61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

YENİKAPI’DAKİ ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARININ SUNUCULUĞU HANGİ İSME VERİLDİ?

YENİKAPI’DAKİ ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARININ SUNUCULUĞU HANGİ İSME VERİLDİYENİKAPI’DAKİ ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARININ SUNUCULUĞU HANGİ İSME VERİLDİ (2)

Trabzonspor’un Antalyapor ile 2 - 2 berabere kalıp, şampiyonluğunu resmen ilan etmesinin ardından Meydan Parkı’ndaki kutlamalar FİFA'nın resmi sosyal medya hesabı da dahil olmak üzere binlerce kanal tarafından paylaşıldı. Pazar günü Yenikapı’da yapılacak olan şampiyonluk kutlamalarının sunuculuğu da Trabzon’daki başarılı sunuculuğu ile Aslan Kar’a verildi. Kutlama programı kapsamında Trabzonspor’dan yapılan açıklamada, “Gurbetçi Gençler ve Trabzon Dernekler Federasyonu ve bünyesindeki tüm sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanı’nda 8 Mayıs Pazar günü şampiyonluk kutlama programı düzenlenecektir. Karnaval havasında başlayacak büyük gösteri saat 15.00’te başlayacak olup gece saatlerine kadar devam eden programda çeşitli sanatçıların yanı sıra meşale ve havai fişek gösterileri ile program devam edecektir. “ denildi.

GAZETECİ SAYMAZ’IN İMAMOĞLU ANALİZİ VE MİNİ YORUM

Gazeteci Saymaz'ın İmamoğlu yorumu ve mini analiz

Millet İttifakı’nı, özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu yakın markaja alan isimlerden biri olan gazeteci İsmail Saymaz, Başkan İmamoğlu’nun Rize ve Trabzon ziyaretine ilişkin sosyal medya hesabından dikkat çeken bir analizini paylaştı. Saymaz yaptığı analizde, “İmamoğlu hem Erdoğan’a hem CHP’ye ‘Buradayım’ demek için Doğu Karadeniz’deydi. ‘Adayım’ demiyor. Bu yüzden Rize’den dolanarak, Ankara’ya yürüyor. CHP’nin desteği olmadan, profesyonel çalışanlarla ve ideolojik doğrultu sorunlarıyla bu yürüyüşü sürdüremez.” değerlendirmelerine yer verdi. Bizce de nokta atışı bazı tespitlerde bulundu. İmamoğlu’nun tek hedefi Rize ve Trabzon’da sadece bayramlaşma değildi. Bu yüzden Cumhurbaşkanlığı adaylığından tutun da altılı masaya kadar siyasi birçok konuda konuşmaktan geri duymadı. Sadece bayramlaşıp, hizmet etmekle sorumlu olduğu İstanbul’a dönüş yapmadı. Trabzon ve Rize’de iktidarın çalışmalarını eleştirmekten geri durmadı. “Biz işin başında olsaydık, bunlar olmazdı” minvalinde açıklamalar yaptı. Bu açıklamalarla hem Erdoğan’a hem de Kılıçdaroğlu’na gerçekten “Ben buradayım” diyen tarzını ortaya koydu.

İmamoğlu yine bilinçli bir şekilde Cumhurbaşkanı adayının gündemden düşmediği bir dönemde bayramı gerekçe göstererek Rize’ye gidip “Ben en zor cephede bile savaşabilirim” mesajı vermekten geri durmuyor. Ancak Rize’den, Ankara’ya yürümeye çalışmak ne kadar doğru tartışılır. Çünkü Karadeniz insanı milliyetçidir ve Rize ve Trabzon gibi milliyetçiliğin en yoğun şekilde hissedildiği kentlerden HDP’ye mesafe koymadan Ankara’ya yürümeye çalışmak yürüyeni yolda nefessiz bırakabilir.

Bizce Saymaz’ın doğru tespitlerinden biri de CHP’nin desteğini tamamen arkasına almadan Cumhurbaşkanlığı için yol alamayacağıdır. CHP içinde halkın sevgisini kazanmış ve anketlerde ön plana çıkan bir Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş var, Cumhurbaşkanlığına istekli olduğunu gizleyemeyen bir Kemal Kılıçdaroğlu var. İmamoğlu, CHP’nin tüm rüzgarını arkasına almadan, HDP’ye karşı net bir duruş ortaya koymadan Karadeniz’in 2 kentinden topladığı moralle Cumhurbaşkanlığı Külliyesine ülkenin yeni Başkanı olarak ulaşamaz.

Mustafa çolak yomra’daki parkın Açılışını nasıl yorumladı?

Trabzon’un kanaat önderlerinden Mustafa Çolak İYİ Parti’li Yomra Belediye başkanı Mustafa Bıyık’ın park açılışı programına farklı bir bakış açısı sergiledi. Çolak şunları kaydetti: “Yomra, Mustafa Bıyık..! Park açılışı..!

     Mustafa Bıyık bildiğim kadarıyla Yomra’nın Sugurı (Demirciler) Köyünde doğmuş. Başarmış köyden (sözüm ona develer pire olmuş köyler de mahalleye dönüşmüş) gelmiş Belediye Başkanı seçilmiş. Sevilmiş, birşeyler yapmaya çalışıyor. Kimine göre başarılıda olmuş. Olmuş olmuşta kestane kumaş misalı geldiği yeri, kültürünü unutup çağdaşlaşmış! MANGA diye bir gurup bulmuş. Yomralı’nın parasıyla Rok mu Rak mı bilmem o gençlere güya müzik ziyafeti vermiş.

    Ey Mustafa Bıyık Bey!

    Senin geldiği ideolojinin pirleri:

    “Atanın içkisi köpüklü kımız

    Arpa suyu içme dedi bir kırkız”diyordu.

     Sen; Rak, rok diyorsun. Kim doğru söylüyor? Yomra’da park açıyorsun. Gençleri toplamışsın. İmamoğlunu açılışa getirmişsin o da güzel.

     Karadeniz müziğini dinletsen, horonunu oynatsan böylece Türk kültürüne de hizmet etsen daha iyi olmazmıydı?

TÜİK rakamları açıkladı! Trabzon o kategoride de zirvede TÜİK rakamları açıkladı! Trabzon o kategoride de zirvede

   Sakın ha sakın..!

      Gençler öyle istedi deme.

     Unutmaki gençlere ne verirsen onu isterler.