61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

AK PARTİ TRABZON MİLLETVEKİLLERİ İBRAHİM ŞENEL İLE BİR ARAYA GELDİ

AK Parti Trabzon Milletvekilleri Bahar Ayvazoğlu, Salih Cora ve Muhammet Balta Trabzon Üniversitesinin planlanan proje ve yatırımlarını görüşmek için Cumhurbaşkanlığı Strateji Bütçe Başkanı İbrahim Şenel'le bir araya geldi.

Toplantının ardından paylaşımda bulunan Milletvekili Ayvazoğlu, “Şehrimizi yüksek eğitimde zirveye taşımak için gerekli altyapı ve yatırım çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Bu hassasiyetle birlikte Trabzon Üniversitemizin devam eden, planlanan proje ve yatırımlarını görüşmek üzere ziyaret ettiğimiz Cumhurbaşkanlığı Strateji Bütçe Başkanımız Sn. İbrahim Şenel'e ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

SEYİR TERASI İHALESİNE KAÇ FİRMA TEKLİF VERDİ?

Trabzon Boztepe’ye Ortahisar Belediyesinin yaptırdığı Seyir Terası’nın ihalesiyle ilgili bilgiler soruldu. Verilen bilgilerde Kültür Bakanlığından onay almış 5 firmanın ihaleye davet edildiği 4 firmanın teklif verdiği açıklandı.

Trabzon'da o ilçelerin kaymakamları değişti! Trabzon'da o ilçelerin kaymakamları değişti!

Seyir Terası’yla ilgili ihale sürecini soran CHP’li Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, “Seyir Terası hangi şartlarda ihale oldu. Bilmediğim için soruyorum. Kimler, kaç firma girdi. Bu konuda bilgi almak istiyorum” diye konuştu.

Yapılan açıklamada ise “4 bin 734 sayılı İhale kanunu belli istekliler arasında davet etmek koşuluyla ihalemizi yaptık. Projelerimizi koruma kurulundan onaylı olduğu için özellik arz etmektedir. Kültür Bakanlığından onay almış 5 firmayı davet ettik 4 firma teklif verdi” denildi.

TÜNEL AKVARYUMU 46 GÜNDE 70 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

Tünel Akvaryum, 19 Mayıs’ta açılarak arada geçen kısa sürede binlerce kişi tarafından ziyaret edildi. CHP Grup Başkan Vekili Turgay Şahin, “Tünel Akvaryum 19 Mayıs’ta açıldı. Güzel bir proje de oldu. Bu zamana kadar ne kadar ziyaretçi aldı. Maliyetini karşıladı mı?” Diye sordu.  Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Akvaryumla ilgili projeksiyona göre 19 Mayıs-1 Haziran arası 7 bin 500 kişi ziyaretçi beklenirken 21 bin küsur kişi gelmiş. 201 tanesi yabancı turistti. Daha cazip nasıl olur. Şuan güzel gidiyor.

19 Temmuz-4 Temmuz itibariyle 70 bin 459 kişi ziyaret etmiş. İnşallah devam eder. Kar amacımız yok. Zarar etmesin yeter. İstanbul’la kıyas olsun diye söylemiyorum orda 110 lirayken aynı akvaryum Antalya’da 119 lirayken biz maliyetleri aşağıda tuttuk. Grup öğrencilerimize de 29 lira yapmaya çalışıyoruz. Yılbaşına kadar fiyat geçerli.” dedi.