61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

DİN HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE TRABZONLU İSİM

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Trabzonlu isim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Diyanet İşleri Başkanlığında bir süredir açık bulunan üst düzey pozisyonlara atamalar yapıldı. Erdoğan imzasıyla gerçekleşen atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı. Ataması yapılan isimler arasında Mersin İl Müftüsü Araklılı Şaban Kondi de yer aldı. Kondi, Din Hizmetleri Genel Müdürlüğüne getirildi. Kondi’nin Din Hizmetleri Genel Müdürlüğüne getirilmesi Trabzon’da da takdirle karşılandı. AK Parti Araklı İlçe Başkanı Şaban Bıyık, “Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevine atanan Mersin İl Müftümüz Araklılı hemşehrimiz Sayın Şaban Kondi Hocamızı tebrik eder yeni görevinde muvaffakiyetler dilerim.” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN HACISALİHOĞLU, ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI YAPTI

Başkan Hacısalihoğlu erken seçim çağrısı uaptı

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, ekonomiye yönelik sert eleştirilerde bulundu. Dolar, Euro ve mazotta yaşanan fiyat artışları üzerinden hükümeti hedef alan Başkan Hacısalihoğlu, erken seçim yapılmasını istedi. Başkan Hacısalihoğlu, “Dolar 17 TL’yi, Euro 18 TL’yi ve mazot 28 TL’yi geçti.  Dar gelirli ezildikçe eziliyor. Para pul oldu. Kur Korumalı Mevduat hesabının işe yaramayacağı aşikarken birde hazineden farkı ödenecek. Kimin parasıyla senin benim. Artık masal dinlemek değil sandığı görmek istiyoruz. Hemen seçim.” çağrısında bulundu.

KTÜ’DE PERSONELLER NEDEN UYARILDI?

KTÜ'de personeller neden uyarıldı 2

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemil Rakıcı, personelleri Sürekli Eğitim ve Kongre Merkezi’nde yapılacak bazı uygulamalar noktasında uyardı. Birim personellerini resmi yazı ile uyaran Prof. Dr. Rakıcı, “Üniversitemiz Sürekli Eğitim ve Kongre Merkezi’nde (Sahil Tesisleri) piknik yapmak, kamp kurmak, ( çadır, karavan vb. gibi) denize girmek yasaktır. Personelimizin üniversitemiz sahil tesislerini kullanırken, bu hususlara gerekli özeni göstermesi, kuralları uygulamakla görevli güvenlik görevlilerimizin ikazlarına uyması önem arz etmektedir. “ ifadelerine yer verdi. Rakıcı’nın resmi uyarısı KTÜ’nün tüm birimlerine gönderildi.

GELECEK PARTİSİ’NİN TONYA İLÇE BAŞKANI BELLİ OLDU

Gelecek Partisinde Tonya İlçe Başkanı belli oldu

Gelecek Partisi Tonya İlçe Başkanlığına atama yapıldı. Genel Başkanlığını eski Başbakan Ahmet Davutoğu’nun yaptığı partinin Tonya İlçe Başkanı Emine Turan oldu. Gelecek Partisi Trabzon İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu, sosyal medya hesabından duyurduğu atamayla ilgili şu ifadelere yer verdi: “Yaptığımız istişareler sonucunda Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu'nun tensipleriyle Gelecek Partisi Tonya İlçe Başkanlığına Emine Turan atanmıştır. Rabbim muvaffak eylesin.”

ÇOCUKLAR İSTEDİ, REKTÖR AMCALARI KIRMADI

Çocuklar istedi rektör amcaları kırmadı

KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, makamında küçük misafirlerini ağırladı. Çocuklar Rektör Çuvalcı’dan oyun parkına salıncak isterken, bu istek anında karşılık buldu. Rektör Çuvalcı’nın çocuklarla geçirdiği zamanın sıcak fotoğrafını ise KTÜ Tarih Bölümünden Prof. Dr. Mehmet Köse sosyal medya hesabından paylaştı. Prof. Dr. Köse yaptığı paylaşımda, “Rektör Hoca'nın randevusuz küçük misafirleri oyun parkına salıncak istediler, üstüne ikram ve ağırlama aldılar. Salıncak da bugün kuruldu.” ifadelerini kullandı. Paylaşım onlarca beğeni topladı.

