61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

YILDIRIMHAN, İYİ PARTİ’DEKİ AĞIRALİOĞLU DEĞİŞİKLİĞİNİ NASIL YORUMLADI?

mazhar yıldırımhan 24

İYİ Parti'de önce grup başkanvekilliğinden, sonra parti sözcülüğünden alınan İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, son olarak Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanlığı görevinden de alınmıştı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Demokrasinin yolu Diyarbakır'dan geçer" sözüne de gösterdiği tepki ile dikkat çeken Ağıralioğlu, görevden alınmasıyla ilgili "Partinin siyasi koordinatlarında yapılması gerekenleri diskura çevirebilecek bir yol arkadaşıyım. Geçimsiz değilim. Benim gibi birine bu şekilde görev değişikliği yaptırılmaz. Dersiniz ki "Mecliste olmanızı istiyorum." Başım üstüne. "Ayrılmanı istiyorum." Başım üstüne. En rencide edici olan kısmı, benim ve sizin aynı anda öğrenmemizdi. Ben dört senedir Akşener'in yol arkadaşı ve kurmayıyım." açıklamalarında bulunmuştu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener dün her ne kadar “"Ben bir buçuk yıldır partiye genç çalışıyorum. Diğer taraftan Yavuz Bey'in yerine gelen arkadaşımız milletvekili değil. Bu görev için milletvekili olan arkadaşlarımızın vakti yok." açıklamasında bulunsa da İçişleri Bakanlığı Danışmanı Mazhar Yıldırımhan yaşanan hadiseyi dikkat çeken sözlerle değerlendirdi. Bakan Danışmanı Yıldırımhan, “Ağıralioğlu hiçbir gerekçe olmadan alınmasından rencide olmuş. Haklı. Politikada konjonktür önce dava adamlarını yer. Hamallığına ihtiyaç kalmamıştır. Merkeze kayma arzusu her politik harekette önce kendini dava adamı olarak görenleri tasfiye eder. İtiraz ederse itibarsızlaştırılır!” değerlendirmelerinde bulundu.

GELECEK PARTİLİ BAŞKANDAN GÜLDÜREN 61 TEPKİSİ

gELECEK PARTİLİ BAŞKANDAN GÜLDÜREN 61 TEPKİSİ

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Mart ayı enflasyon oranlarını açıkladı. TÜİK'e göre geçen ay Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) 5,46 artarken, enflasyon yıllık bazda yüzde 61,14'e yükseldi. Enflasyon rakamının yıllık bazda yüzde 61’i yakalamasının ardından yurdum insanı yine mizah özelliğini ortaya koydu. Gelecek Partisi Rize İl Başkanı Osman Civelek, “Bize her yer Trabzon diye diye enflasyonu da % 61 ettirdiniz” paylaşımında bulunarak Trabzonlulara tebessüm ettirirken hükümeti de sert bir üslupla eleştirdi. Başkan Civelek, “Beğenmediğiniz üçlü koalisyon döneminde bile enflasyon % 29 idi. Nerden nereye..” eleştirilerinde bulundu.

TTSO ve DOKA’dan işbirliği! TTSO ve DOKA’dan işbirliği!

REKTÖR ÇUVALCI, KADINLARLA İLGİLİ ÇALIŞMALAR İÇİN TAM DESTEK SÖZÜ VERDİ

Rektör Çuvslcı kadınların çalışmalarına destek dözü verdi

KTÜ Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAM) Üyeleri, Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette Merkez Müdürü Doç. Dr. Ayça Eminoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, kadın konulu çalışma ve etkinliklerini ve panel, çalıştay, seminer, konferans, proje çalışmalarını Trabzon’daki kurumlar ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği halinde yürüten Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin yeni dönemde yapacakları çalışmalar konusunda bilgilendirmede bulundu. Merkezin çalışmaların hakkında bilgi alan Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı ise çalışmalara tam destek olma sözü verdi.

ÇARŞIBAŞI BELEDİYE BAŞKANI NUHOĞLU, RAMAZAN ETKİNLİKLERİ DÜZENLİYOR

ÇARŞIBAŞI BELEDİYE BAŞKANI NUHOĞLU, RAMAZAN ETKİNLİKLERİ DÜZENLİYOR

Çarşıbaşı'nda bu yıl Çarşıbaşı Belediyesinin organize ettiği Ramazan Etkinlikleri programı düzenlendi. Ramazan boyunca sürecek olan etkinliklerde Semazen, Ney Dinletisi, Meddah gösterisi, Kuran-ı Kerim Tilaveti ve çeşitli etkinlikler yapılacak.

Trabzon Çarşıbaşı belediye başkanı sayın mümin Nuhoğlu Çarşıbaşı meydan parkında her akşam namazından sonra yapılan ramazan etkinlikleri programına ilk akşamda ilgi gösteren ve programa katılan Çarşıbaşı sakinlerine teşekkürler ediyorum''dedi. Nuhoğlu şu ifadelere yer verdi; Çarşıbaşı ilçemizde sosyal faaliyetlerimiz sadece ramazanda değil bundan sonrada devam edecektir. Çarşıbaşı halkı bunun en iyisine laiktir ifadelerine yer verdi. Ramazan ayı boyunca sürecek olan ramazan etkinlikleri çeşitli etkinlikler ile Çarşıbaşı ilçesinde devam edecek.