61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

ŞEHİT ANNESİ GÜLŞEN ANNENİN MUHTEŞEM ANNELİK HİKAYESİNİ UNUTMAMAMAK İÇİN

ŞEHİT ANNE

61 Medya olarak Anneler Gününde bir şehit annesiyle konuşmak istedik. Bunun için de oğlunu şehit verdiği terör örğütüne karşı bayrak açan kürt anneleri ziyarete giden emekli öğretmen Gülşen Özcan’ı belirledik. PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit verdiği evladı yüzünden asla kürt düşmanlığı yapmayan ve bilakis kürt annelerle dayanışmaya koşan bu annenin duruşu hakikaten muhteşem. Gülşen anne bize yanlızca bu ziyaretini anlatmadı. Bir şehit annesinin yaşadığı acıları, acılarını nasıl bastırdığını ve şehit evladıyla rüyalar yoluyla nasıl konuştuğunu anlattı. Gülşen anne bize bir şeyi daha öğretti. Samimiyetini gösterdi. Vatan samimiyetini. Birilerinin samimi bulmadığı ve yüzlerine bile bakmadığı ‘Diyarbakır annelerini’ ziyaret ederek Vatan sevgisinde samimiyetin nasıl olması gerektiğini gösterdi. İşte o hikayeden bir bölüm.

  “Ben oğlumun nerede olduğunu biliyorum. Çok şükür, Kuran-ı Kerim’de oğlumun nerede olduğu yazıyor.  Acım yok mu, çok acım var. Her gün acı çekiyorum. Bir gecemizi gelse görseler. Sabaha kadar evin içinde dönüp duruyoruz. İlaç içmeden uyuyamıyoruz ama gönlüm rahat. Sol yanım rahat çok şükür. Onlar başaramayacaklar. Başka bir oyun daha deneseler başaramayacaklar.” diyerek teröristlere meydan okudu.

Oğluyla ilgili özel bir anısını da paylaşan Özcan, “Oğlum çok geliyor benim rüyalarıma. Benden ziyade ben ağladığım zaman hemen birine, ‘Anneme söyleyin ağlamasın’ diyor. Yerini bile söylüyor. ‘Anneme söyle ağlamasın. Mutfakta ağlıyor. Ben onu görüyorum. Annem sakın ağlamasın.’ diyor. Oturdum ağladım mutfakta, ‘Ah oğlum, neredesin acaba’ dedim. Ramazan’ın son günleriydi. Hüzünlenmemeye çalışıyorsun ama elinde değil insanın. O gece çok ağladım. Sabahtan dayısının hanımı aradı beni. ‘Gülşen bu gece rüyamda Miraç bana anneme söyle mutfakta ağlamasın, ben onu görüyorum. Ben çok iyim’ demiş. Geçen yine bir şey oldu, böyle tekerrür etti. Allah’ıma şükürler olsun.”

TRABZON İYİ PARTİ’DEN ANLAMLI ANNELER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

İYİ PARTİ TRABZON’DAN ANLAMLI ANNELER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

İYİ Partili kadınlar Anneler Günü dolayısıyla şehit ailelerini ağırladı.  Şehit aileleri ile bir kahvaltı programında bir araya gelen İYİ Partili kadınları temsilen konuşan, Kadın Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Fatma Arıcı: “Annelerimizi yalnızca bugün değil her gün değerli görüyoruz. Genel Başkanı bir kadın ve bir anne olan İYİ Parti’nin mensubu olarak, kadınlarımızın toplumsal kalkınmadaki yeri ve öneminin farkındayız. Bu doğrultuda planladığımız etkinliklerde kadını özne olarak konumlandırmaya devam ediyoruz. Bu Anneler Günü’nde de özellikle şehit ailelerini misafir etmek istedik. Vatan savunması sırasında yakınlarını kaybetmiş olan ailelerimize vefa borcumuzu, emanetlerine en iyi şekilde sahip çıkarak göstermeye çalıştık.” şeklinde konuştu.

Kadın Politikalarından Sorumlu Ortahisar İlçe Başkan Yardımcısı Gökçen Kazaz ve Anneler Derneği'nden misafirlerin de bulunduğu kahvaltı programında, ailelerin talep ve önerileri dinlendi. Program hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sonlandı.

BAŞKAN EKİM’DEN YAYLACILARA UYARI “KAÇAK YAPI YAPMAYIN”

BAŞKAN EKİM’DEN YAYLACILARA UYARI “KAÇAK YAPI YAPMAYIN” (2)

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Mayıs ayı meclis toplantılarında yaylalardaki kaçak yapı sorununa değindi. Başka Ekim yaylacılara uyarıda bulunarak, “Kaçak yapı yapmayın” dedi. Akçaabat Belediye Meclisi toplantısında konuşan Başkan Ekim, yaz aylarının yaklaşmasıyla yayla sezonun açıldığını ve kaçak yapıların yapıldığını ve bu yapıların sürekli tespit edildiğini ifade etti. Yeni yapı yapılmaması konusunda vatandaşlara uyarılarda bulunan Başkan Ekim “Yaylalarımız hepimizin kullanımında olan alanlardır. Son dönemde yaylalarda hayvancılık tükenme noktasına geldi. Bu alanları başka amaçlar için yapı yaparak işgal etme girişiminde olanlar var. Önce bir baraka yapıp sonra bunu büyütüp farklı bir yapı ortaya çıkartılıyor. Bu yapıları tespit ediyoruz. Bunlarla ilgili gerekli işlemler yapılacaktır. Bu yapılara karşı hep birlikte mücadele vermeliyiz.” dedi.

Trabzon Sahilinde Çöp Manzaraları Trabzon Sahilinde Çöp Manzaraları

KRAVAT RENKLERİNE VE ÖZKAN SÜMER KİTABINA KADAR SALLAMIŞ

Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu eleştiren Ali Koç ve Uğur Dündar’a sert çıktı. Zorlu, “İmamoğlu’nun bu kadar eleştirilmesi normal değil. Nagehan işini bir yol kazası olarak görmek lazım. Niyet iyi Sn. İmamoğlu herkesi kucaklayayım derken vatandaşın bam teline bastığını anladı ve özür diledi. Lakin Karadeniz’de sevilen ve coşkuyla karşılanan İmamoğlu korkusuyla AKP vekilleri, belediye başkanları il, ilçe yöneticileri sıraya girip saldırıya geçti. O da yetmedi Trabzonspor şampiyon olduktan sonra Fenerbahçe’nin şımarık çocuğu Ali ve artık bizlerin gözünde hiç olan Uğur Dündar tarafından ağır şekilde eleştirilmiş. Şımarık Ali Sn. Cumhurbaşkanını ziyaret ettikten sonra sanki bir talimat almış gibi İmamoğlu’na vurmaya başladı. Öyle ki inşallah fenerlilerin karşısına seçimde çıkmaz diyecek kadar da alçalmış. Kravat renklerine ve rahmetli Özkan Sümer kitabına kadar sallamış. Diyorum ki AKP ve Fenerbahçe saldırıyorsa doğru yoldasın Ekrem Başkan. Bizler dik durmalıyız. AKP’nin ekmeğine yağ sürmeyelim.” ifadelerini kullandı.