61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISININ TRABZON’DA ZOR ANLARI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, program için geldiği Trabzon’da ter döktü.  Trabzon’da sıcak havaların normalin üzerinde seyretmesi vatandaşları bunaltırken siyasiler de zor durumda bıraktı.  Öyle ki  ‘Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Trabzon Programı’ kapsamında MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım, Of-Hayrat programında sıcak terler dökmesi dikkatlerden kaçmadı. Gömleği ve ceketine kadar terleyen Başkan Yardımcısının o anlarını MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım ise sosyal medyadan paylaştı. Tarım, fotoğrafa düştüğü notta “Bu fotoğraftaki kişi Genel Başkan Yardımcımız, Ankara Milletvekilimiz Sayın Yaşar Yıldırım'ın kendisidir. Çıkan tere bakarsanız anlarsınız. Biz hep başka sevdik, o yüzden başka hiç sevmedik. Ne iş yaparsınız dediler! Hamalız diyemedik. Ne taşırsınız dediler! Ülkemizin dertleri olduğunu söyleyemedik. Çok iyi bilmekteyiz ki; 2023 olmadan 2024 olmayacaktır. Teşekkürler Sayın Başkanım.” dedi. 

TERÖR HÜKÜMLÜSÜ DEMİRTAŞ’IN EŞİNE  NUSAYBİNLİ GAZETECİDEN CEVAP

  TERÖR HÜKÜMLÜSÜ DEMİRTAŞ’A NUSAYBİNLİ GAZETECİDEN CEVAP (1)

Sosyal medya platformu Twitter üzerinden başlayan tek kelimelik tweet akımına dünyadan ve Türkiye’den milyonlarca insan katılmaya devam ediyor. Türkiye’de atılan tweetler arasında biri var ki hayli öne çıkarıldı. Terörden tutuklu HDPKK eski Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş sosyal medya hesabından cezaevindeki eşine özlemini ifade eden “hasret” kelimesini yazıp paylaştı.  Demirtaş’ın paylaşımına kısa süre içerisinde son derece dikkat çekici bir cevap geldi. Üstelik cevabı yazan kadın da Kürt vatandaşıydı. YPG 2019 yılında Mardin Nusaybin’e sınır ötesinden havan topu atmış ve havan toplarından biri gazeteci Gülay Demir’in babasının dükkânına düşerek babasını şehit etmişti. Gülay Demir, Başak Demirtaş’ın o paylaşımını alarak kendisine cevap olarak tek kelimelik tweet yazdı. “Babam”… O tweet kısa sürede on binlerce beğeni aldı. 

AK PARTİ ORTAHİSAR BAŞKANI ÇEBİ,  AKYAZI FUARINDA GENÇLERLE BULUŞTU

  AK PARTİ ORTAHİSAR BAŞKANI ÇEBİ, ORAYA İLGİ GÖSTERDİ

Yaklaşmakta olan genel seçimler üzerine siyasiler kolları sıvadı ve sıcak, nemli havaya aldırış etmeksizin ilçelerde yoğun program başlattılar. Milletvekilleri, il ve ilçe başkanları ilçe ilçe gezip vatandaşla teşkilatla bir araya gelirken Çebi, Pazar günü Ortahisar’da gençlerle birlikteydi.  Trabzon’da yapılan asayiş ve huzur uygulamalarında çokça ceza kesilen modifiye  araçları Akyazı’da açılan fuarda sergilendi. Çebi fuarı ziyaret etti. Bu anları da sosyal medyadan paylaştı. Fotoğraflarda en dikkat çekici olan gençlerin Çebi’ye ilgi göstermesiydi. AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, “Şampiyon şehirde şampiyon kaptanlarla bir aradayız. Her biri ayrı ayrı özellik ve güzellikte büyük bir emek vererek göz nuru gibi baktıkları araçları sergilemekte. Modifiye araçların başkenti Trabzon ‘da heyecan coşku içinde gençlerin enerjisi görülmeye değer. Ortadoğu turizmi için de önemli bir katkı sağlayacak bu organizasyonda emeği geçen gençlik kolları Başkanımız Oğuzhan Mercan kardeşimi ve tüm arkadaşları tebrik ediyorum. Trafik kurallarına titizlik içerisinde uydukları için de ayrıca teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. 

