61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

YOMRALILARA FINDIK SEZONU İÇİN  ÖNEMLİ UYARI, CEZA UYGULANABİLİR

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Trabzon Caddesi, Hükümet Caddesi, sahil yürüyüş alanları, Hürriyet Parkı ve ilçe merkezinde bulunan işlek kaldırımlara fındık serilmemesi ve patos kurulmaması için uyarıda bulundu. Başkan Bıyık uyarıların dikkate alınmaması durumunda ise cezai işlem uygulanacağını açıkladı. Başkan Bıyık tarafından yapılan açıklamada, “İlçemiz Trabzon Caddesi, Hükümet Caddesi, sahil yürüyüş alanları, Hürriyet Parkı ve ilçe merkezinde bulunan işlek kaldırımlara fındık serilmemesini ve patos kurulmamasını önemle rica ederiz. Aksi takdirde zabıta ekiplerimizce cezai işlem uygulanacaktır. Yürüyüş yollarının ve kaldırımların yayalar için olduğunu unutmayalım.” ifadelerine yer verildi. Ceza tutarına yönelik ise bir açıklama yapılmadı.” ifadelerine yer verdi.

BAŞKAN ÇEBİ, TEŞKİLATLA BİR  ARAYA GELMEYİ SÜRDÜRÜYOR

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, mahalle başkanları ile istişare toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Çebi, “Uçbeylerimiz ile istişarelerimize tüm hızı ile devam ediyoruz. Kalkınma Teşkilatımızda bölge mahalle başkanlarımızla gerçekleştirdiğimiz toplantımız her zamanki gibi büyük bir heyecan ve coşku içinde geçti. Yaklaşık 3 saat süren istişare toplantımızda çok değerli görüşler ile siyasetimizin gücüne güç kattık.  Mahalle teşkilatlarımız sarsılmaz bir şekilde hedefe ilerlemektedir. Her bir başkanımızı bu gayretlerinden dolayı ayrı ayrı tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” açıklamalarında bulundu. 

CHP’li Zorlu, Büyükşehir’in yol ve beton ihalelerini araştırıyor CHP’li Zorlu, Büyükşehir’in yol ve beton ihalelerini araştırıyor

ARAKLI YENİ BİR PROTESTOYA HAZIRLANIYOR

Hacettepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Araklılı Yusuf Durmuş, felaket projesi olarak nitelendirdikleri Ayvadere HES Projesi’ni protesto edeceklerini açıkladı. Durmuş, “Bir felaket projesi olan Trabzon Araklı Ayvadere HES için 20 Ağustos'tan sonra Trabzon Araklı'da basın açıklaması yapılacak, görevini yapmayanlar, yanlış uygulama yapanlar protesto edilecektir. Giymiş olduğum tişörtü ben şu anda Ankara'da ve gitmiş olduğum yerlerde giymeye başladım. Bu tişörtü hediye olarak yanlışlara imza atan kamu görevlilerine, bakanlar, yetkililere göndereceğim. Araklı'da yapacağımız basın açıklamasında ve bölgede bu tişörtü giymek isteyenlere hediye edeceğim. Tişörtten isteyenler bana telefonla ya da mesaj yoluyla ulaşabilirler.” ifadelerini kullandı.