61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

TRABZON’DAN ÇEVRE BAKANLIĞI ÇIKARMASI

Bir dizi görüşme için Ankara’ada bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Salih Cora ve Bahar Ayvazoğlu, Arsin Belediye Başkanı M. Sait Gürsoy  Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’u ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyareti sosyal medya hesabından yayınlayan Milletvekili Cora, “Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum beyi ziyaret ettik. Şehrimizdeki her bir projeye verdiği destek, belediyelerimize sağladığı imkanlar ve her birimize göstermiş olduğu yakın ilgi ve alaka nedeniyle kendisine çok teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

AYVAZOĞLU VE CORA TOKİ BAŞKANIYLA MOBİLYACILAR SİTESİNİ KONUŞTU

AYVAZOĞLU VE CORA TOKİ BAŞKANIYLA MOBİLYACILAR SİTESİNİ KONUŞTU

Trabzon’da Ocak-Temmuz döneminde yüzlerce konut yabancılara satıldı Trabzon’da Ocak-Temmuz döneminde yüzlerce konut yabancılara satıldı

AK Parti Trabzon Milletvekilleri Bahar Ayvazoğlu ve Salih Cora , TOKİ Başkanı Ömer Bulut’u ziyeret etti. Ayvazoğlu, gerçekleşen ziyarette Başkan Bulut ile Trabzon’a yapılacak Mobilyacılar sitesi ile ilgili konuştuklarını söyledi.

Ankara’da Trabzon için planlanan yatırımlar ile ilgili temaslarını sürdürmeye devam ettiklerini söyleyen Ayvazoğlu, “Trabzon’umuzda devam eden ve planlanan yatırımlar ile ilgili Ankara'da temaslarımızı sürdürmeye devam ediyoruz.  Bu kapsamda şehrimizde yapılacak olan Mobilyacılar Sitesi ile ilgili TOKİ Başkanımız Sayın Ömer Bulut'u ziyaret ettik.  Sayın Başkanımıza göstermiş olduğu ilgi ve desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

bir ülke daha TRABZON’A direk uçak seferiz koydu

Trabzon bileti bulmak imkansızlaştı-1

Trabzon Havalimanı, en yoğun aylarını yaşarken bir ülke daha direkt uçak seferleri başlattı. Umman’ın ulusal havayolu olan OmanAir, Maskat Uluslararası Havalimanı’ndan ilk charter uçuşunu dün gerçekleştirdi.

OmanAir, Türkiye'deki ikinci destinasyonu olan Trabzon'a dün itibariyle uçuşlara başladı. İlk uçuş B737-8 MAX ile icra edildi ve uçak havalimanında su takı ile karşılandı. OmanAir, Trabzon uçuşlarını haftanın üç günü karşılıklı olarak icra edecek.

VATANDAŞLARA SU VE ELEKTRİK ABONELİĞİ İÇİN UYARI YAPILDI

VATANDAŞLARA SU VE ELEKTRİK ABONELİĞİ İÇİN UYARI YAPILDI

Mevcut yapılarda geçici su veya elektrik aboneliği için; binanın iki cepheden tamamı görünecek şekilde fotoğrafı çekilecek. Numarataj işlemi yapılmamışsa Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nden tapu örneği ile numarataj işlemi tamamlanmalıdır.

Fotoğraf ve numarataj işlemleri sonrasında dilekçe ile Ortahisar Belediyesine başvuruda bulunulacak.

Ruhsatlı olup yapı kullanma izin belgesi olmayan yapılar için yapı ruhsatı örneği ile birlikte Ortahisar Belediyesine başvuru yapılacak. Yapılan başvurular ruhsatsız yapılar için 31 Aralık 2021 tarihinden ruhsatlı yapılar için 1 Temmuz 2022 tarihinden önce yapılma durumuna göre Ortahisar Belediyesi tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılacak.

BEŞİKDÜZÜ'NDE YÜZME HAVUZU hizmete hazır

BEŞİKDÜZÜ'NDE YÜZME HAVUZU 1

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sadece beş ilçede planlanan ve Beşikdüzü Gençlik Merkezi bahçesinde de yapılan portatif yüzma  havuzu, çocuk ve gençlerin yanı sıra yetişkinlere de hizmet verecek.

Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun Konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Çalışmaları önümüzdeki hafta tamamlanacak havuzumuzda çocuklarımız ve gençlerimiz ücretsiz, hijyenik şartlarda, uzman eğitmenler eşliğinde yüzme dersi alma olanağı bulacaklardır. İlçemize kazandırılan bu hizmet için Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.” ifadelerinde bulundu.

BAŞKAN BEŞEL, TONYA’YA TURİST AKINI OLDUĞUNU SÖYLEDİ

BAŞKAN BEŞEL, TONYA’YA TURİST AKINI OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, Tonya’da turist yoğunluğunun arttığını söyledi. Beşel makamında Arap turistleri misafir ederek sohbet etti.

Tonya’nın Trabzon turizminde öne çıkan yerlerden biri olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyleyen Beşel, “Tonya’mız Trabzon’un en gözde turizm merkezlerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.  İlçemize son zamanlarda önemli oranda turist akını olduğu gözlenmektedir. Misafirlerimizin zaman zaman belediyemizi ziyaret etmesi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor.” dedi.

AKÇAABAT’TA OFF-ROAD YARIŞMASI BAŞLAYACAK

Akçaabat bir etkinliğe daha hazırlanıyor. Hız ve heyecan tutkunları Akçaabat’ta geçtiğimiz yıl düzenlenen Off-Road yarışmasının bu yıl tekrarı yapılacak.

Akçaabat Belediyesi tarafından düzenlenen Off-Road yarışması 6-7 Ağustos’ta gerçekleşecek.Yarışma ilk gün Acısu-Balıklı Yaylasında, ikinci gün Yaylacık Sahilinde yapılacak.

Trabzon’a uçak bileti bulmak imkansızlaştı

Son aylarda yaşanan turizm yoğunluğu uçak ve otobüs yoğunluklarının yüzde yüze ulaşmasına neden oldu. Trabzon’dan aynı gün için İstanbul’a hem uçak hem de otobüs bileti bulmak imkansız hale gelirken bir haftaya yakın süre için de bilet bulmak çok güç hale geldi. Uçak biletlerinin 1500 liranın üzerine çıkması otobüslere olan talepte de patlama olmasına neden oldu.

Trabzon’a gelmek için ya da Trabzon’dan farklı yönlere gitmek için bilet bulamayan vatandaşlar Ordu ve Rize’den de bilet bakmaya başlasa da yoğunluk Doğu Karadeniz’in tamamında yaşanmaya başladı.  Trabzon’a gelmek isteyen turistlerin birçoğunun özel araç kiralamak zorunda kaldığı bilgileri edildi. Bölgedeki tüm havalimanları ve otobüs terminalleri yüzde yüz dolulukla hizmet vermeye başladı.

Öte yandan İstanbul’dan Trabzon’a seyahat edecek vatandaşların ilginç ama yasal bir teklifle karşı karşıya kaldıkları öğrenildi. Biletini alıp havalimanına gelen Türk yolculara 100 Euro karşılığında biletini bağışlayıp bağışlamayacağı teklif edilip biletler yabancı turistlere yeniden satılıyor. Yaygınlaşmaya başlayan bu uygulamayla karşılaşan vatandaşların bir bölümü teklifi kabul ederken bir bölümü ise tepki gösteriyor.