61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve gelişmeleri farklı açılardan ele alıp değerlendiriyoruz.

Kovid olan Milletvekilleri Erdoğan’ın programına katılabilecek mi?

trabzon_milletvekili_adnan_gunnar_tum_imkanlar_seferber_edildi_h653886_35d67Milletvekili Ayvazoğlu Korona virüsü atladıimages-1

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, sosyal medya hesabından açıklama yaparak Covid-19’u yendiğini açıkladı. Milletvekili Ayvazoğlu, “Covid pozitif olmam nedeni ile arayan, geçmiş olsun dileklerini ileten herkese gönülden teşekkür ederim. Hastalık sürecim başlayalı 1 hafta oldu ve hamdolsun iyileştim. Yarından itibaren izolasyon sürem de bitiyor. Rabbim hiç kimseyi sağlıktan sıhhatten ayırmasın.” ifadelerini kullandı.Ayvazoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın proğramına katılmak üzere Milletveki Salih Cora ile birlikte Trabzon’a geldi. Korona olan diğer iki milletvekilinin durumunu Dr. Sezgin Mumcu’ya sonduk. Mumcu, “Milletvekilimiz Muhammet Bey’le bugün (dün) konuştum. Kendisinin testi tekrar pozitif çıkmış. Sanırım vekilimiz programa yetişemeyecek. Adnan Vekilimizin süresi ise Cumartesi bitiyor.Testi negatif çıkarsa programa yatişecek.” dedi. Öte yandan Mumcu harıl harıl programa çalışıyor.

BAŞKAN “FAZLA SÖZE GEREK YOK” DEDİ AMA...

Başkan fazla söze gerek yok dedi ama!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ganita’da hayata geçirilen projede gelinen son durumu paylaştığı video ile ortaya koydu. Zorluoğlu videoyu paylaşırken, “Fazla söze gerek yok… #Ganita yükleniyor” notunu düşse de vatandaşlar video paylaşımının altına yorumlar yazarak adeta içini döktü. Kimi hafif raylı sistemin yokluğundan dert yandı, kimi kaldırımların içler acısı halinden… İşte Başkan Murat Zorluoğlu’na gelen tepkiler: “Başkanım rayları göremedik?”, “Başkanım Ganita proje kapsamında 2 tane iskele vardı ama yapılan çalışmalarda hiç iskele yok. Umarım unutulmamıştır.”, “Meydan da yeni yapılan kaldırımlar asfaltlar bile hep çukurlu her yerde gölet oluşuyor özellikle Maraş Caddesi’nde. Kaldırım taşları hep kırık dökük. Limit Dershanesi’nin girişinde kocaman bir havuz var. İçine basmadan karşıya geçemiyorsun. Basınca da ayak bileğine kadar su geliyor.”, “Küçük Liman ile Ganita arasını biran önce bitirmelisiniz.

Başkan fazla söze gerek yok dedi ama -Zorluoğlu

Gözden kaçırmayın

Trabzon Eğitim-Sen'den tepki Trabzon Eğitim-Sen'den tepki

Dolgu sahasında da kısım kısım peyzaj çalışmalarına başlamak lazım, tüm dolgunun bitirilmesini beklemek uzun sürer, şehirdeki alt yapı çalışmaları da bölümler halinde yapılmalı, turizm mevsimine şehir böyle girmemeli...”, “Her taraf beton olmuş Başkan, doğal halinde olmalıydı. Eskiden gezerken pantolon indirip donlan denize girerdik Ganita’da sonra ıslak donun üzerine pantolonu giyip devam ederdik. Aynı şekilde büyük limanda mendirekte yüzerdik şimdi limana giremezsin. Yine de sağ ol.”, “Sn. Başkan Gülcemal ile şehrin denize ulaşmasına engel oldunuz, icraat yok… Mevcut olan yerleri yeniden paketleyip bence göz boyuyorsunuz…Ganita’yı da halk kurtardı…”, “Başkanım bu Pazarkapı kentsen dönüşümün de bir gelişme var mı acaba? Trabzon’un kalbi Pazarkapı. Doğalgaz yok alt yapı yok. Bir an önce sonuç bekliyoruz mahalle sakini olarak.”, “Sayın Başkan içme suyu projesi yüzünden her yer köstebek çukuru gibi. Etap etap bu işleri yapıp yolları arkasından düzgünde yapsanız bizde otolarımızı kırmasak olmaz mı?”, “Su faturalarından almaya başladığınız şu yeni vergi işini bir anlatsana kamuoyu aydınlansa Sayın Başkan. Betona gömülecek parayı çıkartmanın yeni yolu bu mu?”, “15-20 seneye biter mi? Trabzon'da sahil diye bir şey yok mahvedildi her yer. Yapılan çalışmalar da sanki kaplumbağa gibi ilerleme yok. Güzel Trabzon'um ne hale geldi, Uzungöl'ünden tut Boztepesi’ne, sahillerine. Yazık çok yazık!, “Başkanım bu projede marina da olsa güzel olurdu deniz şehri olduğumuzu hatırlardık diğer marinalarda tekne çekecek yer kalmadı.”, “Tren diye insanları kandırdın. Sende OFG gibi anılacaksın.”

 TRABZON AK PARTİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN GELİŞİNE HAZIRLANIYOR

TRABZON AK PARTİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN GELİŞİNE HAZIRLANIYOR (1)

AK Parti Ortahisar İlçe Teşkilatı, Pazar günü Trabzon’a gelecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan önce son hazırlıklarını yapıyor. İlçe teşkilatını toplayan Başkan Selahaddin Çebi, “Şampiyon şehrimizde, girdiği tüm seçimlerden zaferle ayrılan şampiyon lider, dünya lideri, masum ve mazlum coğrafyaların umudu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılamaya hazırlanıyoruz. İl Koordinatörümüz Sn. Jülide İskenderoğlu Hanımefendi, İlçe Belediye Başkanımız Sn. Av. Ahmet Metin Genç, İlçe Yöneticilerimiz, Ortahisar Belediye Meclis Üyelerimiz, İlçe Kadın Kolları ve İlçe Gençlik Kolları Başkanlarımız ve yönetimleri ile mahalle başkanlarımızın katılımıyla istişare toplantısında bir araya geldik. Zat-ı Âlilerinin teşrifleri için tüm hemşehrilerimizle birlikte heyecanlıyız, hazırız.” diye kaydetti.

Öte yandan AK Parti il teşkilatı da hazırlıklarını sürdürüyor. Mumcu, il binasında önceki gün Erdoğan'ın Trabzon'a gelmeden önce hazırlık çalışmaları yapmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanı, ilçe başkanları ve ilçe belediye başkanlarıyla bir araya geldi. Bugün de yine il binasında basın açıklaması gerçekleştirecek.