61 Medya Trabzon Haber Merkezi olarak gelişen en son olayları ve durumları farklı açılardan ele alıp masaya yatırıyoruz.

Salih Cora, Kılıçdaroğlu’na yüklendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin Mezitli’deki polis evine yapılan saldırının faili olan teröristin DNA raporunun olduğu dosyanın gizlendiğini iddia edere, iktidar seslendi. AK Parti Trabzon milletvekili Salih Cora ise bu duruma kayıtsız kalmayarak, sosyal medya üzerinden bir paylaşımda bulundu. Cora’nın paylaşımı şu şekilde:

“PKK ‘nın sözde basın sözcülüğüne soyunan KILIÇDAROĞLU; Mersin’de etkisiz hale getirildiği söylenen Dilşat’ın yaşadığını görevinin başında olduğunu bildirdi. PKK’nın açıklamasına itibar ederek twit atan 7’li masanın liderinden başka birşey beklemek yanlış olur.”

Ömer Dayı TİSKİ’yi eleştirdi

CHP Ortahisar Belediyesi Meclis üyesi Ömer Dayı, sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşım ile TİSKİ’nin Beşirli’de sürdürdüğü çalışmalardaki düzensizliği eleştirdi. 2.5 yıldır devam eden çalışmaların plansız olduğunu kaydeden Dayı’nın paylaşımı şu şekilde:

“2,5 yıldır devam eden Altyapı çalışmalarının plansız, kontrolsüz yapımı neticesinde mağduriyet yaşadığımız 2 Nolu Beşirli MahallemizdeyYolların asfalt yapılmasını beklediğimiz Dayıoğlu Caddesine Büyükşehir Belediyesine Bağlı TİSKİ tarafından 500 metre yukarıda yapımı devam etmekte olan su deposuna yapılacak duvar için kullanılacak malzemeyi yolun ortasına dökmeyi anlamış değilim. Allah aşkına söyleyin, bu nasıl yöneticiliktir? Bu nasıl düşüncedir ben anlayamıyorum, anlayan varsa bana da bir anlatsın.”

STK’ların çıkışını AK Parti İl Başkanı Mumcu da anlamadı STK’ların çıkışını AK Parti İl Başkanı Mumcu da anlamadı

Abdullah Avcı’dan Şampiyonluk Anıtı kararı

Yomra'da açılan Şampiyonluk Anıtı'na Abdullah Avcı'nın gidememesi sonrası Avcı oyuncular ile anıtı tekrar ziyaret edeceğini aktardı. Şampiyonluk anıtı geçtiğimiz günlerde Yomra’da açıldı.  Eserin açılışında özellikle Trabzonspor teknik adamı Abdullah Avcı’nın olmaması, Yomra’daki Trabzonspor taraftarlarını çok üzdü. Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Avcı’yı davet ettikleri ama icabet olmadığını söyledi.  İddiaya göre Avcı, açılış saatinde idman olduğu için anıtın açılışına gitmedi. Tecrübeli teknik adam idman saatini değiştirmeyi de düşünmedi.  Ayrıca Abdullah Avcı anıtın kendisi için çok değerli olduğunu takım halinde anıtı ziyaret edeceklerini Başkan Bıyık’a iletti. Takımın hazır bulunacağı törenin çok daha dikkat çekici ve herkes tarafından izlenmesini istediği için açılışa gitmediği ortaya çıktı.

Tarım ziyaretlerine devam ediyor

MHP İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım’ın son günlerde programı çok yoğun şekilde devam ediyor. “Adım adım 2023 ilçe ilçe anlatma ve aydınlatma” programlarının ardından da ziyaretlerin ardından MHP Trabzon’da vites artırdı. Sürekli sahada gördüğümüz ilçe başkanı sosyal medyayı da çok aktif kullanıyor. Sürekli gündem ile paylaşımlar yapan Tarım, son günlerde bunları biraz azaltıp ziyaretlere odaklandı. Cumhur İttifakı’nın diğer temsilcileri gibi o da sahayı karış karış gezerek, çalışmalarını sürdürüyor. Önceki Trabzonlu iş adamı Yusuf Rizeli’yi ziyaret eden il başkanı dünde, Anavatan Partisi eski İl Başkanlarından Sayın Nazım Özcan’ı ziyaret etti. Ziyareti ise sosyal medya üzerinden paylaşımla duyurdu.