61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

Ticaret Bakanı Muş, Trabzon'da “İhracatın yıldızları” ödül töreninde konuştu Ticaret Bakanı Muş, Trabzon'da “İhracatın yıldızları” ödül töreninde konuştu

BAŞKAN GENÇ BUGÜN NE İÇİN YOLA ÇIKACAK? 

BAŞKAN GENÇ BUGÜN NE İÇİN YOLA ÇIKACAK

2022 Teknofest Festivali bu yıl Samsun’da düzenleniyor. 30 Ağustos’ta başlayan festival bugün sona erecek. Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaret ettiği Teknofest’e ilgi oldukça yoğundu.  Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Samsun programında Teknofest’i ziyareti de sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girmişti.  Trabzon’dan ilçe başkanı Teknofest’i ziyaret etmek için yola çıkacak. Bugün alanı ziyaret etmesi beklenen Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, aynı zamanda festivalde yarışan KTÜ Roket Kulübüne de destek veriyor.  Öğrencilerin geliştirdiği İHA ve roketler Samsun'da yapılan 2022 Teknofest'te Ortahisar Belediyesi adına yarışıyor. Bugün ise yarışma sonuçları açıklanacak. Ortahisar’ın destek verdiği takımın ise Teknofest’te derece yapacak mı merak ediliyor. Türkiye’de teknolojik hamleye destek veren Başkan Genç, uzun süredir çalışmasını sürdüren KTÜ Roket Takımı için bugün yola çıkıyor. 

DOĞU KARADENİZ KIYILARINDA  KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT! 

DOĞU KARADENİZ KIYILARINDA KUVVETLİ YAĞIŞLARA DİKKAT!

AFAD Trabzon Müdürlüğü, Doğu Karadeniz kıyılarında yaşanacak kuvvetli yağış konusunda vatandaşı uyardı. Son zamanlarda normalinden yüksek seyreden sıcaklıklar sonucunda bölgemizde kuvvetli yağış bekleniyor. AFAD ise sağanakta yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı uyardı.  Yapılan uyarıda “Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın (Pazar) sabah ilk saatlerden itibaren Doğu Karadeniz kıyılarında görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Giresun’un doğu, Trabzon’un batı ve doğu ilçelerinde kuvvetli (25-60 kg/m2), Rize çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (60-110 kg/m2), Artvin’in kıyı kesimlerinde yer yer aşırı (110 kg/m2 üzeri) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu yağışı, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” ifadelerine yer verildi. 

Trabzon'da E-scooter da düzenleme şart 

e scooter

Geçen akşam Trabzon’da bir karakolun önündeki bayrak direğine e-scooter bağlandı. Bağlanan bu aracı çözmek içinse polis memurları seferber olmak zorunda kaldı. En son şirket arandı, araç açtırıldı ve oradan çekildi. Zaten trafikte sıkıntı çıkaran bu araçlar, olur olmadık yerlere park edilerek yaya trafiğini de etkiliyor. Bunun bir düzenlemesi yok. Belediyenin ilgilenmesi gereken bu konu için de henüz yapılan bir şey olmadı. 

Turizmde müşteri profili değişti 

turizm-1

Trabzon bu yıl turizmde en iyi sezonlarından birini geçirdi. Orta Doğulu turistler adeta Trabzon’a akın etti. Ancak okulların açılmasının yaklaşmasıyla birlikte şehirde gözle görülür bir sakinlik oluştu. Ancak turizmciler değişen bir turist profili ile yine yoğunluk bekliyor. Daha çok yaşlı turistlerin olduğu grupların Trabzon’a geleceğini ifade ettiler. Bu şekilde yoğunluğu bir-iki ay daha devam etmesini bekliyorlar. 

Maraş’ta gündüz toplanan çöpler rahatsız etti 

Çöp-4

Trabzon’da Kahramanmaraş Caddesi trafiğe kapatıldıktan sonra vatandaşların en uğrak yerlerinden biri oldu. Fakat gün için caddeye giren çöp araçları rahatsızlık yaratıyor. Özellikle öğle saatlerinde çöp konteynırlarını boşaltmak için caddeye bu araçlar giriyor. Oluşan kokudan dolayı insanlar orayı terk etmek zorunda kalıyor. Vatandaşların isteği bu çöplerin gece saatlerinde toplanması. 

SEÇİM ANKETİ ÜZERİNDEN İLGİNÇ TARTIŞMA

Akçaabat Belediyesi CHP Meclis Üyesi Tuncay Demirci, sosyal medyada seçim anketleri üzerinden ilginç bir diyaloğa girdi. Demirci, sosyal medyada paylaşılan anket sonuçlarında CHP’nin karalandığını ileri sürdü. Seçim anket sonuçlarını paylaşan bir gazeteciyle sosyal medyada tartışmaya giren Demirci, “Boş işler üzerinden muhalefeti yermek size ne kazandırıyor?” diye tepki gösterdi. Gazeteci Celal Eren Çelik’in “Kendi siyasi ve ticari ikbaliniz için milleti kandırıp, boş hayaller satmayın. Biz görevimizi yapıp uyarıyoruz ‘Şapkayı önüne alsın muhalefet ve düşünsün’ diye. Siz ne yapıyorsunuz orada? Son seçimde belediye meclisi üyesi olduğunuz Akçaabat’ta AKP %60 oy aldı Tuncay Bey, yüzde 60” diye cevap verdi. Dozu artan tartışmanın sonunda taraflar kongrede hesaplaşacaklarını belirtti. Çelik, “Siz durun bekleyin, kongrelerde tek tek hesaplaşacağız sizlerle, mahalle mahalle, ilçe ilçe hesaplaşacağız o kongrelerde…” derken Demirci, “Bekliyoruz. CHP kendine ihanetleri kapısından içeri sokmaz.” diye cevap verdi. 

BAŞKAN ZORLUOĞLU ZABITA PERSONELİYLE BİR ARAYA GELDİ

Başkan Zorluoğlu-2

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, ‘Zabıta Teşkilatı’nın 196’ncı kuruluş yıl dönümü nedeniyle Zabıta Dairesi Başkanlığı personeliyle bir araya geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Zabıta Dairesi Başkanı Muharrem Öztürk ve personelini kabul etti. Zabıta teşkilatının kuruluş yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirilen kabulde, yürütülen çalışmalar değerlendirildi. Zabıta personelinin Büyükşehir Belediyesinin görünen yüzü olduğunu belirten Başkan Zorluoğlu, “Zabıta teşkilatımızın kuruluş yıl dönümü nedeniyle hepinizi tebrik ediyorum. Arkadaşlarımız mesai mefhumu gözetmeden özveri ile çalışmalarını yürütüyor. Zabıta görevlilerimiz vatandaşımızla sürekli olarak iletişim halinde. İnsanlara zorluk çıkarmadan, çözüm odaklı çalışmalarınız nedeniyle hepinizi yürekten kutluyorum.” ifadelerini kullandı. Ziyaret, Zabıta Dairesi Başkanlığı personelinin Başkan Zorluoğlu’na çiçek takdimi ve hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.