61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

ŞEHİT PİLOT YÜZBAŞI BURAK GENÇCELEP’İN VEFATININ YIL DÖNÜMÜNDE İFTAR PROGRAMI DÜZENLENDİ

ŞEHİT PİLOT YÜZBAŞI BURAK GENÇCELEP’İN VEFATININ YIL DÖNÜMÜNDE İFTAR PROGRAMI DÜZENLENDİ

Küçükçekmece'de "Trabzon Rüzgarı" sona erdi! Küçükçekmece'de "Trabzon Rüzgarı" sona erdi!

Trabzonlu Şehit Pilot Yüzbaşı Burak Gençcelep için Ortahisar ilçesi Bulak Mahallesi’nde iftar programı düzenlendi. Geçtiğimiz yıl Konya'da Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın akrobasi timi olan Türk Yıldızları'na ait NF-5 tipi uçağın düştüğü kazada şehit olan Hava Pilot, Yüzbaşı Burak Gençcelep’in Bulak Mahallesindeki iftar programına Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu başta olmak üzere birçok isim katıldı.  Düzenlenen iftar programına Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, AK Parti Eski İl Başkanı Haydar Revi katıldı.

MHP ORTAHİSAR’DAN GÖNÜL SEFERBERLİĞİ

MHP ORTAHİSAR’DAN GÖNÜL SEFERBERLİĞİ

MHP Ortahisar İlçe Başkanlığı Ramazan ayı dolayısıyla Gönül Seferberliği adını verdikleri çalışma ile ihtiyaç sahibi ailelere yardım kolisi dağıtıyor.

Ortahisar MHP İlçe Başkanlığı yürütülen çalışma ile ilgili, “Her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da  Ortahisar’da İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız İçin yüzlerce temel gıda yardım kolisi dağıtımı; Teşkilat Başkanlığımız bünyesinde ve Mahalle Başkanlarımız olan uçbeylerimizin katılımıyla başlamıştır. Genel Başkanımız Sn. Devlet Bahçeli’nin başlattığı kardeşlik ve dayanışma Kampanyası için, bu zor süreçte insiyatif alarak sahada olan; Ortahisar İlçe Başkanlığı’nın kıymetli yöneticilerine, katkıda bulunan hayırseverlere ise teşekkür ederiz. Daha çok gönle ulaşabilmek için katkıda bulunmak isteyen hayırseverlerin bizlere ulaşmasını rica ediyoruz.” ifadelerine yer vererek emeği geçenlere teşekkür etti.

12. SANAT GÜNLERİ İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ

12 Sanat Günleri için harekete geçildi

Trabzon Sanatevi, 12. Uluslararası Sanat Günleri için temaslarına başladı. Bu yıl 9-12 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanan 12. Uluslararası Sanat Günleri için Trabzon Sanatevi Başkanı Adnan Taç, yönetim ve yürütme kurulu üyelerinden Fethi Yılmaz, Kenan Atalay, Adnan Akyüz, Kamuran Tuna ve Erdoğan Öğretmen ile birlikte ilk olarak Kuzey Makedonya Fahri Konsolosu Sırrı Furkan Eren, günün devamında ise İran Başkonsolosu Hossein Saberi'yi ziyaret etti. Her iki ziyarette de Makedoya ve Iran'dan sanatçı katılımı konusunda görüşmeler yapıldı ve destek istendi. 12. Sanat Günleri için destek istediklerini açıklayan Sanatevi Başkanı Adnan Taç, “Trabzon Sanatevinin restorasyon, pandemi derken, son olarak Hüseyin Kazaz Kültür Merkezinde yaptığımız 11. Uluslararası Sanat Günlerini 2019 yılında bırakmışız. Yeniden kolları sıvadık ve görüşmelere başladık. Kültür ve sanat etkinlikleri adına şartlar hep zordu, şimdi çok ama çok daha zor. Zaman dar, hızlı yol almak zorundayız. Her zaman, her yerde ve her şartta "sanata evet" diyerek yolumuza devam edeceğiz. Trabzon sanat günlerine sahip çık...” çağrısında bulundu.

İYİ PARTİLİ ERKULOĞLU’NDAN DİKKAT ÇEKEN ELEŞTİRİLER

İYİ Partili Erkuloğlu'ndan dikkat çeken eleştiriler

Ortahisar Belediye Meclisinin İYİ Parti Grubu Başkanı Berrin Tezel Erkuloğlu, dikkat çeken eleştirilerde bulundu. Erkuloğlu, “Yapılan imalatın niteliği mi yoksa niceliği mi önceliğimiz olmalı? Dayanıklı olması çabuk bozulmaması mı ? Yoksa ucuz olması dolayısıyla yapım-onarım -tadilat ile artan maliyetleri mi? Hepimiz her gün Trabzon sokaklarında zaman zaman yaya zaman zaman sürücüyüz. Adeta köstebek yuvası olan yollar her iki grup içinde çile!  Belediyemizin SWOT analizinden yola çıkarsak; iktidar partisiyle, büyük şehirle uyumlu olmanın ve halkın desteğinin karşılığında; yol ve cadde tadilatlarının daha hızlı bitirilmesini bekler, doğal ve tarihi zenginliklerimizi koruma ve turizm gelirlerinizi arttırmaya yönelik, kadınların ve gençlerin istihdamını arttırmaya yönelik, turizmden pay almaya yönelik atölye, işyeri ve pazarlama mekanlarına yatırım yapılmasını beklerdik.” ifadelerini kullandı.