61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

DEVA PARTİSİ TRABZON MİTİNGİNDEN NABIZA YANSIYANLAR

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Doğu Karadeniz’deki ilk mitingini Trabzon’da yaptı. Miting alanında dikkat çeken bir kitle toplanırken, katılımcılar için simitten meyve suyuna, sudan şapka ve bayraklara kadar birçok şey hazır edilmişti. Miting alanına girişle birlikte herkese şapka ve bayrak verilirken, alana geçen DEVA Partililer coşkularını sık sık tezahüratlarla ortaya koydu. Genel Başkan Babacan’ın konuşmaları sık sık tezahüratlarla bölündü. Ayrica miting öncesinde adeta bir konser havası vardı. Yerel sanatçıların coşturduğu alanda katılanlar bol bol horon oynadı. Bunun ardından ise güncel müzikler ile koreografiler yapıldı. Gençler ise bu durumdan çok memnundular. Doyasıya eğlendiler. Buradan çıkarımımız ise Ali Babacan’ın gençleri iyi yakaladığıydı. Zaten miting boyunca sürekli gençlerden bahsetti. Miting alanının tamamen dolu olması da gözlerden kaçmadı. Farklı illerden gelen misafirler olsa da DEVA teşkilatları derslerine çok iyi çalışmıştılar. Yaptıkları bütün ziyaretler başarılı olmuştu ki Trabzon’un her ilçesinden katılanlar oldu. Babacan sahneye çıktından sonra ise kitle büyük bir heyecan yaşandı. Miting boyunca alanın enerjisi hiç azalmadı. Sadece bir ara ezan okunmuştu, o sırada Babacan mitinge ara verdi. Bu sırada da sahnenin ön kısmında olan vatandaşların dertlerini dinlediler. Sahnede bunlar olurken sahnenin yan tarafında da DEVA Partisi kurmayları vatandaşların sorunlarını dinleyerek bol bol not aldılar. Mitingin sonlarına gelince hiç susmayan DEVA’lı gençler Ali Babacan’ın gözüne girerek teşekkür kaptılar. Babacan ise 2 hafta sonra yapılacak büyük Erzurum mitingini duyurdu ve Trabzonluları davet etti. Miting bittikten sonra Ali Babacan’ın arabasına varabilmesi 45 dakikayı buldu. Bu sırada bol bol fotoğraf çektirdi ve yakından vatandaşların sorunlarını dinledi. Sonuca gelecek olursak, DEVA Partisi için Trabzon mitingi güzel geçti. Dedikleri gibi büyük Trabzon mitingi oldu. Teşkilatlar tam not aldı. Vatandaş istediği gibi kurmaylara ulaştı. Halk sorunlarını iletti, lider ise vaatlerini ve çözüm önerilerini sundu. Kısacası miting Trabzon’da DEVA’ya deva oldu.

Selahaddin Çebi Gazi Takımı tebrik etti

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, önceki gün Fransa’yı 3-0 yenen Ampute Milli Takımını, sosyal medya üzerinden paylaştığı bir mesajla tebrik etti. Çebi’nin paylaşımı şu şekilde: “Dünya Kupası  ilk maçında Fransa'yı 3-0 mağlup eden Ampute Milli Futbol Takımımızı yürekten tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Gazi milletin Gazi takımı.”

Tahsin Azaklı’dan İskender Paşa tepkisi

Önceki seçim Demokrat Parti’den Ortahisar Belediye başkan adayı olan Tahsin Azaklı, Ortahisar İskender Paşa Camisi’nin yanında gençlerin, kaykay ve paten kullanmasını eleştirdi. Camiye gelenlerin rahatsız olduğunu ifade eden Azaklı’nın paylaşımı şu şekilde:

“Meydan İskender Paşa Caminin ve de İskender Paşa’nın türbesinin bulunduğu alanda kaykayla oynayan çocukların eminim ki cami cemaatinden ve çevredeki insanlardan çok İskender Paşa’yı kabrinde rahatsız ediyorlardır. Yok mu bu şehrin önde gelen kanaat önderlerinden bu çocuklara burada bu kaykayla oynanılmaz diyecek aklı başında bir Müslüman. Yazıktır günahtır. Millete ve cami cemaatine saygıları yoksa İskender Paşa’nın türbesine bari olsun.”

YENİ YASAMA YILI İÇİN TRABZONLU VEKİLLER NASIL MESAJ VERDİ?

Büyük Birlik Partisi Ortahisar ilçe kongresi gerçekleştirildi Büyük Birlik Partisi Ortahisar ilçe kongresi gerçekleştirildi

TBMM’de düzenlenen özel oturumla 6'ncı yasama dönemi başladı. Yeni yasama yılına ilişkin Trabzon milletvekillerinden de dikkat çeken mesajlar geldi. AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, “Milli İradenin tecellîgâhı Gazi Meclisimizde 27. Dönem 6. Yasama Yılı açılışını Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanımızın vizyonuyla, milletimizin beklentilerini karşılayacak büyük adımlar, ülkemiz için önemli projelere imza atacağız. Hayırlı olsun.” ifadelerine yer verdi. AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, “Bismillâhirrahmanirrahim. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı yeni yasama yılımız hayırlı olsun. Yeni dönem meclisimizin, Türkiye'yi hakkı olan yeni anayasayla buluşturarak, darbe dönemlerinin son izini de sileceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı. AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın hitaplarıyla Gazi Meclis’imizin 27. Dönem 6. Yasama Yılı açılışını gerçekleştirdik. Yeni Yasama Yılı ülkemize, milletimize hayırlı ve uğurlu olsun.” paylaşımında bulundu. AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar da, “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın hitaplarıyla Gazi Meclis’imizin 27. Dönem 6. Yasama Yılı açılışını gerçekleştirdik. Yeni Yasama Yılı ülkemize, milletimize hayırlı olsun.” ifadelerine yer verdi. CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, “Memleketimizin ve milletimizin dertlerine derman olmak için; ilk günkü heyecanımız, azim ve kararlılığımızla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yeni yasama yılının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.” paylaşımında bulundu. İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs ise, “TBMM 27. Dönem 6. Yasama Yılı açılışını gerçekleştirdik. Ülkemize ve milletimize hayırlara vesile olsun...” açıklamalarında bulundu.

YOMRA’DA YAYA KALDIRIMINA PARK EDEN ARAÇLAR TEPKİ TOPLUYOR

Trabzon’un Yomra ilçesi Hükümet Caddesi’nde sokak yenileme çalışmaları yürütülürken, kaldırımlara araçların park etmesi tepki topluyor. Yomra Belediyesi kaldırımlara araç parkı konusunda sürücüleri uyardı. Sürücülere yapılan uyarıda, “Bildiğiniz üzere Hükümet Caddesi’nde sokak yenileme çalışması gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın rahatça yürümesini sağlamak için de geniş kaldırımlar bırakıyoruz. Bazı vatandaşlarımız bu durumu yanlış anlayıp, daha yapım çalışmaları tamamlanmadan araçlarını kaldırımlara park etmiş. Kaldırıma araç park edilmesi yayalarla birlikte kaldırımlara da zarar veriyor. Bordür taşları kırılıyor ve çökme oluyor. Ayrıca engelli, yaşlı ve bebek arabalı vatandaşlarımız zor durumda kalıyor. Bu konuda hemşehrilerimizi daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Bu ilçe bizim, lütfen hep birlikte sahip çıkalım…” ifadelerine yer verildi.