BAŞKAN GÜRSOY, ARSİN’DE  YAPILAN ÇALIŞMALARI ANLATTI

 Başkan Gürsoy Arsin2de yapılan çalışmaları anlattı

Arsin Belediye Başkanı Muhammet Sait Gürsoy, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bir hafta boyunca Arsin’de gerçekleştirilen çalışmaları açıkladı.  Başkan Gürsoy, “Arsin için; İşhan mahallesi asfaltlama çalışması, Çiçekli mahallesi asfaltlama çalışması, İmam Hatip Ortaokulumuzun bahçesinin asfaltlanması çalışması, İşhan Mahallesi kapalı yolların JCB ile açılması, Yalı mahallesi yol genişleme çalışması, Fatih mahallesi JCB ile yeni yol  açma çalışması, Çardaklı mahallesi yol serme çalışması, Yeşilyalı mahallesi JCB ile yol serme çalışması, Güzelyalı mahallesi mevcut parkların onarım ve tadilatı, Yeşilyalı mahallesi park çalışması, Konak ve Yeşilyalı mahallelerinde silindir ile yol sıkıştırma çalışması, Elmaalan mahallesi greyder ile yol taraması işleri gerçekleştirdi. Arsin için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” açıklamalarında bulundu. 

BÜYÜKŞEHİRDE YENİ BİR DAİRE BAŞKANLIĞI DEĞİŞİMİ

Trabzon Büyükşehir Belediyesinde bir daire başkanlığında daha görev değişimi yaşandı. TİSKİ Abone İşleri Daire Başkanlığı görevini yürüten Ahmet Koz bu görevinden istifa etti. Koz’un yerine adı daha önce şaibeli bir trafik kazasına karışan ve bu bağlamda uyarı cezası alan Alper Tunga Bozkurt atandı.  Büyükşehir Belediyesinin eski yönetimden kalma isimlerden biri olan Ahmet Koz’u istifa ettirmesinin altında yatan sebep bilinmiyor. Ahmet Koz ise istifa ettikten sonra susmasının karşılığında yeni bir daire başkanlığı bekliyor. Yine edinilen bilgilere göre Ahmet Koz’a Boş Daire Başkanlıklarından biri verilecekmiş.  Ahmet Koz’u istifaya götüren ve onun yerine yönetimin sır isimlerinden Alper Tunga Bozkurt’un atanması sürecini getiren olayın ne olduğu ise öğrenilemedi. 

Bakan Soylu Araklı hükümet konağı açılışında konuşuyor! Bakan Soylu Araklı hükümet konağı açılışında konuşuyor!

CHP’Lİ BAŞKAN BAK, İLÇEDEKİ  PROGRAMLARI NASIL DEĞERLENDİRDİ?

CHP Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Bak, saha ziyaretlerinin birlik ve beraberliklerini artırdığına dikkati çekti. Yaptıkları programların nasıl yankı uyandırdığını değerlendiren Başkan Bak, “CHP Akçaabat İlçe Başkanlığı olarak uzun süreden beri mahalle ziyaretleri yapıyoruz. Bu ziyaretlerimizi elbette ki bir saha çalışması olarak yapsak da temel amacımız halkımızı yaşadığı evde, sokakta, bağda, bahçede görmek onların sorunlarını yerinde incelemek, taleplerini almak, sorunları gündeme taşımak ve bu sorunlara ilişkin kendi çözüm önerilerimizi onlarla paylaşmaktır. Bu çerçevede daha önce de ziyarette bulunduğumuz Acısu Mahallesi halkının bu ziyaretlerimizden memnun kalması ile bu kez de bizleri davet ederek misafir etmek istemeleri bizleri oldukça mutlu etmiştir. M. Vekilimiz Ahmet Kaya, İl Başkanımız Ömer Hacısalihoğlu, Ortahisar İlçe Başkanımız  Fatih Suat Oyman, Düzköy İlçe Başkanımız İbrahim Aydoğan ile İl ve İlçe Yöneticilerimiz, Belediye Meclis üyelerimiz, Kadın Kollarımız ve partililerimizle birlikte Acısu halkıyla Balıklı Yaylası’nda bir etkinlikte bir araya geldik. Çok güzel bir ortamda gerçekleşen buluşmada millet olarak hakikaten uzun zamandır özlemini çektiğimiz bir birliktelik oldu. Birlikte sohbet ettik, birlikte yemek yedik, birlikte eğlendik. Aslında dediğim gibi bu bir siyasi çalışmadan ziyade halk olarak özlediğimiz birlik ve beraberliğin en güzel, en anlamlısını burada Acısu halkıyla gerçekleştirmiş olduk. Bizleri davet ederek onurlandıran başta Abdulkadir Şahinkaya ve kıymetli eşi Piriman Şahinkaya Hanımefendi olmak üzere kıymetli eğitimci Necati Gedikli ve tüm Acısu halkına teşekkürlerimizi sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.