61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

Trabzon'da yaşanan hırsızlık olayında yeni gelişme! Trabzon'da yaşanan hırsızlık olayında yeni gelişme!

AYVAZOĞLU VE BAŞKAN GENÇ’TEN TEŞEKKÜR 

AYVAZOĞLU VE BAŞKAN GENÇ’TEN TEŞEKKÜR (1)

AK Parti Milletvekili Bahar Ayvazoğlu’nu sokak hayvanlarına olan düşkünlüğü ile biliyoruz. Hatta geçenlerde yolun ortasında kalan yavru bir kediyi de kurtarmıştı. Aynı şekilde Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’te bu konuda çok duyarlığını eksik etmiyor. AK Parti’nin sevilen bu iki ismi dün sahipsiz kedilere yuva olan Necmi Aksu’yu ziyaret ettiler ve ardından sosyal medya hesaplarından teşekkür mesajı paylaştılar. AK Parti Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, “İnsana yakışan en güzel duygu merhamettir… Sokaklardaki sahipsiz kedileri kendi imkânlarıyla tedavi ettiren, yedirip içiren ve evinde, bahçesinde bakarak sahiplenen Necmi Aksu hocamıza ve kıymetli ailesine ne kadar teşekkür etsek az. Rabbim bu güzel merhameti misliyle karşınıza çıkarsın, işiniz rast gitsin, sizden Allah razı olsun.” Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, ise “Trabzon Milletvekilimiz Sn. Bahar Ayvazoğlu ile birlikte bugün çok güzel bir yere misafir olduk. Şefkate muhtaç hasta ve engelli kedileri barındıran, ihtiyaçlarını karşılayan Necmi Aksu Bey'in kedi evini ziyaret ettik. Sokak hayvanlarıyla yakinen ilgilenerek bir farkındalık çalışması yürüten Necmi Aksu'ya teşekkür ediyorum” dedi.

DEVA Partisi yeni mitingini  Trabzon’da yapıyor

  DEVA Partisi yeni mitingini Trabzon1

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA), beşinci mitingini Trabzon’da yapacak. Gaziantep ve Gebze’nin ardından üçüncü mitingini, Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nda 13 bin kişilik alanda yapan Deva partisi dört ve beşinci miting yerleri de duyurdu. 25 Eylül Siirt, 1 Ekim Trabzon mitingleri için önceki gün start verilerek Siirt ve Trabzon valiliklerine başvurular yapıldı. Başvuru sonrası Valilik önünde paylaşımda bulunan Deva Partisi Trabzon İl Başkanı Kubilay Çiçek, “Deva Partisi Trabzon İl Teşkilatı olarak 1 Ekim Tarihinde yapacağımız  ‘Büyük Trabzon Mitingi’ için bugün Trabzon Valiliğindeydik. Başvurularımızı yaptık. 1 Ekim Cumartesi günü tüm halkımızı mitingimize bekliyoruz” dedi.

ÖĞRENCİ ŞEHRİ TRABZON’DA  ÜCRETSİZ OTOBÜS ÖNERİSİ

f608c01f68c779302cb7f85a9876a039

Ortahisar Belediyesi İYİ Parti Grup Başkan Vekili Berrin Erkuloğlu, Büyükşehir Belediye otobüslerinin öğrencilere ücretsiz olması gerektiğini söyledi.  Erkuloğlu, “Ekonomik olarak zor günlerden geçiyoruz. Her yer öğrenciler, epey zorlanıyor. 2022 Türkiye’sinde her şeyin afaki rakamlara ulaştığı enflasyonun korkunç arttığı bu dönemde en zoru öğrenci olmak. Gelecek kaygısı yaşayan gençlerimiz hayatlarının en güzel yıllarını ciddi yoksullukla sürdürüyor. Üniversite öğrencilerinin barınma, ulaşım ve temel ihtiyaç ürünlerine erişimi dolayısıyla öğretim hayatlarını sürdürmeleri imkânsız hale geldi. 3 üniversite ile gençler şehri Trabzon’umuzda gençler için yapılacak kampanyalar çok önemli. Barınma ve ulaşım sorunların başında geliyor.  Belediyenin kiraya verip de kapanan yerleri ve TOKİ’nin binaları yurtlar kurumuyla bağlantılı olarak öğrenci evlerine dönüştürülemez mi? Birçok belediye öğrencilere ulaşım desteği veriyor. Eskişehir, İstanbul Büyükşehir Belediyesi öğrencilere destek vererek can suyu oluyor. Trabzon’da da uygulamak güzel olur.  Toplu taşımada 65 yaş uygulamasından öğrenciler yer bulmakta zorlanıyor. Şoför yolcu münakaşası yaşanıyor. Bir keresinde “tabi ki öğrenciyi alacağım, okula yetişecek” dediğine şahit olduk. Bir kısım vatandaş sabah akşam 65 yaş üstüne kısıtlama getirsin önerisinde bulunuyor. Kısıtlama yerine sabah akşam iki ücretsiz otobüs önerim var. Birinci hat saat 07.00’da Darıca’dan KTÜ’ye. Aynı saatte KTÜ’den de Darıca’ya. İkinci hat 07.00’da Darıca, Tanjant, Meydan, KTÜ.. KTÜ’den aynı hat üzerinden Darıca sahiline. Ayrıca kartını okutuyorsun belli zaman aralığında ikinci bir ücret ödemeden yolculuğa devam eden sistem geliştirebilir. ” ifadelerine yer verdi.

