61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

Tarım:”anlaşıldı Yunanistan kaşınıyor. adaları geri alacağız” 

Bekir Sıtkı Tarım-2

MHP Trabzon İl başkanı Bekir Sıtkı Tarım, gündem olan Yunanistan konusu üzerinden muhalefete sosyal medya üzerinden cevap verdi. Paylaşımında “süper güç olma yoluna giren Türkiye’nin varlığını hissetmemek şayet varsa ancak beyin ölümüyle mümkündür.” ifadelerini kullandı. Tarım’ın paylaşımı
ERMENİLER KAŞINMASAYDI "Karabağ'ı alamazdık. 

YUNANİSTAN KAŞINMASA adaları alamayız. Bütün gelişmeler ALLAH tarafından TÜRK MİLLETİNE göre formatlanmıştır. SİHA'ları mahkemeye verip, yaptıklarının hesabını soracak olduğunu söyleyen bir muhalefet anlayışına rağmen hedef Kızıl Elmadır. Halen Bahçeli ne yapıyor anlamıyoruz diyen Kelaynaklara sözümüz olsun ki; MHP'ye her fırsatta oy vermemek için bahane bulanlar artık komik durumlara düşmeyiniz. Liderimizin büyük feraseti ve sevmemek için mücadele verdiğiniz Cumhurbaşkanımızın milli duruşu sayesinde büyük Türkiye modeli inşa edilmektedir. Coğrafyasında süper güç olma yoluna girmiş bir Türkiye'nin varlığını hissetmemek şayet varsa ancak beyin ölümüyle mümkündür. Sözü geçen, oyun kuran, oyun bozan bir devlet olabilmemizin yolunun da bizim hayalimiz olan büyük Turan birliği ve Kızıl Elma hayaliyle gerçekleşebileceğinin kararı verilmiştir. Elinizde kalan tek done enflasyon ve hayat pahalılığıdır. Seçimlere kadar toplumumuzun rahatlaması için alınacak ve uygulanacak tedbirleri hep birlikte görüp yaşayacağız. Muhalefetin Türkiye'mizle ilgili kurtarıcı tedbirleri mükemmeldir. Terörist Demirtaş ve Osman Kavala serbest kalırsa her şey düzelecek Türk insanı nefes alacaktır. Böyle olmasını isteyen ağababalarının görmek istedikleri tablo budur. Bu arada unutuyordum en son uçağımızın adı da KIZILELMADIR…

EMEK VE DEMOKRASİ PLATFORMU, CHP İLE BİR ARAYA GELDİ

Emek ve Demokasi Platformu

Trabzon Emek ve Demokrasi Platformu, CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette birlik beraberlik ve barış için dayanışma içinde olma noktasında fikir birliğine varıldı. Emek ve Demokrasi Platformu Sözcüsü Engin Nur, “Trabzon Emek ve Demokrasi Platformu olarak bugünde CHP Trabzon İl Başkanlığını ziyaret ettik.  Trabzon da Demokratik siyasetin zeminini yok etmek için yapılan  kirli planları birlikte boşa çıkarmaya ve Trabzon’da halkımızın birlik beraberlik ve barış içerisinde sevgi ve saygı temelinde bir arada yaşanmasının sağlanması İçin dayanışma içerisinde olacağımızı teyit ettik.” açıklamalarında bulundu. 

BAŞKAN ÇEBİ, 15. PATEN FUTBOLU DÜNYA KUPASI İÇİN NELER SÖYLEDİ?

Başkan Çebi-1

DEVA Partisi Kadınları Trabzon’da DEVA Partisi Kadınları Trabzon’da

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, Trabzon’da gerçekleştirilecek olan 15. Paten Futbolu Dünya Kupası’na ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Çebi, “Türkiye’de ilk kez Büyükşehir Belediyemizin ev sahipliğinde Trabzon gerçekleştirilecek olan 15. Paten Futbolu Dünya Kupası spor şehrimize cazibe katacak… Dünya kupası maçları 8-18 Aralık tarihleri arasında KTÜ Spor Salonu, Hayri Gür Spor Salonu ve Yomra’da kapalı spor salonlarında oynanacak. İlçe Başkanlığımızda Dünya Paten Futbolu Federasyonu Başkanı Sn.Mehdi Salman Pour, Paten Futbolu Türkiye Temsilcisi Sn.Sayim Adanur ile Dünya Paten Futbolu Federasyonu Başkan Asistanı Sn. Ahmed Ebrahimzadeh’i ağırladık, paten futbolunu tanıma imkanı bulduk. Maçları heyecanla bekliyoruz…” ifadelerini kullandı. 

