61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

CHP İL BAŞKANI HACISALİHOĞLU, “YATIYORUZ ZAM KALKIYORUZ YİNE ZAM”

Başkan Hacısalihoğlu zamlara nasıl tepki gösterdi

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, peş peşe gelen zamların ardından bir kez daha tepki gösterdi. Küresel iflas raporunda Türkiye’nin üçüncü sırada olduğunu söyleyen Hacısalihoğlu, “Yatıyoruz zam kalkıyoruz yine zam” dedi.

Başkan Hacısalihoğlu zamlara tepkisini, “Yatıyoruz zam kalkıyoruz yine zam. Nisan ayından sonra dün gece yine konutlarda ve elektrik üretiminde kullanılan doğalgaz için zam geldi. Konutlar için %30 elektrik üretimi için kullanılan doğalgaza da %16. Nereye kadar, artık yeter zıvanadan çıkmak üzereyiz. Küresel iflas raporunda Türkiye 3. Sırada. Namusuyla batan esnafların Allah yardımcısı olsun. Akaryakıt ürünlerine zammında eli kulağında, belki bu akşam belki de yarın. TMO’nun sınırlaması da kalktı 260 TL olan un, 400 TL den satılacak bu da unlu mamullere zam gelecek demek artık ekmek yiyemeyecek hale geldi vatandaş.  Bu böyle gitmez artık yeter sandık gelsin. Hemen seçim” sözleriyle gösterdi.

BAŞKAN GENÇ, ÜRETİCİLERİ DESTEKLEYECEKLERİNİ AÇIKLADI

Başlkan Genç üreticileri destekleyeceklerini açıkladı

TRÜ Rektörlüğü için adaylığını ilan etti! TRÜ Rektörlüğü için adaylığını ilan etti!

Ortahisar Belediye Meclisinin Haziran ayı ilk oturumda Başkan Ahmet Metin Genç, çalışmalarını anlattı. Yaptıkları tüm çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Genç, özellikle üretim vurgusu yaptı. Biz çiftçileri desteklemek için değerli muhtarlarımızla değerli çiftçilerimize finansmanın büyük bir çoğunluğunu sağlayarak fide dağıtımı yaptık. 14 bin fide dağıttık. Bu konudaki çalışmayı devam ettirmek istiyorum. Trabzon’da seracılığın yüzde 40 Ortahisar’da. Bu yüzde 40’ın yüzde 40 da Akyazı’da. Ayrıca Aktoprak Mahallesi’nde üç gencimiz tarafından kıvırcık marul üretimi yapılıyor. Onlara her anlamda destek olduk, olmaya da devam ediyoruz. Ayrıca dağıttığımızın 1.5 katı daha fide  talebi geldi. Bakanlığa talebi ilettik. Onun için de ayrı bir ödenek geldi. Talep olsun yeter ki… Biz ürettiğimiz kadar güçlü olacağız, güçlü kalacağız ” diyerek üretime burgu yaptı.

BELEDİYE MECLİSİNDEN SU ZAMMININ GERİ ÇEKİLMESİ ÇAĞRISI YAPILDI

Belediye Meclisinde su zammının geri çekilmesi çağrısı yapıldı

TİSKİ Genel Kurulunda suya yüzde 47 zam yapılması şehirde büyük bir öfkeye yol açtı. Siyasetçilerin yanı sıra vatandaşlar da bu zamma tepki gösterdi. Son 6 ayda suya yüzde 68 zam yapılırken bu zam Ortahisar Belediye Meclisinde de gündeme geldi. Mecliste söz alan CHP Meclis Üyesi Ömer Dayı, “Şu ekonomik kriz döneminde suya yüzde 47 zam yapıldı. Ben inanıyorum ki buradaki birçok arkadaşımız bu zammı hazmetmediği, kabul etmediği ama sesini çıkaramadığı düşüncesindeyim. Bu zammın geri alınmasını kamuoyu adına kamu yararı olduğu için talep ediyorum.” ifadelerini kullandı.

SİYASETTE BEKLEDİĞİMİZ, ÖZLEDİĞİMİZ SAMİMİYET

Siyasette beklediğimiz özlediğimiz tablo

Ortahisar Belediye Meclisi Haziran ayının ilk oturumunu dün gerçekleştirdi. Belediye Meclisini AK Parti Ortahisar İlçe Belediye Başkanı Selahaddin Çebi ile CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman da takip etti. Başkan Oyman ile zamlar üzerine sohbet ettiğimiz sırada Başkan Çebi salona giriş yaptı. Meclis üyeleri ile selamlaştı, kısa süreli sohbetler gerçekleştirdi. Başkan Çebi’nin CHP sıralarını ziyaret ettiği sıradaki tebessümler ise görülmeye değerdi. Siyasetin öfkesinden arınmış, samimi sohbetler, tatlı tatlı atışmalar hem CHP’li Meclis üyelerinin hem de Başkan Çebi’nin yüzünü güldürüyordu. Toplumun çeşitli gündem maddeleri ile kutuplaştırılmaya çalışıldığı bir dönemde, siyasette bu samimiyeti görmek bize iyi geldi. Bu samimi anların fotoğrafını sizlerle de paylaşıyoruz.

MECLİS ÜYESİ ÇAKIROĞLU’NUN ELEŞTİRİSİNE  BAŞKAN GENÇ DE HAK VERDİ

Meclis Üyesi Çakıroğlu-1

Bağımsız Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu, Ortahisar Belediye Meclisinde konuştu. Çakıroğlu, ortahisar Belediyesinin de tanıtım standı açtığı Ankara Trabzon Tanıtım Günleri etkinliği için “Ankara’daki Trabzon Günleri’nin tanıtım noktasında çağın gerisinde olduğunu düşünüyorum. Bunun tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı. Başkan Genç de Çakıroğlu’nun bu eleştirilerine hak verdiğini ifade ederek, İstanbul Günleri’ne katılmama kararı aldıklarını da açıkladı. Başkan Genç, “Tanıtım etkinliklerinin içleri daha dolu olmalı. Sanatçıların orada sergisi olmalı. Burada daha dolu dolu etkinlikler yapabiliriz, farklı şehirlerde etkinlik yapabiliriz.” şeklinde konuştu.