61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

Refik Kurukız bakın neredeydi?

Trabzon'da dolandırıcılığın bir başka boyutu! '74 bin lirasından oldu' Trabzon'da dolandırıcılığın bir başka boyutu! '74 bin lirasından oldu'

Cumhur İttifakı Trabzon’da birbirinden hiç ayrılmıyor. Bütün başkanlar sürekli beraber hareket ediyor. Programlara katılıyor ve ziyaretler gerçekleştiriyor. Bunlara bir tanesi de dün TBMM’de yaşandı. Salih Cora sosyal medya üzerinden, 27. Dönem 6. Yasama yılının ilk AK Parti Grup Toplantısından bir görsel paylaştı. Görselde dikkatlerden kaçmayan bir isimde yer oldu. Bu isim, Cumhur İttifakı’nın MHP’li Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız idi. Salih Cora’nın paylaşımı ise şu şekilde: “TBMM 27. Dönem 6. Yasama Yılının ilk Haftalık Olağan Grup Toplantımızı Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın hitapları ile gerçekleştirdik.”

Ayvazoğlu ilk toplanın satır başlarını paylaştı

AK Parti Trabzon milletvekili Bahar Ayvazoğlu, dün 27. Dönem 6. Yasama Yılının ilk grup toplantısına katıldı. Katıldığı toplantının satır başlarını ise sosyal medya üzerinden paylaştı. Ayvazoğlu’nun paylaşımı şu şekilde: 

“Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn.  Recep Tayyip Erdoğan ’ın 27. Dönem 6'ncı ve son yasama yılının ilk TBMM Grup Toplantımızdaki konuşmasından önemli satır başları; Hayat tarzları üzerinden milletimizi birbirine düşürme çabalarını onlara rağmen kestik.  Pek çok yerde resesyon yaşanırken uluslar arası kuruluşlar ülkemiz ile ilgili büyüme tahmini yükseltiyor. İstihdamda tarihimizin en büyük rakamı olan 31 milyona dayandık.  Bu ayın sonunda ülkemizin ilk yerli otomobili TOGG'un banttan çıkış törenine katılıyoruz. İnşallah yılbaşından sonra çalışanların ücretlerinde yapacağımız artışlarla ülkemizde güzel bir havanın esmesini sağlayacağız.”

Zorluoğlu’na Cumhurbaşkanından ödül

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu dün Ankara’da “Tam Bana Göre Fesftival” adlı programa katıldı. Katıldığı programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bazı belediye başkanlarına ödül verdi. Bunlardan bir tanesi de Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu aldı. Ödülü ise Trabzon’da yapılan Sporcu Performans ve Yetenek Seçim Merkezi  projesi için aldı. Zorluoğlu, ödül aldığı anları sosyal medya üzerinden paylaştı ve şu notu düştü:  “Spor şehri Trabzon için inşa ettiğimiz Sporcu Performans ve Yetenek Seçim Merkezi projemiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Gençliğe Hizmet Ödülü”ne layık görüldü…”

Başkan Genç, gençleri çok seviyor

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, gençlere çok önem veriyor ve bunu her platformda dile getiriyor. Son olarak Ortahisar Creatiny Roket Takımı’nın Türkiye şampiyonu olmasında da büyük bir emeği vardı. Ama sadece bunla da yetinmeyen başkan yanına gelen gençleri asla kırmıyor ve onlara vakit ayırıyor. Dün sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımla da bunu bir kez daha gösterdi. Başkan Genç, Trabzon Üniversitesi Hukuk Kulübü’nden yanına gelen gençleri ağırladı ve sosyal medya hesabından paylaştı. Paylaşımda ise çok samimi bir dil kullandı ve davetlerini unutmadığını dile getirdi. Genç’in paylaşımı şu şekilde:

 “Geleceğin hukukçularıyla, meslektaşları Ahmet abileri olarak biraz sohbet ettik. Sıcak çay, koyu sohbet ve pırıl pırıl genç hukukçular. Kariyer yolculuğunuz açık olsun. Davetlerini unutmadım. Tekrar görüşmek üzere. “

Trabzonlu ressamdan Paris’te sergi

Trabzon’un tanınan ressamlarından Abdülkadir Yıldırım, Fransa’da bir sergi açacağını sosyal medya üzerinden duyurdu. Özellik doğa ve manzara resimleri çizen ressam, daha önce de birçok sergiye imza atmıştı. Yaptığı çalışmaları da sürekli sosyal medya üzerinden paylaşıyor. Yıldırım’ın sergiyi duyurduğu paylaşım şu şekilde: 

“Yöremizin doğal güzelliklerini bu kez, Fransa' da, Paris' te inşallah sergileyeceğim. Böylece 27. Kişisel sergimin hazırlığında, Paris Trabzonlular Derneği Başkanı, Sayın Bülent Cumur beye, afiş tasarımını hazırlayan, Suvizyon Ajansı yöneticisi, Sayın Sertaç Uzun beye çok teşekkür ediyorum. 27 Ekim 4 Kasım tarihleri arasında.”