61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

BAKAN DANIŞMANI YILDIRIMHAN’DAN DİKKAT ÇEKEN 6’LI MASA YORUMU

mazhar yıldırımhan 24

6 muhalefet partisinin yuvarlak bir masa etrafında toplanarak birliktelik ortaya koyması ve yaptıkları açıklamalar hem dikkat hem de tepki çekiyor. CHP, İYİ Parti, Saadet, Gelecek Partisi, Deva Partisi ve Demokrat Parti liderlerinin bir araya gelerek oluşturduğu 6’lı masaya tepki gösteren isimlerden biri de İçişleri Bakanlığı Danışmanı Mazhar Yıldırımhan. 6’lı masa için Bakan Danışmanı Yıldırımhan, “Seçim yaklaştıkça fotoğraf netleşiyor! 6'lı masayı kurduranların tek hedefi, Recep Tayyip Erdoğan’ı indirmek, Selahattin Demirtaş, belki zamanla APO katili için özgürlük narası atmaktır. Görülüyor ki dertleri milletin ve memleketin sorunları değildir. Demirtaş’ın fırçası da işin cabası! Yazık!..” yorumunda bulundu. 6’lı masayı Demirtaş üzerinden analiz etmeyi sürdüren Yıldırımhan, “Yozgat’ta ‘Kandil’i darmadağın edeceğim.’ diyenlerin esas derdinin Kandil’i ülke içine taşımak olduğu anlaşılıyor. HDP'yi sırtlanmaya, Demirtaş’ı sevimli göstermeye çalışanların esas dertlerinin Türkiye olmadığı açık. Ülkenin meseleleri için çözümü olmayanların tek dertleri neden Demirtaş?” ifadelerini kullandı.

Trabzon’da Sanat Günleri başlıyor

Trabzon'da Sanart Günleri başlıyor

Trabzon Sanatevi Başkanı Adnan Taç, 12. Uluslararası Sanat Günleri’ni 9-12 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenleyeceklerini açıkladı

Trabzon Sanatevi Başkanı Adnan Taç, 12. Uluslararası Sanat Günleri’ni 9-12 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenleyeceklerini bildirerek, sanatseverleri programa davet etti. Başkan Taç, “9-12 Haziran 2022 tarihleri arasında organize edeceğimiz 12. Uluslararası Sanat Günlerinin başlamasına birkaç gün kaldı. Trabzon Sanatevi yönetimi olarak ciddi bir bütçe ve emek harcanan bu sanat etkinliğinin birçok sanat disiplininden insanı yerelden, ulusaldan ve uluslararası alandan Trabzon ile buluşturma çabası ortadadır. Değerli sanat dostları; bütün bu uğraşların dışında size kalan kısmı ise hiçbir maddi beklenti içerisinde olmadan sunulan böylesi bir fırsatın izleyeni ve takipçisi olmaktır. Unutmayın ki bunca emeğin, göz nuru ve alın terinin sanat insanları olarak bizlere kalacak olan karı ise kentimizin kazanması, salonların dolması ve alkışlarınız olacaktır.  Etkinliklerimiz ücretsiz ve halka açıktır. Program kitapçıklarını Trabzon Sanatevi, Kalender Kafa ve Lokanta, Akoluk Kitabevinden ücretsiz temin edebilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

ÖZ-SAĞLIK İŞ’TEN BELEDİYE BAŞKANINA SERT TEPKİ

ÖZ-SAĞLIK İŞ’TEN BELEDİYE BAŞKANINA SERT TEPKİ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın, AKP'li Meclis Üyesi Hacer Çınar’a yönelik ‘Bana niye el sallıyorsun evli barklı adamım” sözleri üzerine Öz-Sağlık İş Sendikası üyeleri tarafından protesto edildi. Protesto Bolu Belediyesi önünde gerçekleştirilirken Öz-Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert de eyleme bizzat katıldı.

Tanju Özcan, eylemcilere el salladı ve sloganlara eşlik etti. Üyeler “Tanju Başkan nerede Devlet Başkan burada’ şeklinde slogan attı. Gerçekleştirilen protesto gösterilerinin ardından Hacer Çınar'ın il temsilcisi olduğu Öz Sağlık İş Sendikası protestoda bulundu. Katılımcılar, 'Eline, beline, diline hakim ol' sloganları attı, 'Terbiyesiz Tanju Özcan' yazılı dövizler taşıdı. Protesto gösterisini makam odasının penceresinden izleyen Özcan, eylem sırasında aleyhine atılan sloganlara eşlik edip, ritim tuttu, el sallayarak dans etti.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Öz Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert, "Her fırsatta kadınları aşağılayan, kadınları meta olarak gören, emekçi bir kadına yönelik ahlaksızca saldırıyı yapan bu köhnemiş zihniyete karşı gerekenin yapılmasını bekliyoruz." dedi.