RTEÜ REKTÖRÜ KARAMAN, YÖK ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ

RTEÜ REKTÖRÜ KARAMAN, YÖK ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman Üniversitelerarası Kurul tarafından Yükseköğretim Kurulu üyeliğine seçildi. Prof. Dr. Karaman’a pek çok isim yeni görevinde başarılar diledi.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak Prof. Dr. Karaman’a “Üniversitelerarası Kurul tarafından Yükseköğretim Kurulu üyeliğine seçilen RTEÜ Rektörümüz ve hemşehrimiz Prof. Dr. Hüseyin Karaman’ı tebrik ediyorum. Yeni görevinin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” sözleriyle başarı diledi.

AKVARYUM FİYATLARINDA DEĞİŞİKLİK OLACAK MI?

Trabzon Tünel Akvaryum giriş ücretleri konusu Büyükşehir Belediye Meclisinde konuşuldu. İYİ Parti Grup Başkan Vekili Aslan Güner, son zamanlarda gündem olan giriş ücretlerin düşük fiyatlara çekilmesiyle ilgili herhangi bir adım atılıp atılmayacağını sordu.

Trabzon'da engelli vatandaşlardan "elimizden tutun" çağrısı! Trabzon'da engelli vatandaşlardan "elimizden tutun" çağrısı!

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ise, “Gönül ister ki daha uygun fiyatlar olsun. Bu manada şuan ki koşullar itibariyle bunu değerlendirmemiz lazım.

Şunu sizin aracılığınızla belirtmek istiyorum. Kesinlikle bir kar amacı gütmeden, ama belediyemize de ilave yük getirmeden, tabiri caizse analiz yaparak bu fiyat politikasını belirledik. Buna rağmen şu yönlü bir değerlendirme yapacağız. Ulusal bayramlar, milli bayramlarda ayrı politika. Şehit ailelerimiz ve engelli kardeşlerimize ücretsiz. Bu konuda ayrı bir değerlendirme yapmayacak Ortahisar Belediyesi. Hakikaten ince eleyip sık dokuyarak karar verdik.” dedi. Eskişehir’de bulunan akvaryumun fiyatı daha düşük iddiasına ise Genç, “Eskişehir’de müstakil Hayvanat Bahçesinde ayrı giriş ücreti verirsiniz. Orada bir kısım deniz canlılarının teşhir edildiği alandır. Akvaryum çalışması değildir. Yine söylüyorum en ucuz akvaryum bizim projemizdir.” diye belirtti.

MARAŞ CADDESİ’NİN TRAFİK SORUNU GÜNDEME GELDİ

PHOTO-2022-06-08-19-40-55

Trabzon’da Maraş Caddesi’nin trafiğe kapatılmasının ardından Postane önünden Pazarkapı istikametinde yaşanan trafik sorunu Mecliste gündeme geldi.

CHP Grup Başkan Vekili Turgay Şahin, “Maraş kapatıldı. Minibüslerin büyük kısmı Postane istikametinden kale istikametine dönüyor. Burada bir sıkışıklık oluyor. Epey bir süre inceledim. Trafik polisi gibi. Dolmuş gidiyor yolcuyu alıyor. Geçen buraya Palet Pastanesinden Büyükşehir Belediyesinin önüne kendi arabamla 25 dakikada geldim. Şimdi şunu önereceğim. Belediye otobüslerin durakları var. UKOME yer tespiti yapıp duraklar oluşturulsa vatandaşlar duraklarda inip binse bu trafik zaten zor işliyor. Bu trafik engellenmese.” dedi.

Başkan Zorluoğlu ise “Pazarkapı’daki yol meselesi Maraş Caddesi’nin Kadınlar Pazarı ile Büyükşehir binası arasında olan bölümünde doğal gazı bekledik. Doğal gaz nihayet bayramdan sonra bu bölgeye girdi. Bilgiye göre 5 günlük iş kaldı. Bu 5 günlük işleri biter bitmez buranın üst kaplamasını gerçekleştireceğiz. Maraş devamında minibüs meselesi, sıkışıklığın çeşitli sebepleri var. Bunlardan bir tanesi minibüslerin zaman zaman kurallara uymaması. Bireysel parklanmalar vardı. Onları oradan kaldırdık. Doğal gaz çalışmasından sonra daha rahat trafik akışı olacak. Pik saatlerde trafik problem oluşturuyor.” diye belirtti.

Başkan Genç söz alarak “5 gün yapılacak iş ana hattı bitecek. Ara sokaklara mutabık olmuşlar. Ayrı firma hızlıca yapıyor. Bayramdan önce burası bitirilecek deniyor. Biter bitmez iki günde üst yapıyı yapacağız. Şayet bitmezse de çünkü bu ikinci aksama oldu. Yine orada toz da sıkıntı oluyor. Ayrı asfalt kaplama yapacağız.” dedi.