61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

BAŞKAN GENÇ’TEN AK PARTİ’NİN SEVİLEN İSMİ DEĞİRMENCİ’YE DUYGU YÜKLÜ VEDA

BAŞKAN GENÇ’TEN AK PARTİ’NİN SEVİLEN İSMİ DEĞİRMENCİ’YE DUYGU YÜKLÜ VEDA

Muhabirimiz Nurullah Cabri'nin en mutlu günü! Muhabirimiz Nurullah Cabri'nin en mutlu günü!

44 yaşında hayata gözlerini kapatan ve Trabzon siyaset çevrelerinde çok sevilen isimlerden biri olan AK Parti önceki dönem il yöneticilerinden Cengiz Değirmenci’nin cenaze törenine katılan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, mesai arkadaşının ardından duygu yüklü cümleler kurdu.

Başkan Genç, Değirmenci’nin ölümünden duyduğu derin üzüntüyü dile getirerek, “Bugün çok zor bir gündü. Yüreğimize kor düştü. Mesai arkadaşımız Cengiz Değirmenci’yi dualarla son yolculuğuna uğurladık. Dostluğu, iyilik dolu kalbi ve tertemiz yüreğiyle yeri dolmayacak bir arkadaşımızdı Cengiz. Mekânı cennet olsun” sözlerini kaydetti. 

KTÜ ile Nusa Putra Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı

KTÜ ile Nusa Putra Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı2

KTÜ ile Nusa Putra Üniversitesi arasında, akademik bağlantıları geliştirmek ve ilgili iki ülkenin kültür anlayışını zenginleştirmek için iki katılımcı kurum arasında özel bir eğitim ilişkisi ve iş birliği kurmak; akademik personeller arasındaki değişimin iş birlikçi araştırmaları ve diğer eğitimsel gelişmeleri teşvik etmek ve karşılıklı anlayışı ilerletmek; öğrencilerin kendi kurumlarında aldıkları derecelere uygun krediler için ev sahibi kurumdaki derslere kaydolmalarını sağlamak noktasında protokol imzalandı.

Protokol imzalanan konular arasında:

Uluslararası hareketliliği kolaylaştırmak için öğrenci değişimini, ders vermek, ileri düzey çalışma ve araştırma için akademik personel, araştırma görevlisi ve lisansüstü öğrenci değişimini, bilimsel ve teknolojik araştırmaların yanı sıra öğretim konusunda iş birliğini, karşılıklı olarak öğretim materyali ve diğer teknolojik ve bilimsel bilgi paylaşımını, sertifikalı ya da sertifikasız dersleri de içeren belirli gelişim alanları için eğitim projelerinde iş birliğini, yurt dışında kısa, yoğun ve yaz eğitim programlarının oluşturulmasını, önceki eğitime ait kredilerin tanınmasını içeren artikülasyon (aktarım) düzenlemelerinin uygulanmasını, çift diploma ve ortak diploma programlarının geliştirilmesini sağlamak yer aldı.

Protokolü, KTÜ adına Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı ile Nusa Putra Üniversitesi Rektörü Dr. H. Kurniawan, ST. M.Si. MM. imzaladı. Karşılıklı hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından imza töreni sona erdi.

SAADET PARTİSİ TRABZON İL TEŞKİLATI 1. SIRAYA YERLEŞTİ

SAADET PARTİSİ TRABZON İL TEŞKİLATI 1. SIRAYA YERLEŞTİ

Geçtiğimiz ay üye sayısıyla 81 il arasında birinci sıraya yerleşen Saadet Partisi Trabzon İl Başkanlığı bu kez de teşkilat çalışmalarında birinci sıraya yerleşti. Trabzon’un sevilen siyasetçilerinden Cevat Kurt Başkanlığındaki Saadet Partisi Trabzon Teşkilatları 81 ildeki il teşkilatları arasında çeşitli kriterlere bakılarak birinci sıraya yerleşti.

Başkan Kurt, Trabzon İl Teşkilatının birinci seçilmesinde hangi kriterlerin etkili olduğunu açıklayarak, “Şuanda Trabzon 81 İl içerisinde teşkilat çalışmalarında birinci oldu. Geçen ay üye çalışmalarında birinci olan Saadet Partisi Trabzon İl Teşkilatı bu ay da teşkilat çalışmalarında birinci sıraya yerleşti. Temsilcilerin atanması, baş müşahitlerin atanması, 18 ilçe teşkilatının toplanması, il divanlarının yapılması, yeni üyelerin yapılması, sandık baş müşahitlerinin atanması, kadın ve genlik Kollarının tamamlanması gibi kriterlere bakıldı. Teşkilat çalışmalarını en üst düzeyde yapan il olarak Trabzon İl Başkanlığı birinci sıraya yerleşti.” ifadelerini kullandı.