KUCAĞIMIZA PİMİ ÇEKİLMİŞ BOMBA GİBİ BIRAKILAN GÖÇMENLER...

a6a6b5ac-0197-47f2-a440-30cd02593bff

CHP’li Zorlu, Büyükşehir’in yol ve beton ihalelerini araştırıyor CHP’li Zorlu, Büyükşehir’in yol ve beton ihalelerini araştırıyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu, ‘politik güç ve manevra kabiliyeti’ adlı yazısında Türkiye’nin önünde makus talihini yenecek fırsat olduğunu açıkladı.

Çakıroğlu, “Devletler politika belirlerken iki noktaya azami hassasiyet gösterirler. Milli menfaatler. Uzun vadeli sonuçlar. Ülkemiz uzun yıllar boyunca önüne ardına bakmadan, tamamen iç politik kaygılarla politika belirledi. Bugün yaşadığımız ekonomik ve siyasi bütün sorunların temelinde bir türlü milli menfaatler ve akıl üzerinde şekillendiremediğimiz dış politikamız var.

Kutuplaşan ve gruplaşan ülkelerin kurduğu sayısız birliktelikten biri de NATO'dur. Aradan geçen 73 yılda 8 genişleme dalgasıyla üye sayısı 12'den 30'a çıktı. Finlandiya ve İsveç Rusya'nın oluşturduğu tehdit karşısında "milli menfaat ve uzun vadeli politika" gereği NATO'ya girmek istediklerini bildirdiler. Bir süreç aynı zamanda Türkiye için bir fırsattır. Bu ülkemiz için bir makus talih olmamalı. Biz ise hala popülizm yapıyoruz. Davul zurna ile denize gemi salıyoruz ancak geri geldiklerini kimse duymuyor.

Her birliktelik, tabi olan ülkelere güç, güvenlik katarken biz birlik içinde olduğumuz ülkelerden de zarar görüyoruz. Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliği, kucağımıza pimi çekilmiş bomba gibi bırakılan göçmenler, Akdeniz'de oluşması olası enerji koridoru gibi manevra gücümüzü arttıran olguları bu defa milli menfaat ve uzun vadeli politika ekseninde değerlendirmeliyiz.

Ülkenin gece yarısı kararname imzalamak ile yönetilmediğini, yönetilemeyeceğini eş dost akraba ile istila edilen makamlardan akılcı politika türetilemeyeceğini görme vakti geldi. Bu defa toplanın ve "nasıl kazanırızın değil, ülkeyi nasıl kazandırırızın" hesabını yapın... Yapmalısınız.” ifadelerine yer verdi.

Türkiye huzur içinde yaşamaya layıktır

Türkiye huzur içinde yaşamaya layıktır

CHP Trabzon İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Nil Bektaş, siyasette kadınlar üzerinden topluma yapılan hakaretler olduğunu söyleyerek iktidarın siyaset dilini eleştirdi. Bektaş, “Barış dilinin hâkim olduğu ahlaklı, adil, laik, cinsiyet ayrımı gözetmeyen, gelecek kaygısı yaşamayan bir gençlik ile refah seviyesi yüksek yeni bir sistem oluşturacağız. Ülkemizin insanları onurlu, namuslu, huzur içinde yaşamaya layıktır” dedi.

Bektaş yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:  “Mustafa Kemal Atatürk diyor ki: " Bizce, Türkiye Cumhuriyeti anlamınca kadın, Bütün Türk tarihinde olduğu gibi bugün de en muhterem mevki de, her şeyin üstünde yüksek ve şerefli bir mevcudiyettir. Memleket dayanışma isteyen bir birliğe muhtaçtır. Alelade politikacılıkla milleti parçalamak hıyanettir."Görüyoruz ki toplumun yaşadığı ekonomik krizi, işsizliği, yoksulluğu,  yolsuzluğu örtbas etme telaşındasınız. İnsanların yaşadığı güçlüğü unutturmak, oyalamak için algı yönetimi yapıyorsunuz. Bunun karşısında sesini yükselten herkesin üzerine yargı ile emniyet ile RTÜK ile olmadı birinci ağızdan hakaret ile gidiyorsunuz. Özellikle kadınlar üzerinden topluma yaptığınız hakaretleri reddediyoruz.”

“Halkı kin ve nefret söylemleri ile ayrıştırmak, bölmek, aşağılamak hiç bir politikacıya sonuna kadar yarar sağlamamıştır. Tarih, halkı aşağılayan kibir mağduru siyasilerle doludur. Uzlaştırma sı gerekenler halkı tahrik, taciz ederek kaos ortamı yaratıyorsa ve milleti gerip iradesini tanımıyorsa siyasi hayatlarının sonuna gelmiş demektir. Biz kadınlar nefret ve küfür dilinizden bıktık. Ülkemizin içinde bulunduğu kaotik durumdan birleşerek, barış gücüyle, çalışarak kurtulacağız.Barış dilinin hâkim olduğu ahlaklı, adil, laik, cinsiyet ayrımı gözetmeyen, gelecek kaygısı yaşamayan bir gençlik ile refah seviyesi yüksek yeni bir sistem oluşturacağız. Ülkemizin insanları onurlu, namuslu, huzur içinde yaşamaya layıktır. Artık biliyoruz bu kara düzen bitiyor. Az kaldı.”