KTÜ'NÜN YKS İLE İLGİLİ VERİLERİ DİKKAT ÇEKİYOR

KTÜ'nün YKS ile ilgili verileri dikkat çekiyor

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) 2021 ve 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) ilişkin dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.2021’e göre yerleşme puanı artan bölüm ve program sayısının 79’u bulduğunu açıklayan KTÜ, yerleşme puanı azalan bölüm ve program sayısının ise 2 olduğunu bildirdi. Tercih sayısı artan bölüm ve program sayısının ise 38, azalan bölüm ve program sayısının ise 43 olduğunu açıklandı. KTÜ 2021’de en yüksek 470, 88 puanla tercih edilirken, bu rakam 2022 yılında 530,058 puan oldu. Üniversitenin 2021’deki doluluk oranı yüzde 86 iken bu rakam 2022 yılında yüzde 98 oldu. Üniversiteyi Trabzon’dan tercih eden kişi sayısı 2021’de yüzde 30 iken bu rakam da 2022’de yüzde 32.1’e yükseldi. 

TRABZON, PAKİSTAN İÇİN YARDIM KAMPANYASI DÜZENLİYOR!

Trabzon Pakistan için yardım kampanyası düzenliyor

Trabzon Valiliği, sel felaketi yaşayan Pakistan’ın yaralarının sarılması için yardım kampanyası başlattı. Trabzon Valiliğinden yapılan açıklamada, “kardeş Pakistan’ın yarasını birlikte saralım. Pakistan’da yaşanan sel felaketi nedeniyle Valiliğimizce bir yardım kampanyası düzenlenmiştir. Sizin de felaketzede Pakistan’a bir koli yardımınız olsun.” denildi. Bir koli bedelinin 330 TL olduğuna yer verilen açıklamada, kampanyaya nasıl katkı yapılabileceğine dair de bilgiler verildi. Hesap No: 39249790-1549 Ziraat Bankası Gülbaharhatun Şubesi. İBAN: TR95 0001 0015 4939 2497 9050 08. Hesap adı: Pakistan Yardım Paketi

Oktay Söğüt’ten halk ekmek talebi

oktay-söğüt

Trabzon Ortahisar Belediyesi CHP’li üyesi Oktay Söğüt, Halk Ekmek Uygulamasının Trabzon’da da başlaması gerektiğini ifade etti. Ortahisar Belediyesinin meclis ayı toplantısında konuşan Söğüt, Başta ekmek olmak üzere temel gıda maddelerine ulaşmada öncelik vermeliyiz' dedi. Söğüt konuşmasında, “Kimi belediyeler kendi eliyle, fabrikalarında kimi belediyeler fırınlarla yaptığı iş birliği ile halka daha ucuz ve sağlıklı ekmek getiriyor. Maalesef bu uygulama Trabzon’da yok. Başta ekmek olmak üzere temel gıda maddelerine ulaşımda önem vermeliyiz. Fiyatlardan şikayetlerin zirve yaptığı bu dönemde üreticiye yapılacak yardımlar ile vatandaşın ucuz ve sağlıklı gıdaya ulaşması, tüm yatırımlardan daha önemlidir' ifadelerini kullandı. 

Ortahisar Belediye başkanı Ahmet Metin Genç ise cevap olarak, “Bu konu hepimizi doğrudan ilgilendiriyor. Elimizden geldiğince üreticiye fide dağıttık. Bunu kurumsal disiplin altında yapabiliriz. Şu ana kadar iş birliği süreci şeklinde yürüttük. Büyükşehir Belediyesinde şirket olarak bir çalışma var. Bu işe belediyeler olarak el atmak sorumluluğumuz değil, zorunluluğumuz.” dedi.