61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

OYMAN YUŞA’NIN ADINA AÇIKLAN SERGİ İÇİN DUYGUSAL PAYLAŞIM YAPTI

OYMAN YUŞA’NIN ADINA AÇIKLAN SERGİ İÇİN DUYGUSAL PAYLAŞIM YAPTI

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, yorgun mermi ile hayatını kaybeden Emir Yuşa Atıcı’nın anısına Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezinde açılan ‘15 Yaşında Soldu Gitti Gençliği’ minyatür resim sergisini ziyaret etti. Oyman, serginden edinilen gelirin kimsesiz çocuklara bağışlanacağını belirterek serginin gezilmesi konusunda çağrı yaptı.

Oyman, “‘Katil mermi’ sebebiyle 15 yaşında hayatını kaybeden Emir Yuşa Atıcı evladımızın kıymetli ailesinin Hamamizade Kültür Merkezinde ‘15 Yaşında Soldu Gitti Gençliği’ başlığıyla açtıkları minyatür resim sergisini ziyaret ettik.

Değerli annesi Asiye Atıcı’nın el emeği olan bu resimlerden elde edilecek gelir kimsesiz çocuklara bağışlanacak. Sizlerin de özellikle ziyaret etmesini arzu ederim.

Merminin çıktığı adres halen ne yazık ki bulunamadı. Bir başka kimsenin hüznüne şahit olmamak adına kutlamalarda silah kullanmayalım. Emir’e bir kez daha Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabırlar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

MOLOZ’DA YÜKSELEN DUMANLAR KORKUTTU

MOLOZ’DA YÜKSELEN DUMANLAR KORKUTTU

Trabzon’un Pazarkapı (Moloz) mevkiinde öğleden sonra yangın meydana geldi. Şehrin her tarafından görülen yükselen dumanlar paniğe neden oldu. Yükselen dumanların bir binadan değil Gasilhane önünde biriken inşat malzemelerinin yakılması nedeniyle yükseldiği öğrenildi.  Gasilhane inşaatının önünde biriken inşaat malzemeleri ve çöp artıklarının alkollü bir şahıs tarafından yakıldığı kaydedildi. İhbar sonrası olay yerine giden itfaiye ekipleri yangını kontrol altına aldı.

KTÜ'lü profesör açıkladı! "İran’daki geleceği Türkler belirleyecek" KTÜ'lü profesör açıkladı! "İran’daki geleceği Türkler belirleyecek"

VELİOĞLU, AK PARTİNİN SEÇİM KAZANMA  GİBİ BİR PLANI OLMADIĞINI SÖYLEDİ

VELİOĞLU, AK PARTİNİN SEÇİM KAZANMAK GİBİ BİR PLANI OLMADIĞINI SÖYLEDİ

Gelecek Partisi Trabzon İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu, AK Parti’nin seçim kazanmak gibi bir planı olmadığını söyledi. Velioğlu, AK Parti seçimi kazanmak istese enflasyonla mücadele eder, israfı ve şatafatı önler dedi.

Gelecek Partisi İl Başkanı Velioğlu, AK Parti ve Cumhur ittifakını eleştirerek, “Ak Parti'nin seçimleri kazanmak gibi bir planı yok. Hatta seçime bile gireceklerini sanmıyorum. “Seçim kazanmak isteseler, Enflasyonla mücadele ederler, jöleli gibi yandaşlara yeni maaş bağlamazlar, israfı ve şatafatı önlerler. Cumhur İttifakı tüm bunların tersine milletin cebinde ki parayı nasıl alıp cebime koyarım diye çalışıyor. En çok Ak Partide siyaset yapan, seçim kazanacağız diye umut besleyen arkadaşlarımıza üzülüyorum. Keşke onlarda ki samimiyetin onda biri milleti sömüren ve soyan saray avanelerinde olsa” ifadelerini kullandı.

CHP İL BAŞKANI HACISALİHOĞLU, EKMEĞE GELEN ZAMLARIN ARDINDAN İSYAN ETTİ

hacısalihoğlu (2)

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Trabzon’da 210 gram ekmeğin 3 liraya gelmesinin ardından ardı arkası kesilmeyen zamlara isyan etti. Hacısalihoğlu, “Artık kuru ekmek bile hayal oluyor dar gelirli için” dedi.

Trabzon’da ekmeğe gelen zamların ardından, dar gelirliler için kuru ekmeğin bile hayal olmaya başladığını söyleyen Hacısalihoğlu, “Zam, zam, zam . Ardı arkası kesilmiyor. Trabzon’da 210 gr  ekmek 2.5 TL den 3 TL’ye, 5 TL’lik ekmek ise 6 TL’ye çıkmış tam da ramazan arifesinde. Artık kuru ekmek bile hayal oluyor dar gelirli için. Yönetemiyorsunuz  hemen seçim” ifadelerini kulandı.