61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

BÜYÜKŞEHİRDE DÖNEN KİRLİ İŞLER VE ZORLUOĞLU’NUN SUSKUNLUĞU

Baskan-Zorluoglu

Büyükşehir Belediyesinde dönen kirli işlerle ilgili nabız yazımız hafta sonu kamuoyuna sunuldu. Büyükşehirle iç içe geçmiş bir internet sitesi tarafından ortaya atılan kirli işlerin varlığı öyle bir noktaya ulaşmış ki Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun başı gelecekte belaya bile girebilirmiş. Bakınız belediye ile iç içe geçmiş internet sitesi “Zorluoğlu’nun kuyusu kazılıyor” ifadeleri ile olayı nasıl yansıtmış: “Dileriz bu işletmelerin veya şirketlerin başındaki kişiler kirli iş ve ilişkilere bulaşıp belediyenin kurumlarında yasal olmayan işler çevirirken Zorluoğlu’nun da başını belaya koymazlar.”

Murat Zorluoğlu, “En büyük projem kadrom” diyerek geldi. Sonra kadrosunu Elazığ’dan, Van’dan, Kocaeli’nden ve şuradan buradan topladı. Trabzon Büyükşehirde ne kadar kalifiye eleman varsa tasfiye edip yerlerine bir güvenlik kadrosu kurdu. Aradan geçen 3 yılda kendi kurduğu kadronun 3’te 1’ini bile tasfiye etti. Ama şimdi geldiği nokta tam bir felaket. Zorluoğlu kendi kadrosunu basın üzerinden tasfiye ettiriyor. Ettirme sebebi de başarı ya da başarısızlık değil, kirli işlerden ötürü… Başkan’ın kadrosu ikiye bölünmüş, şimdi birbirini yiyor. Bütün bunlar bize şimdi bir gerçeği gösteriyor. Eski Valimiz, belediyeyi yönetemiyor. Şimdi önümüzdeki süreçte kirli işlerden ötürü bakalım kim kimi yiyecek. Hep beraber izleyip göreceğiz.

Bu arada bir notta düşelim. Allah o kadar büyük ki bazen günebakış’ın yazdıklarını kendine söyletiyor. Şu yazılanları günebakış yazsaydı muhtemelen basın toplantısı yapıp, “Bizi idare etmek istedi. İzin vermedik. Onun için yapıyor.” açıklaması yapardı. Bakalım sayın Başkan kirli işlerle ilgili neler açıklayacak.

AK PARTİ ORTAHİSAR TEŞKİLATINDAN,  15 TEMMUZ PROGRAMI

Ak Parti ORTAHİSAR TEŞKİLATINDAN 15 TEMMUZ PROGRAMI1

AK Parti Ortahisar İlçe Teşkilatı tarafından, 7 Temmuz’da 15 Temmuz Darbe girişimine yönelik program düzenlenecek. Programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatlarından Doç. Dr. Hüseyin Aydın açıklamalarda bulunacak. Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde 7 Temmuz Perşembe saat 19.00’da gerçekleştirilecek programa ilişkin açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, “15 Temmuz hain darbe girişimine yönelik tüm bilinmeyenler… Darbe başarılı olsaydı nasıl bir Türkiye’ye uyanacaktık? FETÖ’cüler böyle bir darbe girişimine neden kalkıştı? Ankara’yı bombalayan uçaklara kim talimat verdi? Ömer Halisdemir, Semih Terzi’yi nasıl etkisiz hale getirdi ve dahası… Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatlarından Doç. Dr. Hüseyin Aydın’ın anlatımıyla cevap bulacak.” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Cora ihalesi yapıldı dedi ve açıkladı! Milletvekili Cora ihalesi yapıldı dedi ve açıkladı!

EYNESİL'E ŞALPAZARILI EMNİYET MÜDÜRÜ

Euynesil'e Şalpazarlı Emniyet Müdürü

Eynesil Emniyet Müdür vekilliğine Yavuz Sağlam atandı. Görele’den Eynesil'e atanan Yavuz Sağlam 15 Ocak 1991 Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde doğdu. İlkokul, Ortaokul ve Liseyi Şalpazarı'nda tamamladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Kimya Bölümünü bitirdi. 2017 yılında Polis Akademisine girerek 2018 yılında buradan mezun oldu. İlk görev yeri olarak Görele’ye atanarak, önleyici ekiplerde çalıştı. Sağlam, asayiş sivil ekiplerde de 2 yıl çalıştıktan sonra Görele’den Eynesil'e Emniyet Müdür vekili olarak atandı.

MÜDÜR FETTAHOĞLU, BAŞARIYI DEĞERLENDİRDİ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ FETTAHOĞLU, LGS’YE GİRECEK OLAN ÖĞRENCİLERE BAŞARI DİLEDİ (1)

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Burak Fettahoğlu, Trabzon’un LGS ortalamasının geçen seneye oranla 20 puanlık artış göstermesini değerlendirdi. Müdür Fettahoğlu, “Şehrimizin çocukları için heyecan ürettik, heyecanla ürettik. Ar-Ge birimimizde LGS sınav sonuçlarını değerlendirdik. Geçen yıla nispeten hem il hem de ülke genelinde yakaladığımız yükseliş yüzümüzü ziyadesiyle güldürdü.  Bilimde ve kültürde ürettiğimiz içerikler yanında akademik başarıda da kazandığımız ivme, yolumuzun doğru, yolculuğumuzun kuvvetli bir takım olmayla mümkün olduğunun göstergesidir. Çünkü bizler, şehrimizin çocukları için heyecan ürettik, heyecanla ürettik. Emeği geçen büyük eğitim ailemize teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

CHP’Lİ OYMAN: “YÖNETENLER EKMEĞİNİZE GÖZ DİKTİLER”

CHP’Lİ OYMAN “YÖNETENLER EKMEĞİNİZE GÖZ DİKTİLER”-1

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, fırıncıların temel ürünlerine gelen zamların ardından kaçınılmaz hale gelen ekmek zammı ile ilgili değerlendirmede bulundu. Ocak ayı ile Temmuz ayında asgari ücretle kaç ekmek alındığını kıyaslayan Oyman, “İşin özeti; yönetenler ekmeğinize göz diktiler” dedi.

Oyman, “Fırıncılarımızın temel ürünü ‘unun’ çuvalı ve tüm gider kalemlerine gelen artış nedeniyle ekmeğe gelen zam kaçınılmazdı. Kontrol edilemeyen ve iktidarın artık çözüm bulmadığı ekonomik durumun sonuçlarını vatandaş, ekmek dilimine kadar yaşıyor. Resimdeki hesap için ekonomi uzmanı olmaya gerek yok; Ocak 2022 asgari ücretle; 4253 TL / 2,5 TL = 1701 adet 210 gr ekmek alırken Temmuz 2022 asgari ücretle; 5500 TL / 4 TL = 1376 adet 200 gr ekmek alabiliyorsunuz. Aynı durum emeklilerimizin maaşı için geçerli. İşin özeti; yönetenler ekmeğinize göz diktiler. Dolayısıyla uzun uzun sözlere gerek yok, son söz milletindir.” sözlerini kaydetti.