61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

BAŞKAN BALTA SÜLEYMAN SOYLU'YA TS TABLOSU HEDİYE ETTİ

BAŞKAN BALTA SÜLEYMAN SOYLUYA TS TABLOSU HEDİYE ETTİ

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet BALTA İç işleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya Vakfıkebir  Kaymakamlık makamında TS tablosu takdim etti.

Başkan Muhammet Balta konuşmasında şu ifadelere yer verdi.'' Çeşitli kurumlarımızdan yaklaşık olarak iki bin personelin katılımıyla düzenlenen 'Trabzon Sel Taşkın Tehlikelisi Erken Uyarı Tatbikatının' Vakfıkebir İlçemizde düzenlenmesini sağlayan, katılımlarıyla bizleri onurlandıran İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya ilçem adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.'' dedi.

KÜÇÜK BALIKÇILARIN DOSYASI BAKAN SOYLU’DA

Küçük balıkçıların dosyası Bakan Soylu'da

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün Vakfıkebir’de gerçekleştirilecek tatbikat için Trabzon’daydı. Bakan Soylu, Trabzon’a gelince ne kadar derdi olan insan varsa sesini duyurabilmek için Vakfıkebir’e akın etti. Bakan Soylu’ya derdini iletip yardım talep edenler arasında hiç şüphesiz çok önemli bir grup vardı. O grup da  Çarşıbaşı’nda son avlanma yerleri kafes balıkçılığı yüzünden ellerinden alınmak üzere olan küçük balıkçılar. 600 ailenin geçimini sağladığı Çarşıbaşı-Yalıköy arasındaki avlanma alanının kafes balıkçılığına verilmemesi için mücadele edilen balıkçılardan Zeki Kaya,  topladıkları imzalarla birlikte hazırladıkları dosyayı bakan Soylu’ya ulaştırmayı başardı. Bakan Soylu ise dosyayı inceleyeceklerini kaydetti. Şimdi yüzlerce küçük balıkçı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan gelecek güzel haberi bekliyor.

BAKAN SOYLU, VATANDAŞTAN GELEN O TALEBE DUYARSIZ KALMADI

BAKAN SOYLU VATNDAŞTAN GELEN TALEBE DUYARSIZ KALMADI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon’a gelince sadece tatbikata katılmakla, cami açılışı yapmakla ya da Trabzon Akvaryum’u ziyaret etmekle kalmadı. Baba ocağında geçirdiği o kısıtlı zaman diliminde ne kadar hemşiresinin derdine derman olabilirse o kadarına derman olmaya çalıştı. Beşikdüzü’nden Vakfıkebir’e giderek afetler noktasında kaygılarını aktaran Ferhat Aksoy’un da talebini can kulağı ile dinledi ve gerekli talimatı verdi. Gelin Bakan Soylu’nun hemşehrisine olan ilgisini hemşehrisi Ferhat Aksoy’un yaptığı paylaşımla okuyalım: “İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu Bey’i bugün Vakfıkebir ilçemizde yapılan AFAD tatbikatında karşıladım.  Daha önce Beşikdüzü ilçemizde gerçekleşen sel felaketi neticesinde ihalesi yapılan 6 adet tersip bendinin 3 tanesinin yapımının tamamlanmadığını ve tekrardan aynı sel felaketini yaşamaktan korktuğumuzu belirttim.  Sayın Bakanımız sağ olsun, yanında hazırda bulunan AFAD Başkanı Sayın Yunus Sezer Bey’e ve DSİ Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akif Balta Bey’e talimat vererek yarım kalan işin bir an önce tamamlanması gerektiğini belirtti. Sayın Milletvekillerimiz Salih Cora, Muhammet Balta, Bahar Ayvazoğlu ve Adnan Günnar, Büyükşehir Belediye Başkanım Murat Zorluoğlu, AK Parti İl Başkanımız Sezgin Mumcu, AK Parti İlçe Başkanım Ahmet Gören sizleri konunun takipçisi olmaya davet ediyorum.  Sayın Bakanımıza mütevazi yaklaşımından ötürü teşekkür ederim.”

BEŞİKDÜZÜ CHP’de SEÇİM Mİ VAR?

Beşikdüzü2nde seçim mi var-1

CHP Beşikdüzü İlçe Başkanlığına atanan Ahmet Kıran, üst kurul delegelerinden ve il delegelerinden imza toplanarak başkanlıktan alınmaya çalışılıyor. Edinilen bilgiye göre, Kıran’ın görevden alınması için 49 imza toplanmış ve bu imzalardan 5’i geçersiz sayılmış. İlçe Başkanı Kıran’a karşı yürütülen operasyona önderlik ettiği ileri sürülen Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun’un da Kıran’ın görevden alınması için imza verdiği konuşuluyor. İlçe de başkanlık seçimi için 43 imzanın yeterli olmasına rağmen Başkan Uzun’un da imza vermesi eleştiriliyor. Ayrıca yönetim kurulunun 14 kişi ile beraber Ahmet Kıran’ın yanında olduğu, istifa eden Tamer Aydın’ın da Kıran’ın yanında olarak Başkan Uzun’a karşı bayrak açtığı dilden dile dolaşıyor. Tüzük sürecine göre ilçe kongresinin kaçınılmaz olduğu ve Başkan Uzun’un vefasızlık yaptığı dillendiriliyor. Bu konu daha çok su kaldırır.

