlerini paylaştı.

MİLLETVEKİLİ AYVAZOĞLU  MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

MİLLETVEKİLİ AYVAZOĞLU MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Maçka Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek muhtarlarla bir araya geldi. Meclisin tatil olmasının ardından Trabzon’da saha çalışmalarına hız veren Ayvazoğlu, Maçka’da muhtarlarla bir araya geldi. Ayvazoğlu, Maçka ziyareti ile ilgili, “Muhtarlarımızla Maçka’yı konuştuk. Kıymetli hemşehrilerimizin mahallelerimizde beklenti ve talepleri üzerine muhtarlarımızla toplantı gerçekleştirdik.  Bu güzel istişare ortamını oluşturan Maçka Muhtarlar Derneği Başkanımız Salih Yılmaz ve yönetimine teşekkür ediyorum” dedi. 

VAKFIKEBİR PAZAR YERİ İHALE AŞAMASINDA

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, ilçede merakla beklenen yeni pazaryeri otopark projesinin önümüzdeki günlerde Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesinin yapılacağını açıkladı.  Başkan Muhammet Balta sahildeki dolgu alanından yapılacak olan projesinin yanı sıra Tonya Yolu güzergahı Hacı Ziya Habiboğlu Caddesinde de yine Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından çok güzel bir proje yapılacağını ifade ederek Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na teşekkür etti.

İYİ PARTİ’DEN İKTİDAR OLMA MESAJI

İYİ PARTİ’DEN İKTİDAR OLMA MESAJI

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, 3. Olağan kongreye doğru iktidar olma mesajı verdi. Kuvvetli, gece gündüz çalıştıklarını ilk seçimde AK Parti’nin gideceğini ve İYİ Parti’nin geleceğini kaydetti. Kuvvetli, şu mesajı verdi: “İYİ Parti Trabzon İl Başkanlığı 2.Olağan Kongresinin üzerinde tam iki yıl geçti. Oyları ile bizleri seçen değerli delegasyonumuzu ve aziz dava arkadaşlarımızı mahcup etmemek için geçen zaman içinde il yönetimi ve tüm teşkilatlarımız geceyi gündüze katarak önemli çalışmalar gerçekleştirdik Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in iktidar yolunda verdiği mücadeleye ayni azim ve kararlılıkla omuz vermeye devam ettik, ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. İlk seçimde İYİ Partinin liyakatli kadroları ile hiç bir vatandaşımızı dahi ötekileştirmeden refah ve huzur içinde 85 milyon aziz Türk milletini yöneteceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Herkes emin olsun ki ilk seçimde AK Parti gidecek İYİ Parti gelecek.” 

BAKAN YARDIMCISI TEKONFEST’İN  TRABZON AYAĞINI NASIL DEĞERLENDİRDİ?

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcımız Mehmet Fatih Kacır, Trabzon Teknofest’te açıklamalarda bulundu. Kacır, “5. Yılında Teknofest coşkusunu Karadeniz’in esintisiyle buluşturmuş olduk. Trabzon’da düzenlediğimiz 8 yarışma finalinde 2 binden fazla genç kardeşimizle buluşmuş olduk. Karadeniz Teknik Üniversitesi ilk yılından beri pek çok yarışmamızda finalist takımlar çıkaran, başarılı projeler ortaya koyan, ödüller alan üniversitelerimizin başında geliyor. Ağustos’ta Samsun’da büyük finallerde buluşacağız. Teknofest’i her yıl on binlerce vatandaşımız ziyaret ediyor. 2019 yılında 1 milyon 720 bin ziyaretçi ile erişilmesi güç dünya rekoruna imza attık. Çok sayıda yüzlerce Trabzonlu bizimle birlikte gökyüzünde Türk Yıldızları’nın gösterisini izledi. Türkiye’nin geleceğine imza atacak milli teknoloji ürünlerini bizzat sergileme ve izleme imkânı bulunmuş oldu. Özellikle küçük yaşta çocuklarıyla gelmiş olduklarını görüyoruz misafirlerimizin. Gerçek bir ilham kaynağı olduğuna şahit oluyoruz.” diye konuştu.

TCDD’NİN İKİ GÜMÜŞHANELİ İSİM GETİRİLDİ

Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü ile Devlet Demir yoları Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğüne Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Gümüşhaneli iki bürokrat atandı. Daha önce TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini yürüten Hasan Pezük TCDD Genel Müdürlüğüne atanırken aynı birimin Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Yalçın ise TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü oldu. Karar name Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu teklifi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yürürlüğe girdi. Öte yandan Erzincan-Trabzon Demiryolunun Gümüşhane güzergahı bundan sonra rahatlar mı sorusuna cevap aradık. Öğrendiğimiz kadarıyla yeni demiryolu yapımı işi 2 yıl önce TCDD Genel Müdürlüğünden alınmış. Bu görev Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM) birimine devredilmiş. 

FİKRET ÇOLAK’IN TEHDİT  EDİLMESİ ÜZERİNE MİNİ YORUM

61Medya ve Günebakış Gazetesi yazarlarından Fikret Çolak, dünkü köşe yazısının sonuna ilginç bir not düşmüş. Çolak, tehdit edildiğini ancak bunu dikkate almayacağını söyledi. Dün kendilerini arayarak sonuna kadar yanında olacağımız beyan ettik. Olayla ilgili gelişmeleri sorduk. Çolak şunları söyledi: “İstihbarat kaynaklarından biri Belediyenin bir biriminden benimle ilgili bir saldırı programının konuşulduğunu, saatlerine kadar tartışıldığını bana iletti ve dikkatli olmamamı istedi. Ben de ancak bunu kamuoyu ile paylaşarak dikkatli olabilirdim ve öyle yaptım” dedi.  Gazetecilikte ve bu şehirde maalesef bu tür olaylar enderde olsa yaşanıyor. Aynı şekilde bu gazetenin imtiyaz sahibi de iki kez saldırıya uğradı. Diğer basın kuruluşlarında da benzer şekilde saldırıya uğrayanlar oldu. Bu saldırılar hiçbir zaman gazetecileri yıldırmadı. Fikret Çolak’la ilgili gelişmeye gelince… Çolak, 12 Eylül 1980 öncesi öğrenci olaylarından çıkmış bir isim. Bu tür tehditlere pabuç bırakacak birisi değil. Ancak böyle bir saldırı hiç şüphesiz en fazla Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nu zora sokar. Konuyu hem Emniyetin hem Zorluoğlu’nun dikkatine sunmak istiyoruz.