61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

BAŞKAN ÇİMEN HAYATINI KAYBEDEN  MECLİS ÜYESİ YİĞİT’E RAHMET DİLEDİ

Gümüşhane Kürtün MHP İl Genel Meclisi Üyesi Bayram Yiğit geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybetti. Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Yiğit’in ölümünün ardından başsağlığı mesajı yayınladı. Çimen, “İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciun...Elim bir trafik kazası sonucu ebediyete irtihal eden Milliyetçi Hareket Partisi Kürtün İlçesi İl Genel Meclisi Üyemiz Bayram Yiğit’e Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diyorum. Rabbim cennetiyle şereflendirsin” ifadelerini kullandı. Gümüşhane’deki tüm siyasi parti temsilcileri Yiğit’in yakınlarına başsağlığı diledi. 

TÜBİTAK BAŞKANI KTÜ  İLAFAR VE METAM’I ZİYARET ETTİ

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ve ekibi İLAFAR (KTÜ İlaç ve Farmasötik Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi) ile METAM'ı (KTÜ Medikal Cihaz Tasarımı ve Üretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi) ziyaret etti.  KTÜ’nün projeleriyle öne çıkan İLAFAR ziyaretinde TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’a KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı ve İLAFAR Müdürü Prof. Dr. Sena Sezen ve ekibi eşlik etti. Gerçekleşen ziyarette TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal İLAFAR’ın projeleri ile ilgili bilgi alırken ve laboratuarları gezdi.

CHP’Lİ OYMAN, BELEDİYENİN ALTYAPIDAKİ  YETERSİZLİĞİNİ NASIL TİYE ALDI?

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, geçtiğimiz gün kısa süreli yağan sağanak yağış sonrası Trabzon’un merkezi Meydan civarında altyapının yetersizliğinin günyüzüne çıkmasının ardından farklı bir değerlendirme yaptı.  Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Erhan Nadir’in Maraş Caddesi ile ilgili CHP Ortahisar Belediye Meclisi Oktay Söğüt’e yönelik ithamlarına göndermede bulunan Oyman, “Dün akşam saatlerindeki yağışla birlikte uzun zamandır koyup kaldırdıkları alt yapı çalışmalarının sonuçları sosyal medya üzerinden birçok farklı bölge için paylaşıldı. Belediyeden; ‘Maraş Caddesi’ni söken Oktay Söğüt’ün adeta eliyle ayağıyla akarları tıkaması sonucu bu görüntüleri yaşadık.’ şeklinde açıklama bekliyoruz.” dedi. 

AK PARTİ SAHAYA HAREKETLİLİK KATTI 

Seçimler yaklaştıkça saha hareketlenmeye başladı. Her ne kadar seçimden önce de sahadayız dense de seçim telaşesi sarmış durumda. AK Parti bu anlamda çalışmalarını hızlandırma kararı aldı. Özellikle şehirde devam eden yatırımlar seçim sürecine kadar bitirilmesi isteniyor. Belediye başkanlarının bu konuda yapması gereken yatırımlarını tamamlaması için Genel Merkez’in direktifi var.  Hatta Genel Merkezden ayın 17’sinde Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz Trabzon'a gelecek. Trabzon’da 2 gün kalacak olan Yılmaz, Büyükşehir dahil tüm ilçe belediye başkanları ile toplantı yapacak. Belediye başkanlarının performansı değerlendirilecek.  Öte yandan AK Partili milletvekilleri her ilçeyi ziyaret ederek halkla buluşuyor. Düğün ve cenaze programları da yoğun bir şekilde devam ediyor. Milletvekilleri Bahar Ayvazoğlu, Salih Cora, Adnan Günnar saha ziyaretlerini sürdürüyor. Bu sırada festival ve şenliklere de katılmaya özen gösteriyorlar.  Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, birkaç günlük Ankara ziyaretinin ardından şehirde çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor. Başkan Genç, nikâh rekoru kırdı diyebiliriz. Nikâhtan nikâha koşan Başkan Genç, saymadık ama bir günde bir elin parmağını geçen nikâhı kıydığını söyleyebiliriz. Bu yoğun temposu arasında iki Ankara ziyareti gerçekleştirdi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü ziyaretlerini yaparak projelere destek istedi. Tabi iki Ankara ziyaretinin arasına bir de Trabzonspor’un İstanbul’daki maçını ekledi. Trabzonspor’u her daim yakından takip eden Başkan Genç, maçı yine tribünden izledi. 

KIRSALDA SU SIKINTISI VATANDAŞI ZORA SOKTU

Trabzon’un Arsin ilçesinin kırsal kesimlerinde nüfus artınca su sıkıntısı baş gösterdi. Geçen yıla nazaran yağmurlu geçen yaz mevsimi su sorununun yaşanmasını engelledi. Arsin’den gazetemize ulaşan Yusuf Ziya Karaosmanoğlu adlı vatandaş Çubuklu, Kuzguncuk, Yeşilyalı gibi mahallelerde su sorununun yaşandığını bu durumun ise sıcak havalarda çekilmez hal aldığını açıkladı. Santa su grubundan faydalanmadıklarını ancak bu su deposundan faydalanan bazı mahallelere yeterli su basmadığını, kendi mahallelerine ise tankerle su taşındığını ifade etti. Fındık hasat mevsimi olması dolayısıyla su sorununun çözüme kavuşmasını, yetkililerin bu sese kulak vermelerini istedi. Su sorununun geçen hafta Cuma gününden sonra baş gösterdiğini suya en çok ihtiyaç duyulacak zamanda zaruri ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını aktardı. 

Başkan Kubilay Çiçek, Trabzonlu vatandaşlara teşekkür etti! Başkan Kubilay Çiçek, Trabzonlu vatandaşlara teşekkür etti!

TEKNOFEST YARIŞMALARINDA  BAŞARI KAZANANLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Türkiye’nin milli teknoloji hamlesini gerçekleştiren Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST heyecanı 3 gün boyunca Trabzon’u sardı. Medical Park Stadyumu'nda organize edilen dünyanın en önemli teknoloji festivali TEKNOFEST’in son gününde kapanış programı düzenlendi. TEKNOFEST’in son gününde "Ulaşımda Yapay Zeka", "Uçan Araba", "Biyoteknoloji İnovasyon", "Engelsiz Yaşam Teknolojileri", "Çevre ve Enerji Teknolojileri", "Helikopter Tasarım" ve "Sanayide Dijital Teknolojiler” yarışmalarında başarı elde eden takımlara ödülleri verildi. Ödüller, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, TEKNOFEST Genel Sekreteri ve T3 Vakfı Müdürü Ömer Kökçam ile diğer ilgililerin de katılımıyla takımlara takdim edildi. Tören, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, T3 Vakfı ekibi ve yarışmacıların toplu fotoğraf çekimi ile tamamlandı. Öte yandan çeşitli etkinliklerin de gerçekleştirildiği TEKNOFEST Trabzon yarışmaları, sanatçı Ceren Ece Öksüz, Vira Cemal ve Eypio konseri ile sona erdi.