ŞENOL GÜNEŞ VAKFIKEBİR MÜFTÜLÜĞÜ'NÜ ZİYARET ETTİ

ŞENOL GÜNEŞ VAKFIKEBİR MÜFTÜLÜĞÜ'NÜ ZİYARET ETTİ

AK Parti 21 yaşını Trabzon’da böyle kutladı AK Parti 21 yaşını Trabzon’da böyle kutladı

Trabzonspor'un efsane ismi, Milli Takım eski teknik direktörü Şenol Güneş, Trabzonspor eski As Başkanı Hayrettin Hacısalihoğlu ile birlikte Vakfıkebir İlçe Müftüsü Şükür Küçük'ü makamında ziyaret etti.

Vakfıkebir Yalıköy Mahallesi Merkez Camii İmam Hatibi Hikmet Bulut'u ziyaret için Vakfıkebir ilçesine gelen Türk Milli Takımının eski hocası Şenol Güneş ve Trabzonspor eski As Başkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, daha sonra beraberlerinde İmam Hatip Hikmet Bulut ve emekli din görevlisi Osman Hacıahmetoğlu ile birlikte İlçe Müftülüğü'ne ziyarette bulundular.

Beşikdüzü2nde seçim mi var

Türk futbolunun duayeni ve Trabzonspor'un efsane ismi Şenol Hoca ve eski As Başkan Hacısalihoğlu, İlçe Müftüsü Şükür Küçük ile makamında bir süre sohbet ettiler. Şube Müdürü Halil Güneş ve Şef Refik Altuntaş'ın da eşlik ettiği sohbet sonrası, müftülük personeliyle toplu hatıra fotoğrafı da veren Şenol Güneş hoca ve eski As Başkan Hayrettin Hacısalihoğlu'na Müftü Küçük, sürpriz ziyaretleri için teşekkür etti.

Sosyal bataklığa dikkat!..

Sosyal medyada dolaşan asparagas ve toplumu manipüle etmeyi hedefleyen paylaşımlar tehlike verici bir boyuta ulaştı. Sosyal medyada çocuk hırsızı diye lanse edilen bir kadın, Trabzon’daki bazı okulların Whatsapp gruplarında paylaşılarak veliler uyarıldı. Veliler arasında da “Fatih’te görülmüş, Akçaabat Merkez’de görülmüş” gibi sohbetler döndü. Twitter da ise aynı kadın için Konya’da görüldü uyarıları yapılıyor. Her yerde kadının fotoğrafları paylaşılıyor, “Görüldüğü yerde öldürülmesi farzdır.” mahiyetinde toplumun sinir uçlarını geren mesajların sonu gelmiyor. Siber Suçlarla Mücadele ekiplerinden sosyal medya provokatörlerine karşı mücadelelerini artırmaları bekleniyor.

ÖĞRETMENİN TACİZ OLAYI VE SENDİKANIN SINAVI

Trabzon’da bir eğitim sendikası mensubu bir öğretmenin öğrencisine karşı gerçekleştirdiği taciz olayına suçüstü yapılması pek çok velide tedirginlik yarattı. Çok sayıda öğrenci velisi arayarak endişelerini dile getirdi. Biz okul ismi vermedik ama velilerin her şeyin farkında olduğunu gözlemledik.Eğitim-İş Sendikası mensubu öğretmenin taciz ettiği çocuğun mülteci bir kız çocuğu olduğunu burada kaydetmemiz lazım.  İkinci bir husus ise Milli Eğitim Müdürlüğünün bu konuyu kapatmak yerine üstüne gitmesini savunmak lazım. Matematik öğretmeni özel ders veriyormuş. Artık özel derslerine gidemeyince veliler durumdan rahatsız. Milli Eğitimin bu konuyu da soruşturma kapsamına almasını istiyorlar ve tabi her şeyin gizlilik içinde yürütülmesini.

En başta savunduğumuz şeyi tekrar hatırlatarak noktalayalım. Bir sendikada bir öğretmen bu çirkin eylemi gerçekleştirdi diye o sendika mahkum edilemez. İlgili sendika bir zamanlar Ensar Vakfında yaşanan bir olaydan ötürü, “Tecavüzcü Ensar” söylemlerinin en önünde yürüyenlerdendi. Ensar Vakfı o olaya karışan öğretmene en ağır cezanın verilmesi için müdahil oldu. Şimdi benzer girişimi Eğitim-İş Sendikasından bekliyoruz. Tacizci öğretmenin sendikadan atılması başta olmak üzere, cezalandırılmasını en önde sendika istemeli. Ahlak ve samimiyet bunu gerektirir. Toplumun hangi kesiminden olursa olsun, bu tür olaylara müsamaha gösterilmemelidir.