61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

ÇAKIROĞLU, ERDOĞAN'IN KARŞISINDAKİ EN GÜÇLÜ İSMİ AÇIKLADI

ÇAKIROĞLU, ERDOĞAN'IN KARŞISINDAKİ EN GÜÇLÜ İSMİ AÇIKLADI

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısında kazanma şansı en güçlü ismin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş olduğunu ifade etti. Çakıroğlu, “Ülkeyi halihazırda yönetenlerin düne dair yaptıkları ve seçim kazanmak için yapabilecekleri güven tesis etmiyor. 2023 Türkiye için ne anlam ifade ediyor? Herkes iki elinin arasına başına alıp düşünmeli. Kafasını kaldıran herkes tepesinde Türk Bayrağını görmeli ve öyle düşünmeli.

Kimse bu fırsatı kendi hesapları ve egoları için heba etmemeli. Hiçbir şey kesin görülmemeli ve girilmeyen seçimler kazanılmış olarak addedilmemeli. Bir de nasılsa kazanırız rahatlığı ile AKP'nin yaptığı gibi ülkenin kıymetli makamları kıymetsiz isimler üzerinden pay edilmemeli. Daha iyi yönetmek için daha kaliteli kadrolar şarttır.. Peki, muhalefetin kadroları kaliteli mi? Bunu kendileri tartmalı, ölçmeli, analiz etmeli.

 Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız karşısında kazanma şansı en güçlü isim Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş'tır.. Belki de kazanma şansı olan tek isin Mansur Yavaş'tır. Mesele sadece seçim kazanmak veya bir partiye, kişiye seçim kaybettirmek değildir. Mesele ülkenin yakın siyasi tarihine bakarak, yakın siyasi geleceğini sağlam inşa etmektir..” ifadelerini kullandı.

61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "07 Ekim 2022" 61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "07 Ekim 2022"

KAMU ZARARI OLUŞMAMASI İÇİN HANGİ İHALE İPTAL EDİLMİŞ?

Kamu zararı oluşmaması için hangi ihale iptal edildi

Ortahisar Belediye Meclisinin Nisan ayı son oturumunda 2021 yılı Faaliyet Raporu görüşüldü. Makine İkmal Müdürlüğü için konuşan CHP’li Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, “İş makinesi sayısı düşmüş. İş makineleri satılmış. Yaş ortalaması artmış. Satılan araçlar ne kadarsa satıldı? Zarar var mı?” diye sordu.  Verilen bilgide, “Söz konusu araçlar eski araçlardır. Köy Hizmetlerinden kalan araçlar satıldı. Düşük fiyat gelince ihale iptal edildi. Yeniden ihale yapılarak satıldı.” diye konuştu.  Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü için de söz alan Cüneyt Zorlu, “Belediye Meclisi toplantısı için canlı yayın yapılmasını istiyorum. Halkın şeffaf bilgi alması için önemsiyorum.” dedi. Etüd ve Proje Müdürlüğü hakkında da, “Etüd Proje de vizyon projesi olarak Akvaryum gösterilmiş. Geçen sene de vardı. Her kitapçığa bunu koymak doğru mudur?” şeklinde konuştu.  Verilen cevapta, “Tünel Akvaryum yollara sari bir işlem. O yüzden kitapçıkta yer alıyor. Proje ihalelerimizde de belli istekliler arasında yer alan bakanlığın listesinde yer alan firmalardan davet ediyoruz. Gayet şeffafız.” ifadeleri kullanıldı.

CHP GRUBU BAŞKANVEKİLİ TURGAY ŞAHİN’DEN VERGİ İTİRAFI

CHP'li Şahin'den vergi itirafı

Ortahisar Belediye Meclisinde yapılan 2021 yılı faaliyet raporu görüşmelerinde CHP Grubu Başkanvekili Turgay Şahin, samimi söylemleriyle dikkat çekti. CHP Grubu Başkanvekili Şahin, “Şahsım ve grubum adına herkesi selamlıyorum. Faaliyet raporunu hazırlayanlara teşekkür ederim. Personel giderleri yüzde 40’ı aştı. 11 milyon açık verilmiş. Gelirlerin 69 milyonu toplanamamış. Gelecek yıl bir o kadar daha eklenecek. Vatandaş ödeme güçlüğü çekiyor. Ortahisar Belediyesinin emlak vergisi geliri var. Vatandaş emlak Vergisini ödeyemiyor. Ben bile geçen ki ayı cezalı ödedim. Düşünün. İnşaat müteahhitlerinden alınan harç, ruhsat ücretleri de var. Onlar da durdu. Ne yapmak lazım? Ayağımızı yorgana göre uzatmamız lazım. Ben demiyorum Cumhurbaşkanı diyor. 45 araç kiralamayacağız. Büyükşehire bakıyorum bir saltanattır gidiyor. Yapmayacağız arkadaşlar.  Gerekiyorsa etkinlik festival yapamayacağız. Ne yapacağız? Azami tasarruf yapacağız.” şeklinde konuştu.