61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

BAKAN DANIŞMANI YILDIRIMHAN, İBB BAŞKANI İMAMOĞLU’NU NEDEN ELEŞTİRDİ?

İçişleri Bakanlığı Danışmanı Mazhar Yıldırımhan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu sert sözlerle eleştirdi. İBB yönetiminin İstanbul’a tuzak kurduğunu kaydeden Bakan Danışmanı Yıldırımhan, “İstanbul’un asli hizmetlerini yapamayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Roma hipodromunu yapmak istiyormuş. Osmanlı eserlerini ortadan kaldırmayı hedefleyen bu kafanın İstanbul’a tuzak kurduğu açıktır. Bu kafalar gün gelir İstanbul’u Konstantin’e çevirmeye çalışırlar.” eleştirilerinde bulundu.

BAŞKAN ÇEBİ, HANGİ OLAY İÇİN “GEREĞİ YAPILMIŞTIR” DEDİ?

Trabzon'da aranan 3 şahıs yakalandı! Trabzon'da aranan 3 şahıs yakalandı!

Tokat'ta 30 Ağustos nedeniyle düzenlenen etkinlikte bazı askerlerin, misafirleri karşılayan Tokat Valisi Numan Hatipoğlu'nun elini sıkmadan geçmesine ilişkin görüntüler adeta infial yarattı. Gündem olan görüntüler üzerine MSB'den yapılan yazılı açıklamada, "30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle Tokat ilinde düzenlenen resepsiyonda meydana gelen ve hiçbir şekilde kabulü mümkün olmayan olaya karışanlar idari tahkikatın selameti bakımından derhal görevden alınmış, idari tahkikat heyeti oluşturularak olay tüm yönleriyle incelenmiş, değerlendirilmiş ve söz konusu personel haklarında gerekli işlem yapılmak üzere Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edilmiştir. TSK bünyesinde disiplin yani yasalara, kurallara uymak esastır. Aksi davranışlar asla kabul edilemez. TSK binlerce yıllık tarihimizden süzülüp gelen milli, manevi, mesleki değerlerimizden aldığı ilhamla milletinin emrinde, görevinin başındadır." ifadelerine yer verildi. Yaşanan gelişmelere kayıtsız kalmayan AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi de dikkat çeken bir mesaj verdi. Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Başkan Çebi, “Üniformayla, botla dizayn verme dönemi mazide kaldı artık... Herkes haddini de yerini de bilecek. Halkın iradesi her şeyin üstündedir... Gereği yapılmıştır.” ifadelerine yer verdi.

TRABZON EMNİYETİ, BAŞARISI İLE DİKKAT ÇEKİYOR

Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde ne zaman silahlar çekilse hemen vatandaşa güven vererek olayları kısa sürede çözüyor, suçluları kısa sürede yakalıyor. Geçtiğimiz yıl şehrin en büyük iş merkezlerinden birinde yaşanan silahlı saldırının faili kısa sürede yakalanmıştı. Geçtiğimiz günlerde Uzunsokak’ta yaşanan silahlı saldırının faili de saatler içinde yakalandı. Emniyetin olayları bu kadar kısa sürede çözüme kavuşturması Trabzon’un güvenli bir şehir imajını korumasına büyük katkı sağlıyor. Trabzon İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, göreve başladığı günden itibaren hem trafikteki müdahaleleri ile hem uyuşturucu ile mücadele ile hem de suçun her türlüsüne karşı gösterdiği etkin mücadele ile takdiri hak ediyor. 

KONGRELER BAŞLIYOR! KUVVETLİ İL BAŞKAN ADAYI OLACAK MI?

İYİ Parti’de kongreler başlıyor. İYİ Parti Genel Merkezi Kurultay kararı alarak seçime yeni teşkilatlarla gidecek. Konuyu İl Başkanı Azmi Kuvvetli’yle konuştuk. Kuvvetli, kararın isabetli bir karar olduğunu belirterek şunları söyledi: “Geçtiğimiz seçimlerde bazı il başkanlarımız hatta ilçe başkanlarımız ve yöneticilerimiz Milletvekili adayı olmak için istifa ettiler. Böyle olunca teşkilatlar boşaldı. Bu yıl da aynı sorunla karşılaşmamak için Genel Merkez kongre kararı aldı. Şimdi Milletvekilliği adaylığı düşünen  il başkanlarımız ya da yöneticilerimiz yeni kongrelerde aday olamayacaklar. Böylece teşkilatlar diri olacak.” dedi. Kuvvetli’ye “Trabzon’da kongreler ne zaman başlayacak?” Diye sorduk. Kuvvetli, “Bugün Genel Merkez bir kongre takvimi açıklayacak. O takvime uyarak en kısa zamanda biz de tamamlayacağız. Bu arada üye sayısı 400’ü aştığı için Ortahisar, Yomra ve Akçaabat ilçelerimizde sandık kurarak delege seçimi yapacağız. İlçe başkanlarımızı delegeler belirleyecek.” dedi. Kuvvetli’ye kendisinin yeniden il başkanlığına aday olup olmayacağını sorduk. Kuvvetli, “Herhangi bir kararım yok. Şimdi önümde ilçe kongreleri var. Önce kongreleri sağlıklı bir biçimde tamamlamak istiyorum. Ondan sonra hem arkadaşlarla hem Genel Merkez’deki büyüklerimle ve Genel Başkanımla istişare ederek bir karar vereceğim. Biz İYİ Parti’nin her yerinde oluruz.” dedi.