61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

ORTAHİSAR’IN EĞİTİM BAŞARISINI KONUŞTULAR

Büyükşehir Belediye Meclisinin Bağımsız Üyesi Davut Çakıroğlu, siyasi ortamı değerlendirdi Büyükşehir Belediye Meclisinin Bağımsız Üyesi Davut Çakıroğlu, siyasi ortamı değerlendirdi

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Karakaş’ı ziyaret etti. Ziyarette Ortahisar’ın eğitimdeki başarısını artırmak için istişareler yapıldı ve yol haritası değerlendirildi. Ziyarete ilişkin açıklama yapan Ayvazoğlu, “Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cemil Karakaş'tan ilçemizin Milli Eğitim alanındaki başarı grafiği, çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgi aldık. Trabzon'un eğitim kalitesini yükselterek başarı seviyemizi daha ileriye taşımak için hep birlikte emek göstereceğiz.” açıklamalarında bulundu. Milletvekili Ayvazoğlu, daha sonra ettiğim Çarşıbaşı Gazi İlkokulu Konferans Salonu açılış programına da katıldı. Milletvekili Ayvazoğlu, “Çocuklarımızın eğitim öğretim sürecine daha fazla katkı sağlayabilmek için yatırımlarımıza devam ediyoruz. Yapım sürecini yakından takip ettiğim Çarşıbaşı Gazi İlkokulu Konferans Salonu açılışını gerçekleştirdik.  Öğrencilerimize ve ilçemize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Ortahisar'ın eğitim başarısını konuştular

TRABZON BAROSUNDAN HANGİ AVUKATLAR TBB’YE SEÇİLDİ?

Türkiye Barolar Birliğinin komisyon ve merkezlerine sözcü ve yürütme kurulu üyeleri seçildi. Trabzon barosuna kayıtlı avukatlardan Hakan Orhan Bilişim Komisyonu Sözcüsü oldu. Trabzon Barosu avukatlarından Berrak Pınar Alioğlu TBB Çocuk Hakları Komisyonu Yürütme Kurulu ve Deniz Melek Sağlam Göç ve İltica Komisyonunda yer aldı. Av. Ceren İncehasan ise Tüketici Hakları Komisyonu Yürütme Kurulu, Arabuluculuk ve Uzlaşma Komisyonu Üyeliği ve CMK Komisyonu Üyeliğinde yer buldu. Av. Murat Başar Karaosmanoğlu, İdare ve Vergi Hukuku Komisyonu Yürütme Kurulunda yer aldı. Av. Mustafa Çağrı Yayla ise Spor komisyonu Yürütme Kurulunda yer buldu. Ayrıca Av. Hatice Bekar Uzun İnsan Hakları Merkezi Üyeliğine, Av. Umut Can Aslan Hayvan Hakları Komisyon Üyeliğine, Av. Ahmet Cihan Aksoy Spor Hukuku Komisyonu Üyeliğine ve Av. Fatmanur Uğurlu Adli Yardım Komisyonu Üyeliğine seçildi. Trabzon Barosundan yapılan açıklamada, “Türkiye Barolar Birliği’nin Komisyon ve Merkezlerine Sözcü, Yürütme Kurulu Üyesi ve Üye olarak seçilen baromuz avukatlarını tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.” denildi. 

Trabzon Barosundan hangi avukatlar TBB'ye seçildi

Telafisi mümkün olmayacak zarar..

CHP Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Turgay Şahin, Pazarkapıda balıkçıların bir dizi şikayetini meclise taşıyarak şunları söyledi: “Bir gün önce gördüm tuhafıma gitti. Pazarkapı’da bir kentsel dönüşüm yapıldı. Vatandaşın yerleri alındı. Rüştü’nün fırının yanındaki balıkhane yapıldı. Güzel oldu. İki gün önce baktım balıkçılar yanıma geldi. Buraya seyyar balıkçı dükkânları yapacaklar dediler. Orada dükkânlar vardı. Vatandaşın dükkânlarını niye kamulaştırıp yıktın surları açmak için. Balıkhanedeki insanlar yok pahasına yüksek fiyatla dükkanlarını aldılar. Balıkçı esnafı da ‘ben balığı 100 lira 160 liraya satacağım. Kira veriyorum. İşgaliye veriyorum. Seyyar ise ucuz fiyatına satacak. Müşteri de oraya yönlenecek. Tam balıkhane karşısına yapılması çok yanlış. Bir surun dibine böyle bir yapıya nasıl izin veriyorlar.” şeklinde belirtti.

turgay şahin (2)

TÜRKSOY Genel Sekreteri Kaseinov, KTÜ'yü ziyaret etti

TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı ile bir araya geldi. KTÜ'den yapılan açıklamaya göre, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov ve beraberindeki heyet, Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı'yı makamında ziyaret etti. Rektör yardımcılarının da hazır bulunduğu ziyarette, Türk dünyasının uluslararası alana entegresi noktasında önemli rol üstlenen TÜRKSOY'un yürüttüğü çalışmalar ve Türk coğrafyasından KTÜ'ye gelen öğrenciler ile ilgili halihazırda bulunan ve geliştirilebilecek işbirlikleri konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Yükseköğrenim sürecinde, Türk Cumhuriyetleri ile yapılabilecek ortaklıkların ve yürütülecek projelerin önemine vurgu yapılan buluşmada, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov hatıra defterini imzaladı.

Ziyaret, karşılıklı hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.