61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

DÜNYA FINDIK HAFTASI VE LOGOSU TESCİL EDİLDİ

DÜNYA FINDIK HAFTASI VE LOGOSU TESCİL EDİLDİ-1

Ortahisar Belediyesinden bir hizmet daha Engelleri birlikte ortadan kaldırıyoruz! Ortahisar Belediyesinden bir hizmet daha Engelleri birlikte ortadan kaldırıyoruz!

Trabzon Ticaret Borsası (TTB) tarafından ilan edilen ve geçtiğimiz yıl ilki kutlanan Dünya Fındık Haftası’nın ismi ve logosu tescil edildi. TTB Genel Sekreteri Nazlı Genç, her yıl Ağustos ayının ikinci haftasında etkinliklerle kutlanmak üzere Dünya Fındık Haftası ismi ile fındık figürlü olarak hazırlanan logonun Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından, borsanın başvurusu ile tescil edilerek, kendilerine Marka Tescil Belgesi verildiğini açıkladı. Nazlı Genç, 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu kapsamında isim ve logonun 10 yıl süreyle korunmak üzere tescil edildiğini belirterek, Dünya Fındık Haftası’nın uluslararası boyutta bu yıl 8-14 Ağustos 2022 tarihleri arasında bilimsel, ekonomik, sosyal ve kültürel etkinliklerle kutlanacağını da sözlerine ekledi.

ÇARŞIBAŞI'NDA RAMAZAN ETKİNLİKLERİ SON BULDU

ÇARŞIBAŞI'NDA RAMAZAN ETKİNLİKLERİ SON BULDU (2)

Ramazan Boyunca 4-30 Nisan Tarihleri Arasında Çarşıbaşı İlçesi Cumhuriyet Meydan Parkın'da Çeşitli Konser, Tiyatro vb. Etkinlikleri finali yapılarak son buldu.

Ramazan Ayı Boyunca Çarşıbaşı ilçesinde Çarşıbaşı Belediyesinin düzenlemiş olduğu organizasyonda; Kuran-ı Kerim Tilaveti, Sufidem İlahi Dinletisi, İbişin Yarışmaları, Aşık Maşuk Gösterisi, Nasrettin Hoca Gösterisi, İbişin Balon Yapım Gösterisi programları ramazan boyunca ilçede çeşitli etkinliklerle devam ederek son buldu.

Çarşıbaşı Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi; ''4 Nisan 2022 tarihinde başlatmış olduğumuz Ramazan Etkinlikleri Programımızı 29 Nisan 2022 tarihi itibari ile sonlandırmış bulunmaktayız. Etkinliklerimiz kapsamında bizleri yalnız bırakmayan siz değerli Çarşıbaşılı hemşerilerimize teşekkür ederiz'' dedi.

BAŞKAN ÇAVGA, ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARI ÜZERİNDEN NASIL SİTEM ETTİ?

Başkan Çavga'dan şampiyonluk üzerinden sitem

Turizm İşletmecileri ve Seyahat Acenteleri Derneği (TİSAD), Trabzonspor’un şampiyonluğu için yapılan hazırlıkların planlı olmadığını savundu. Başkan Çavga, “Bugünkü kutlamalar nasıl olacak? Maç bitince ne olacak? Takım yenerse ne olacak? Yenilirse ne olacak? Takım otobüsle gezecek mi? Stadın önünde maç yayını var mı? Stad içinde kutlama olacak mı? Taraftar sahaya inecek mi? Meydanda etkinlik var mı? Şehir yeterince süslendi mi? İnanın bu çalışmaların çoğu hazır ancak vatandaş yeterince bilgi sahibi değil. Herkes koordinasyonsuz bir hazırlık içinde. Kısacası Trabzon’un şampiyonluk kutlamalarının kaderi ile turizminin kaderi aynı. Herkes gayretli, herkes iyi niyetli. Ancak koordinesiz ve bilgilendirmesiz. Her ne olursa olsun Allah rızası için sağduyu. İnşallah silahsız, kazasız, belasız bir şampiyonluk olur.” ifadelerini kullandı.

taraftardan şampiyonluk şiiri

TARAFTARDAN ŞAMPİYONLUK ŞİİRİ

Gökten yağmur mavi yağar

Yerde çiçek bordo açar

Bu şehir senin aşkınla yaşar

Trabzonspor’um bu sene destan yazar

***

Sert kayalar çıktıysa da karşına

Bazen rüzgar oldun bazen fırtına

Asla boyun eğmedin haksızlığa

Kazandın bu kupayı şerefinle onurunla

***

Bordo mavi yürekler takımın neferidir

Dozer Cemiller, Kazımlar ölmeyecektir

Trabzonspor’um Anadolu’nun sesidir

Bize hakaret edenler hak ettiği yerdedir

***

18 Mart, 30 Ağustos

Ne ilk zaferimizdir bunlar ne de son

30 Nisan’da yazılıyor bir destan

Destanı yazan Trabzonspor!