61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

GENEL BAŞKAN ÖZDAĞ’IN AÇIKLAMALARINA, BAKAN DANIŞMANI YILDIRIMHAN’DAN TEPKİ

Başkent'te Trabzon Zirvesi! Başkent'te Trabzon Zirvesi!

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ve iddialarına bir yenisini ekledi. İşleri Bakanlığı ve Ordu Valiliğini hedef alan Özdağ, "Valiliklere yazı yollanarak il bütçelerinden bu evler için kaynak aktarmaları istendi. Ordu Valiliği Ordu halkı için harcaması gereken 8 milyon TL'yi Suriye'ye aktardı. Seçimden önce bazı Suriyelileri şov amaçlı İdlib'e yollayıp orada besleyecekler." iddiasını öne sürdü. Bu iddiaya Ordu Valiliğinden yanıt gecikmedi. Valilik, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın sosyal medya paylaşımındaki iddialarını yalanlayarak, “Ümit Özdağ bugün, 'Valiliklere yazı yollanarak il bütçelerinden bu evler için kaynak aktarmaları istendi. Ordu Valiliği Ordu halkı için harcaması gereken 8 milyon lirayı Suriye'ye aktardı.' yalanını ortaya atmıştır. Bu iddia tamamıyla gerçek dışı ve provokasyon amaçlıdır. Valiliğimizden gönderilen ne bir ödenek ne de il bütçesinden yapılan bir harcama söz konusudur. Hayırsever vatandaşların STK'lara yaptığı bağışlarla gerçekleşen projeye, ilimizdeki STK'lar ve hayırsever iş insanlarımız 2020 yılında 35 briket ev yapımı için toplam 210 bin lira bağış ile katkıda bulunmuştur.” açıklamalarında bulundu.

mazhar

İçişleri Bakanlığı Danışmanı Mazhar Yıldırımhan da Genel Başkan Özdağ’ın açıklamalarına sert bir üslupla tepki gösterdi. Yıldırımhan, “Ümit Özdağ denilen zat'ın yalanlarına cevap vermeye kurumların harcadığı zamana yazık. Herif süper star bir provokatör ve yalan makinası.” eleştirilerinde bulundu.

CUMHURBAŞKANLIĞI KARARIYLA GÖREVDEN ALINDI

Gümüşhane Tarım ve Orman İl Müdürü Edip Birşen, Resmi Gazetede yayımlanan atama kararnamesiyle görevinden alındı. Uzun yıllardır Gümüşhane’de görev yapan Birşen'in yerine ise henüz atama yapılmadı. Birşen, Gümüşhane'de 2014 yılından beri Tarım ve Orman İl Müdürü olarak görev yapmış ve özellikle DOKAP projeleri başta olmak üzere çok sayıda projeyi hayata geçirmişti. Bu hafta içinde veda etmesi beklenen Birşen'in yerine atama yapılıncaya kadar kurumdaki müdür yardımcıları vekalet edecek.

İYİ PARTİLİ FAİZ, NE İÇİN SERZENİŞTE BULUNDU?

Beşikdüzü Belediyesi tarafından satılan Mavi Karadeniz gemisi onarıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin gemiyi bir hafta içinde İstanbul’a alması beklenirken, geminin ilçeden gidecek olması hala tepki topluyor. Beşikdüzü Belediye Meclisinin İYİ Partili Üyesi Serkan Faiz sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak, “‘Beşikdüzü gemisi battı, batıyor, su alıyor, Gemi Mühendisleri Odasından rapor var çürüdü, enkaz, satıp kurtulacağız…’ Daha bir sürü gereksiz açıklama. İlk gün de dediğim gibi satmayalım ilçemize kazandıralım, üç beş insanımıza ekmek kapısı olur, farklı bir cazibe merkezi olur.  Yeri geldi at yarışları yapıldı, yeri gelir off-road yapılır, yeri gelir iskelesiyle birlikte belki düğünlere ev sahipliği yapardı. Sadece satıp kurtulduk… İDO’dan gelen teknik ve tamir ekibi iki haftada çalıştırıp açık denizde deneme turuna çıktı. Hayret batmadı! Bir hafta sonra İstanbul’a doğru yola çıkacak.  Bunun satışında imzası olanlar bunun satışına sebep olanlar mutlu olun…” serzenişinde bulundu.