TRABZONSPOR’UN İŞTE  8. ŞAMPİYONLUK KUPA ANITI

TRABZONSPOR’UN İŞTE 8. ŞAMPİYONLUK KUPA ANITI

Trabzonspor’un 8. Şampiyonluk Kupa Anıtı’nın görseli paylaşıldı. Trabzon Akyazı Stadyumunun önünde yapılacak olan Trabzonspor’un 8. Şampiyonluk Kupa Anıtı projesi ortaya çıktı. Trabzonspor yönetiminin 8. Şampiyonluk Kupa Anıtı’nın yapımını kime vereceği merak ediliyordu. Çalışmalarını sunan isimlerden bir tanesi de Şamil Ekinci Müzesinin ve EYOF Parkı’ndaki Trabzonspor anıtının mimarı Aytaç Akyüz olmuştu.  Akyüz’ün çalışmasını Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, As Başkan Ertuğrul Doğan, yönetim kurulu üyesi Yalçın Orhan değerlendirdi. Akyüz’ün projesi yönetim tarafından beğenilerek onaylandı. Kupa Anıtı’nın görseli videolu bir duygusal paylaşımla taraftarın beğenisine sunuldu. Video tüyleri ürpetti. .

Velioğlu’ndan Emniyetle ilgili ilginç iddia

Velioğlu’ndan Emniyete gönderme

Gelecek Partisi İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu, sosyal medyada ilginç bir paylaşım yaptı. Paylaşımda sosyal medya hesaplarının incelendiğini iddia etti. Sonra inceleyen memura seslendi, “Gel bir yemek ısmarla da helalleşelim” dedi. Yorumlarda sorulan incelememi var sorusuna ise “bir değil, biri bitiyor diğeri başlıyor” cevabını verdi. Başka bir cevabında ise “Ne zaman İsrail’den bahsetsem bir mesajımda ifadeye çağrılıyorum” yazdı. Velioğlu’nun paylaşımı ise şu şekilde “Benim sosyal medya hesaplarımı incelemekle görevli emniyette ki memur arkadaş... Benim sayemde aldığın maaşınla bana bir yemek ısmarla da helalleşelim”

YENİDEN REFAH’IN KONGRESİ  ÖNCESİ MİNİ YORUM

Trabzon’un hemen her köşesinde Yeniden Refah Partisi bayrakları asılıyor. Partinin İkinci Olağan Kongresi 11 Eylül Pazar günü yapılacak. Genel Başkan Fatih Erbakan’ın katılacağı kongrede Yeniden Refah Partisi yeni bir sürece hazırlanacak.  Yeniden Refah’ın İl Başkanlığına bir süre önce atanan iş insanı ve deneyimli-birikimli siyasetçi Süleyman Polat, kongre öncesi yaptığı atılımlarla varlığını hissettirdi. Polat, bugün de yine kongre öncesi basın toplantısı düzenliyor. Gazetecilere geldiği noktayı ayrıntılarıyla anlatacak. Millet İfttifak’ı içine girmesi beklenen Gelecek Partisi’yle DEVA Partisi’nin pozisyonu konuşulurken aslında tabanda sessizce büyüyen ve hiçbir ittifaka güvenmeyen Yeniden Refah’ı dikkate almak gerekiyor. Yeniden Refah, ilkeleriyle dikkat çekiyor. Bakalım İl Başkanı Polat, bugün ne anlatacak?